Halkbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Halkbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaraları ile ilgili detaylı bilgiye yazımızdan erişebilirsiniz.


Halkbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri numaraları, bankanın kendi müşterileri tarafından ve bireysel emeklilik sistemi kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Biz de bu yazımızı iletişim ve müşteri hizmetleri için ayırdık. Ancak bu bilgileri size sunarken, BES hakkında merak ettiğiniz bir iki detayı da konumuza ekledik.
 Bireysel emeklilik sisteminin kendi avantajları haricinde bankalar katılımcılara sağlık, alışveriş, hizmet gibi sektörlerde çeşitli ayrıcalıklar sunmaktadır. Bu nedenle katılımcılar, hayat ve emeklilik şirketlerinin bireysel emeklilik planlarına göz gezdirip kendileri adına en iyi kararı vermek istiyorlar. Bu yazımızda bireysel emekliliğin avantajlarını sizlere açıkladıktan sonra Halkbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu emeklilik planlarının ayrıcalıklarını detaylıca öğrenebilmeniz adına Halkbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgilerini sizinle paylaşıyor olacağız.

Bireysel emeklilik sistemi nedir? Bireysel emeklilik sisteminin avantajları nelerdir?

Bireysel emeklilik sistemi, katılımcıların uzun çalışma hayatları boyunca yapmış olduğu birikimi, emeklilik yatırım fonlarında değerlendirip emeklilik gelirine ek bir gelir sağlayarak katılımcılarının huzur ve refah içinde bir emeklilik dönemi geçirmelerini amaçlayan bireysel tasarruf ve yatırım sistemidir. Aynı zamanda SGK emeklilik modeline bir alternatif gözüyle de bakılmaktadır. Bu noktada güvenceli bir gelecek için eğer SGK’lı bir emeklilik modeliniz yoksa, bu durumda daha fazla ödeme yaparak ilerisi için daha garanti bir gelecek hazırlamanız gerekecektir.
  • Kişiyi aktif çalışma süreleri sırasında tasarruf yapmaya yönlendirerek kişinin birikim sahibi olmasına yardımcı olur.
  • Emeklilik yatırım fonları katılımcıya, yıllık enflasyon oranının ortalama 3 puan üzerinde bir getiri imkânı sağlar.
  • Yapılan birikim tutarına ek olarak %30 oranında devlet katkısı ile desteklenir.
  • Sistemdeki katkı payı ödemeleri esnek olup katılımcının dilediği hallerde katkı payı tutarı azaltılabilir ya da ödemeye ara verilebilir.

Halkbank bireysel emeklilik sistemi nedir?

Halkbank, 2020 yılındaki kamu hayat ve yatırım şirketlerinin birleşmesinden önce bağlı ortağı olan Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından hazırlanan bireysel emeklilik planlarını müşterilerine sunmaktaydı. 27 Ağustos 2020 tarihinde Halk Hayat ve Emeklilik ile diğer kamu emeklilik şirketleri Türkiye Varlık Fonu’nun altında birleşerek Türkiye Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi adıyla faaliyete başladılar. Böylece Halkbank, bu yeni dönemde bireysel emeklilik sistemine dahil olmak isteyen müşterilerine Türkiye Hayat ve Emeklilik aracılığıyla hazırlamış oldukları emeklilik planlarını teklif etmeye başladı. “Halkbank bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” yazımızda ve “Halkbank bireysel emeklilik en az ne kadar ödenir?” yazımızda emeklilik planları hakkında bilgiler verdik.

Halkbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Katılımcı, Halkbank’ın sunmuş olduğu bireysel emeklilik planları hakkında bilgi almak için Halkbank şubelerinde yer alan Türkiye Hayat ve Emekliliği temsil eden emeklilik danışmanı ile konuşabilir. Hatta sunulan bireysel emeklilik planlarını kendi bütçesi doğrultusunda yapılandırabilir. Ayrıca katılımcı, Halkbank’ın internet sitesindeki bireysel menüsünden BES’i seçerek emeklilik planları ve sağladığı ayrıcalıklar hakkında bilgi edinebilir.
 
Burada bir husus hakkında dikkat çekmemiz gerekir. Halkbank müşteri merkezi olan 0 850 222 0 400 numaralı Mutlu Müşteri Merkezi üzerinden Halkbank’ın sunmuş olduğu bireysel emeklilik planları hakkında bilgi alınamamaktadır. Bu hat üzerinden Halkbank kendi ürünleri hakkında bilgi ve telefon bankacılığı hizmeti vermektedir. Ancak müşteri temsilcisi ile görüşerek bireysel emeklilik planları hakkında detaylı bilgi alabilmek adına Türkiye Hayat ve Emeklilik’in iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Türkiye Hayat ve Emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri bilgileri

Türkiye Hayat ve Emeklilik Müşteri Hizmetleri Hattı resmî tatiller hariç hafta içi ve cumartesi 09.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Katılımcılar dilerlerse internet veya cep şube üzerinden 7 gün 24 saat boyunca Türkiye Hayat ve Emeklilik tarafından hazırlanan emeklilik ürünleri hakkında işlem yapabilirler. Ayrıca katılımcı istediği zaman aşağıda yer alan e-posta adresi aracılığıyla bireysel emeklilik hakkındaki istek, öneri ve şikayetlerini şirkete iletebilir.
 
Müşteri Hizmetleri Hattı: +90 (850) 202 20 20
E-Posta: bilgi@turkiyehayatemeklilik.com.tr
Genel Müdürlük Faks: (0212) 310 39 99
Genel Müdürlük Adres: Levent Mahallesi Çayır Çimen Sokak No:7 34330 Levent Beşiktaş / İstanbul
 

Diğer Makaleler