Halkbank Bank24 Banka Kartı 2022

Halkbank Bank24banka kartı ile ATM üzerinden; para çekme, yatırma, bakiye sorgulama, borç ödeme, fatura ödeme ve daha birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Halkbank banka kartı, Bank24 olarak tanımlanan ve genel olarak yatırma-çekme ya da sanal POS veya POS alışverişlerinde kullanılan tipik bir banka kartıdır. Halkbank Bank24 olarak tanımlanan bu kartın, benzer özelliklerde de birçok farklı türü mevcuttur ve her bir kartın farklı özellikleri söz konusudur. Standart bir Halkbank hesabı açmanızla birlikte tarafınıza verilen bu kartın, kredi kartı gibi bir özelliği yoktur. Hesabınıza KMH tanımlanması durumunda ise hesabınızda bakiye olmaması durumunda dahi KMH bakiyeniz kullanılır. İnternet alışverişleri için talebiniz doğrultusunda açılabilir veya kapatılabilir. Halkbank banka kartı ve diğer kart özellikle olarak tercih edilebilecek farklı kart türleri ise şunlardır:
 • ParaFast: Hızlı banka kartı olarak tanımlanabilen ParaFast kart, Halkbank şubeleri tarafından üzerinde isim yazmayacak şekilde tüketicilere verilir. Acil kart kullanımının gerektiği durumlarda bu tarz bir kart tarafınıza iletilir.
 • Paraf Debit: Halkbank banka kartı özelliklerinin tümünü taşıyan Paraf Debit, ekstra olarak alışverişleriniz sırasında puan kazanmanıza ve bu puanları da ideal seviyeye geldiğinde harcamanıza olanak tanır.
 • Platin Bank24: Normal banka kartına göre daha ayrıcalıklı ve daha yüksek limitleri olan bir banka kartı türüdür.

Halkbank Bank24 Kartı ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Halkbank Bank24 kartı ile yapılabilecek işlemler, bir banka kartının ATM’lerden temel olarak yapabileceği çeşitli bankacılık işlemleridir. İşlemler ise şu şekildedir:
 • Hesaplarınıza TL cinsinden para yatırma ve hesaplarınızdan para çekme işlemi,
 • Hesap bakiyenizi öğrenebilir ve hesap ekstresi alma işlemi,
 • Halkbank ATM’lerinden banka kartınızla ilişkili olan diğer yatırım hesaplarınızı kontrolü,
 • Kredi kartı borç ödeme,
 • Yatırım fonlarınıza dair alım satım işlemleri,
 • Başka banka hesabına para transferi ve hesaplarınız arası para transferi,
 • TV, Türkcell, elektrik, su, doğalgaz, telefon ve daha birçok fatura ya da kurum ödemesi,
 • Bunların dışında daha birçok işleminizi Halkbank banka kartı ile ATM’ler üzerinden sağlayabilirsiniz.

Halkbank Banka Kartı ile Nerelerde Nakit Çekilebilir?

Halkbank banka kartı ile nakit çekim işlemi yapılabilecek yerler oldukça geniştir ve Halkbank ATM’lerinin olduğu her yer, kolaylıkla ve masrafsız nakit ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebileceğiniz yerlerdir. Halkbank ATM işlem ücretleri dahilinde ortak ATM’lerden para çekebilir veya Halkbank banka kartı ile Halkbank ATM’leri üzerinden diğer birçok bankacılık işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.
 Halkbank banka kartı ile yapacağınız nakit çekim işlemleri konusunda kart türünüze göre bazı limitler uygulanır. 24 saat genelinde ATM’lerden nakit çekimi yapabileceğiniz tutar belirlidir. Bu yüzden nakit ihtiyaçlarınızı, Halkbank ATM günlük para yatırma ve para çekme limitleri dahilinde gerçekleştirmeniz, limitler nedeniyle yaşayabileceğiniz birçok olumsuz durumun önüne geçebilir.

Halkbank Banka Kartı ile Nerelerde Alışveriş Yapılabilir?

Halkbank banka kartı ile alışveriş yapılabilecek yerler sadece yurt içi ile sınırlı değildir. Kart sahiplerinin yurt dışında da Halkbank banka kartları ile hesaplarında olan bakiye üzerinden alışveriş yapabilmeleri söz konusudur. Visa veya MasterCard logosu olan her türlü işyeri özelinde alışverişlerinizi gerçekleştirmeniz söz konusudur. Yaptığınız alışverişler günlük kur üzerinden işlem tutarı dahilinde otomatik bir şekilde yabancı para birimine çevrilerek hesabınıza yansıtılır.

Halkbank Banka Kartı Başvurusu

Halkbank banka kartı başvurusu yapabilmek adına tüketicilerin tercih edebilecekleri birçok kanal söz konusudur. Banka kartı başvurusu yapabilmeniz adına tercih edebileceğiniz kanallar şu şekildedir:
 • Halkbank Şubeleri: Halkbank şubelerine nüfus cüzdanınız ile giderek, Halkbank banka kartı başvurusu işlemini şubelerin “Gişe İşlemleri” bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Halkbank Dialog Hattı: 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonları arayarak, müşteri hizmetlerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.
Halkbank İnternet Bankacılığı: Halkbank internet bankacılığı üzerinden “Başvurular” bölümü vasıtasıyla veya “Kartlarım” kısmında banka kartı başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler