Halkbank ATM Kartla ve Kartsız Para Çekme 2022

Halkbank ATM kartla ve kartsız para çekme işlemleri, sadece birkaç cep telefonu doğrulaması ile gerçekleştirilebilir ve böylelikle anlık, acil nakit ihtiyaçlarınız kartınız olmasa da karşılanabilir.
Halkbank ATM kartla ve kartsız para çekme işlem seçenekleri ile kartınız olsa da olmasa da Bank24’leri kullanarak nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Artık dijital bankacılığın hayatımızın her alanına girmesi ve işlemlerin karta bağlılığının giderek azalması durumundan ötürü para çekme işlemleri yalnızca kartlarla değil, kartsız olarak da kolaylıkla yapılabilir. Tüketicilerin yapmaları gereken, kartsız para çekme işlemi için hesaplarına tanımlama yapmaktır veyahut mobil bankacılık ile QR işlemler üzerinden Halkbank ATM kartsız para çekme işlemi gerçekleştirmektir. Peki, her iki işlem yani, Halkbank ATM kartla ve kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır?

Halkbank ATM Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank ATM kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır?” sorusu, Halkbank müşterileri tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Teknolojinin veya bankacılık işlemlerinin geniş limitlerinden yararlanarak, yanınızda Halkbank kartınız olmasa dahi anında para çekme işlemi yapabilirsiniz. Kartsız para çekme işlemi için iki yöntem söz konusudur. Bunlardan birincisi, mobil bankacılık kullanarak QR işlemleri vasıtasıyla para çekmektir. İkincisi ise direkt olarak ATM’den cep telefonu ve kimlik bilgileri doğrulamaları yaparak para çekmektir. İşlem türüne göre Halkbank ATM kartsız para çekme işlem detayları ise şu şekildedir:
 Halkbank QR İşlemler ile ATM Kartsız Para Çekme:
 • Halkbank mobil uygulamasına giriş yapınız ve ana menüde bulunan “QR İşlemler veya Karekod İşlemler” menüsüne ilerleyiniz.
 • Karşınıza çıkan ekranda ise “Para Çekme” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından Halkbank ATM’sine gidip “Giriş” tuşuna basınız ve “Kartsız QR ile Para Çekme” menüsüne ilerleyiniz.
 • Telefonunuzun ekranında açılan ekranda tutar girişi yapınız ve ardından açılan kameradaki bölüme ATM ekranında yer alan QR kodunu yerleştiriniz.
 • ATM ve mobil bankacılık arasında yapılan veri doğrulama işlemlerinin hemen ardından para çekme işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır.
ÖNEMLİ NOT: Halkbank ATM kartsız QR ile para çekme işlemleri sırasında telefonunuzun konum servislerinin açık olması şarttır. Eğer doğrulama sorunu veya konum hatası alıyorsanız, mobil bankacılık uygulamasını tekrar açıp kapattıktan sonra işlemi tekrar deneyiniz.
 
Halkbank ATM Kartsız Para Çekme:
 • Öncelikle bu işlemi yapmak için Halkbank şubeleri üzerinden hesabınıza kartsız para çekme işlemi için izin veya işlem onayı tanımlamanız gerekir. Söz konusu onayın tanımlanmış olması durumunda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 • Halkbank ATM’sine giderek, “Giriş” tuşuna basınız ve ardından “Kartsız Para Çekme” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • İlk olarak TC kimlik numaranızı yazınız. Ardından cep telefonu numaranızı tuşlayınız.
 • Cep telefonu tuşlamasının hemen ardından cep telefonunuza gelen doğrulama SMS’ni ilgili kutucuğa giriniz.
 • Ardından ATM tarafından sizden istenen diğer bilgileri de doğru bir şekilde ilgili bölümlere giriniz.
 • Tutar girişi yapmanızın hemen ardından para çekme işleminiz başarıyla tamamlanacaktır.
Halkbank ATM kartsız para çekme işlemleri sırasında asıl olarak dikkat etmeniz gereken unsur cep telefonunuzdur. Doğrulama SMS’i ile gelen kodu ATM’ye girmemeniz durumunda ne yazık ki kartsız para çekme işlemi yapamazsınız. Bu yüzden işlem sırasında cep telefonunuzun açık olması ve yanınızda olması son derece önemlidir.

Halkbank ATM Kartlı Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank ATM kartlı para çekme işlemi, ATM’lerin genel olarak en çok tercih edilen işlemlerinden biridir. Son derece kolay olan bu işlemi saniyeler içerisinde ve herhangi bir işlem ücreti ödemeden yapabilirsiniz.
 
En yakın Bank24 ATM’sine giderek kartınızı cihaza yerleştiriniz. Sonrasında kart şifrenizi giriniz ve ardından para çekme ekranına ilerleyiniz. Para çekme işlemi yapacağınız hesabınızı seçiniz ve ekrana gelecek olan kısımda çekim yapmak istediğiniz tutarı tuşlayınız. ATM içerisinde yeterli para olması halinde hızlı bir şekilde paranızı alabilirsiniz.  Halkbank ATM işlem limitleri dahilinde tüm para çekme işlemlerinizi herhangi bir problem olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler