Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?

Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? Halkbank Destek Kredisi Nasıl Çekilir? Halkbank Destek Kredisi Başvurusu Sonuçları gibi soru ve konuların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.


Halkbank destek krediniz onaylandıysa, kredinizi nasıl çekeceğinizi bilmiyorsanız ve Halkbank destek kredisine başvurmak istiyorsanız bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.
Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında ortaya çıkan; aylık hane halkı geliri 5.000 TL altında olan müşterileri için gıda, sağlık, fatura ödemeleri gibi giderlerin karşılanmasını amaçlayan Halkbank, 6 ay geri ödemesiz ertelemeli destek kredisi paketini sundu. Kredi tutarları ise 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak belirlendi. Eğer Halkbank destek krediniz onaylandıysa, krediyi nasıl hesabınıza aktaracağınızı bilmiyorsanız ya da destek kredisine başvurmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank destek kredisine başvurmadan önce Halkbank hesabınızın bulunup bulunmadığı önemli bir konu. Zira sonraki aşamada, kredinizin onay alması durumunda, bankada bir vadesiz TL hesabınızın bulunması gerekiyor. Elbette hesabınız olmasa da paranızı çekebilirsiniz ancak Halkbank hesabı açmak isterseniz Halkbank Hesap Açma yazımızı okumanızı öneririz. Hesabınızın bulunması durumunda kolayca kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Fakat hesabınız olmaması durumunda yapacaklarınızı da bu yazımızda anlatacağız.
 
Başvuru sürecinden bahsetmek gerekirse, Halkbank bireysel temel ihtiyaç kredisi linkine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini belirttikten sonra Hesapla butonuna basarak ikinci adıma geçebilirsiniz. Karşınıza kredi tutarı, faiz oranı, aylık taksit ve toplam geri ödeme tutarı çıkacaktır. Sözleşmeyi ve ödeme planını inceledikten sonra da Devam butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.
 
Sonraki ekranda kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Doğum tarihi, cep telefonu numaranızı girip gerekli onayları verdikten sonra Devam butonuyla sonraki adıma geçebilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda e-mail, gelir tipi, il – ilçe bilgileri, adres ve şube seçiminizi yapmalısınız. Ancak en önemlisi aylık hane geliri ve bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk sayısı beyanlarıdır. Aylık hane halkı geliriniz 5.000 TL altında olmalıdır. Eğer bilgilerinizi girdiyseniz destek kredisi başvuru formu başarı ile doldurulmuş demektir. Onay vererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu Sonuçları

Halkbank destek kredisi başvuru sonuçları için bir süre beklemeniz gerekebilir. Milyonlarca müşterinin bu kredi için başvurduğunu ve değerlendirme sürecinin de yavaş ilerlediğini unutmayın. Hatta siz 7.500 TL tutarındaki krediye başvurduğunuz halde 3.000 TL kredi onaylanması gibi bir durumun olduğunu da belirtelim. Aynı anda birkaç bankaya birden başvuran kişilerin kredilerinin onaylanmaması sorunu da karşılarına çıkmaktadır. Fakat kuralına uygun ve doğru bilgilerle yapılan başvurular geç de olsa olumlu olarak cevaplanmaktadır. Devlet destekli, Kredi Garanti Fonu tarafından kredi tutarlarının garantide olduğunu da belirtelim.

Halkbank Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Halkbank destek kredinizin onaylanması durumunda hesabınıza nasıl çekeceğiniz de önemli konulardan biridir. Çünkü Halkbank müşterisi olmayan pek çok kişi tarafından kredinin nasıl çekilebileceğine dair sorular yöneltilmektedir. Krediniz onaylandığında banka tarafından size bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Bu SMS size ulaştıktan sonra Onaylı Kredi İşlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Kredinizi nasıl çekeceğinizi cevaplandıralım. Bunun için şubeye gitmenize gerek yok; internet şubesinden, mobil şubeden kredinizi çekebileceğiniz gibi Halkbank Bank24 ATM’lerinden de kredinizi çekebilirsiniz.

Halkbank internet şubesinden krediyi kullanmak
İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra Kredi - Bireysel kredini kullan - Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek bireysel temel destek kredinizi kullanabilirsiniz.

Halkbank mobil şubeden krediyi kullanmak
Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Krediler - Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama - Başvurularım - Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek bireysel temel destek kredinizi kullanabilirsiniz.

Halkbank Bank24 ATM’lerinden krediyi kullanmak
ATM’den Kartsız İşlemler menüsündeki Bireysel Destek Kredisi Çekme seçeneğini kullanarak Halkbank müşterisi olmasanız da paranızı çekebilirsiniz. Eğer müşteriyseniz bank kartınız ile de ATM’lerden kredi tutarınızı çekebilirsiniz.

Halkbank Web sitesi üzerinden krediyi kullanmak
Eğer Halkbank müşterisi değilseniz buradaki Halkbank internet sitesi üzerinden de bireysel destek kredisi kullanımı yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? 

Diğer Makaleler