Halkbank Esnaf Destek Kredisi

Halkbank Esnaf Destek Kredisi, Halkbank İşletme Destek Kredisi, Halkbank Esnaf Destek Paketi Başvurusu, Halkbank Esnaf Destek Kredisi Gerekli Belgeler makalemiz içeriğindedir.


Halkbank esnaf destek kredisi farklı sektörlerde faaliyet içinde bulunan esnaflara destek olması amacıyla Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında Halkbank tarafından ortaya çıkarılmış bir ürün. Bu yazımızda Halkbank esnaf destek paketi başvurusu, Halkbank işletme destek kredisi, Halkbank paraf esnaf kart özellikleri ve Halkbank esnaf destek kredisi gerekli belgeler konularını sizler için inceledik.
 Bu paket içeriği, işletme kredisi ve paraf esnaf kart kullandırımından oluşuyor.

Halkbank İşletme Destek Kredisi

Halkbank işletme destek kredisi alabilmek için tek koşul Esnaf ve Sanatkâr odalarına kayıtlı olmak yeterli. Eğer kaydınız bulunuyorsa, %4,5 faiz oranı ile 6 aya kadar ödemesiz dönemli 36 ay vadeyle 25.000 Türk Lirası Halkbank esnaf destek kredisi kullanabilirsiniz. Bankada başvuru esnasında size üç farklı vade imkanı sunuluyor; aylık, 3 aylık ve 6 aylık vadelerde ödemenizi yapabilirsiniz. Aylık ödemeler için normal bir ödeme tablosu mevcutken 3 aylık ve 6 aylık ödemeler için dikkat edilmesi gereken nokta şudur: Örneğin, 6 aylık vadeyi seçerseniz, ödeme gerçekleştireceğiniz ilk ay için ödemeniz 6 aylık bir ödeme olacaktır. Yani ilk ay ödemeniz 5.000 Türk Lirasına yakın bir tutar olacaktır. Başvurunuzu yaparken bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Eğer esnaf değilseniz 6 aya kadar ödemesiz dönemli bireysel temel destek kredisi başvurusu da gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli bilgiler için yukarıdaki linkte bulunan yazımızı okuyabilirsiniz.

Halkbank Paraf Esnaf Kart Özellikleri

Halkbank paraf esnaf kart ile mal ve hizmet alırken vadeli ve taksitli olarak alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 25.000 TL genel limitli, düzenli nakit akışı sağlayan, vadeli ve taksitli alışveriş imkânı sunan, ilk üç ay ödemesiz dönemli ve aylık 0,95 faiz oranıyla işlemler yapabileceğiniz, 12 ay taksitlendirme olanağı sunan bu kartla anlaşmalı tedarikçilerde özel limitli alışveriş imkânı sunabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi Gerekli Belgeler

Halkbank esnaf destek kredisi için gerekli belgeler nüfus cüzdanınız, kaşeniz ve vergi levhanızdır. Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi zorunluluğu yoktur. Kayıt durumu banka tarafından online olarak sorgulanır. Esnaf Odalarında kaydınız yoksa üç ay içinde kaydolmanız isteniyor. Eğer kayıt olmazsanız destek krediniz özelliğini kaybediyor ve süre sonunda yüksek kredi oranından yeniden yapılandırılıyor.

Halkbank Esnaf Destek Paketi Başvurusu

Halkbank esnaf destek paketine başvuru yapmak istiyorsanız sizin Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi sunmanız gerekli değildir. Halkbank bu sorgulamayı online olarak gerçekleştirecektir. Hemen Halkbank esnaf destek kredisi ya da Halkbank paraf esnaf kart başvurusunda bulunmak için Esnaf Kredisi İstiyorum bağlantısına tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

Diğer Makaleler