Halkbank Ek Kart (Kredi Kartı) 2022

Halkbank ek kart ile kredi kartınıza ek olarak ister kendi adınıza isterseniz de birinci dereceden yakınlarınızın adına yeni bir kredi kartı elde edebilirsiniz.
Halkbank ek kart ile ana kredi kartınıza bağlı olarak kullanabileceğiniz bir karta sahip olabilirsiniz. Limit olarak tamamen belirlediğiniz tutarda olacaktır ve ekstresi de yine ana karta bağlı olacak şekilde tarafınıza yansıtılacaktır. Ana kredi kartınızı aile bireyleriniz veya yakınlarınızla paylaşmak istemeniz durumunda söz konusu kart türünden faydalanmanız büyük bir avantaj sağlayacaktır. Özellikle aile bireylerinizin veya yakınlarınızın reşit olmaması, düzenli gelirlerinin olmaması vb. durumlar nedeniyle kredi kartı alamamaları durumunda sizin kredi kartınıza istinaden bir kredi kartına sahip olmaları söz konusu olur.
 Bankalar tarafından tüketicilere verilen tüm kredi kartlarında söz konusu özelliğin olduğunu söylemek mümkündür. Halkbank ek kart, sadece Halkbank özelinde sunulan bir ek kart ürünü değildir. Haliyle başvurusu, edinilmesi, kapatılması gibi daha birçok işlem son derece kolay süreçler özelinde işler. Ek karta sahip olabilmek adına sadece Halkbank şubeleri ile temas etmenize gerek yoktur. Halkbank’ın birçok işlem kanalı üzerinden ek kart talebinde bulunmanız ve hatta ek kartınızı yönetmeniz söz konusudur.
 
Halkbank ek kart konusunda elde edebileceğiniz avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:
 • Halkbank ek kart ile yakınlarınıza sürekli olarak nakit vermek yerine, belirli bir limite sahip olan kart verebilir ve bu kartın ödemesini de aydan aya yapabilirsiniz.
 • Yapılan harcamaları tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.
 • Limitlerini de istediğiniz zaman yükseltebilir veya azaltabilirsiniz.
 • Nakit avans özelliği sayesinde limitin kullanıcı tarafından nakit olarak kullanımını da sağlayabilirsiniz.

Halkbank Ek Kart Nedir?

Halkbank ek kart nedir?” sorusuna yanıt arayan tüketiciler, henüz ek kart özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayıp, bu kart türü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketicilerdir.
 
Halkbank kredi kartı ürününüze istinaden, sizin adınıza veya belirlediğiniz birinci dereceden bir yakınınızın adına basımı yapılan, limiti tarafınızca belirlenen ve kontrolü tamamen ana kart sahibinin elinde olan kart türüne, Halkbank ek kart adı verilir. Ana kredi kartı ile aynı harcama özelliklerine sahip olan bu kart türünde, hesap ekstresi direkt olarak ana kredi kartınıza yansıtılır. İster kendi kartınızın limitine istinaden limit belirlemeniz söz konusudur isterseniz de kredi siciliniz uygunsa kart limitinizi yükseltip, ek kart için bir limit yaratma durumunuz söz konusudur.
 
Halkbank ek kart temel özellikleri ise şu şekildedir:
 • Ek kart sahibi sadece ek kart üzerinde harcama yetkisine sahiptir. Limit belirleme, yükseltme, borç ödeme vb. durumlar ana kart sahibine bağlıdır.
 • Kart ödemelerinin ana kart ödemeleri veya ekstre tarihi ile direkt olarak bağlantılı olduğunu söylemek mümkündür.
 • Ek kart harcamalarının tamamı ana kart sahibi tarafından görülür ve ek kartın da ana kart gibi yurt dışı harcamalarına veyahut internet harcamalarına kısıtlanması söz konusudur.

Halkbank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank ek kart başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayan tüketicilerin bu konuda birçok Halkbank kanalını kullanabileceklerini söylemek isteriz.
 
Halkbank ek kart başvurusu için kullanılabilecek temel kanallar aşağıdaki gibidir:
 • Halkbank Şubeleri: Halkbank şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte müracaat ederek, kredi kartınıza dair ek kart başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Ek kart, birinci dereceden yakınlarınızın adına çıkacaksa mutlak suretle yakınınızın da sizinle birlikte banka şubesine gitmesi gerekir. Öte yandan başka bir yakınınıza dair ek kart başvurusunda bulunmak istiyorsanız, bu işlemi sadece Halkbank şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. Diğer Halkbank ek kart başvuru kanalları üzerinden yapabileceğiniz tek işlem, kendi adınıza ek kart başvurusuna bulunmaktır.
 • Halkbank Dialog Hattı: 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonları arayarak “Kart İşlemleri” menüsü üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak, ek kart çıkartmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Ek kart için kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra, ek kartın gönderileceği adres bilgisi istenecektir ve ek kart basım işleminden sonra, en geç 14 gün içerisinde ek kartınız tarafınıza ulaşacaktır.
 • Halkbank İnternet Bankacılığı: Halkbank internet bankacılığı menülerinden biri olan “Kartlarım” menüsünden, “Kredi Kartlarım” kısmına doğru ilerleyerek “Kart Ayarları” bölümünden “Ek Kart” ekranı sayesinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz söz konusudur.
 • Halkbank SMS Bankacılığı: Halkbank SMS bankacılığı ile ek kart başvurusu yapabilmek adına herhangi bir seçenek sunmamaktadır. Ek kart başvurusu yalnızca yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallar vasıtasıyla yapılabilir.

Halkbank Ek Kart İptali

Halkbank ek kart iptali, tüketicilerin çeşitli nedenlerden ötürü sahip oldukları ek kartı iptal etmek istemeleri durumunda gündem olan bir konudur. Öncelikle belirtmek isteriz ki ek kartın iptali sırasında herhangi bir şekilde mazeret bildirmenize veya belge vermenize gerek yoktur. Tek bir talimatınız ile direkt olarak ek kartı iptal etmeniz söz konusudur. Halkbank ek kart iptali için aşağıdaki seçeneklerin kullanılması yeterli olacaktır:
 • Halkbank Şubelerinden Ek Kart İptali: Halkbank şubelerine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek, ek kartınızın sizin adınıza veya herhangi bir yakınınızın adına olması önem taşımaksızın iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank ek kart iptali için nüfus cüzdanınız dışında herhangi bir belge götürmeniz gerek yoktur.
 • Halkbank Dialog Hattı Üzerinden Ek Kart İptali: Halkbank Dialog Hattı’nı arayarak, “Kart İşlemleri” menüsü üzerinden müşteri temsilcisine bağlanmalı ve hemen sonrasında ek kartınızı iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Müşteri temsilcisi tarafından yapılan kimlik doğrulamalarının ardından kart iptal başvurunuz alınacaktır ve dakikalar içerisinde ek kartınız iptal edilecektir.
 • Halkbank İnternet Bankacılığı ile Ek Kart İptali: Halkbank internet şubesine girip yapıp, “Kartlarım” bölümünden “Kredi Kartlarım” seçeneğine ilerlemeniz durumunda, ek kartınızı seçip “Kart Ayarları” kısmından kartın iptalini sağlamanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Halkbank Ek Kart Limit Belirleme

Halkbank ek kart limit belirleme işlemi ile ek kartı kullanacak olan kişinin, bu kartı hangi maksimum ekstre tutarı içerisinde kullanabileceğini belirlemeniz söz konusudur. Ek kart limit belirleme işlemleri için Halkbank şubeleri, telefon bankacılığı ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ek kart limit belirleme işlemi yaparken istediğiniz kadar değişiklik yapmanız söz konusudur. Limit belirleme işlemi sırasında, ana kart limitiniz ile ek kart limitinizin ortak olduğunu unutmamanız büyük önem taşır.

Halkbank Ek Kart Ücreti

Halkbank ek kart ücreti konusu tüketiciler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Bu konuda herhangi bir kart işletim ücreti, komisyon ücreti veya ek kart basım ücretinin olup olmadığı tüketiciler tarafından merak edilir. Halkbank ek kart ücreti ise herhangi bir şekilde tarafınıza yansıtılmaz veyahut bu başlık altında tarafınızdan herhangi bir ücret alınmaz. Ek kart tamamen ücretsizdir ve herhangi bir şekilde faiz oranını etkilemez ya da tarafınıza ekstra bir masrafa neden olmaz.

Halkbank Banka Kartına Ek Kart Çıkarılır mı?

Halkbank banka kartına ek kart çıkarılır mı?” gibi bir konu da tüketiciler tarafından en çok merak edilen konuların başında gelir.
 
Halkbank kredi kartı, direkt olarak POS alışverişleri veya kart limitine istinaden nakit avans işlemleri konusunda kullanılan bir bankacılık ürünüdür. Banka hesaplarınızla bağlıdır ancak banka hesaplarınız konusunda tam yetki sahibi değildir. Halkbank banka kartı ile direkt olarak Halkbank üzerindeki tüm ürünlerinizi yönetmenize olanak sağlayan bir ürün olarak tanımlanabilir. Hesap güvenliğiniz adına banka kartına ek olarak bir ek kart çıkarılması durumu söz konusu değildir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler