Halkbank Fatura Ödeme 2022

Halkbank fatura ödeme işlemleri ile elektrik, doğalgaz, televizyon, internet, su ve daha birçok kuruma dair fatura ödeme işlemlerinizi çeşitli Halkbank kanalları ile yapabilirsiniz.


Halkbank fatura ödeme kanalları ile faturalarınızı fatura ödeme noktalarına gitmeden, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme işlemleri sonrasında ise ödemeye dair dekont alabilir ve böylelikle faturanızın ödemesine dair bir belgeyi de elinizde bulundurabilirsiniz. Halkbank fatura ödeme işlemler ile şu fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz:

 • Halkbank elektrik faturası ödeme
 • Halkbank su faturası ödeme
 • Halkbank doğalgaz faturası ödeme
 • Halkbank TV faturası ödeme
 • Halkbank telefon faturası ödeme
 • Halkbank internet faturası ödeme
 • Halkbank diğer kurum faturaları ödeme
Yukarıda yer alan seçenekler göz önünde bulundurulduğunda Halkbank’ın fatura ödeme konusunda son derece zengin seçenekleri ve anlaşmaları olduğunu söylemek söz konusudur. Üstelik Halkbank şubeleri haricinde, diğer fatura ödeme kanalları üzerinden 7/24 fatura ödemesi yapılabilir. Halkbank’ın tüketiciler için sunmuş olduğu diğer fatura ödeme kanalları ise şu şekildedir: Halkbank fatura ödeme işlemlerine dair bir diğer önemli detay ise ödeme kaynaklarıdır. Tüketiciler sadece hesaplarında bulunan bakiye ile değil, aynı zamanda kredi kartlarıyla da fatura ödeme işlemi yapabilirler. Üstelik fatura ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatı sayesinde fatura takibi gibi bir dertten de tamamıyla feragat edebilirler.  

Halkbank Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Halkbank fatura ödeme nasıl yapılır?” sorusu özelinde yanıt arayan tüketicilerin, fatura ödem işlemlerini tercih ettikleri ödeme kanalına göre birçok şekilde yapabileceklerini ifade etmek isteriz. Bununla birlikte fatura ödeme işlemler için olmazsa olmaz bazı bilgiler büyük önem taşır. Nitekim TC kimlik numaranız ve en önemlisi de abone numaranız, fatura ödeme işlemleri sırasında en çok istenilen bilgilerdir. Özellikle fatura abone numarasını mutlaka bilmeniz gerekir. Bunun nedeni ise bazı faturaların sadece abone numarası ile ödenebiliyor olmasıdır.
 Halkbank fatura ödeme nasıl yapılır?” sorusuna istinaden tüketicilerin tercih edecekleri ödeme kanallarına göre ödeme işlemlerinin aşağıdaki adımlar ile gerçekleşeceğini belirtmek isteriz:
 • Halkbank İnternet Bankacılığı: Halkbank internet bankacılığına girip yaptıktan sonra ana menüde yer alan “Ödemeler” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıklamanızla birlikte hangi faturayı ödeyeceğinizi seçiniz. Ardından abone numarası veya TC kimlik numarası gibi bilgileri giriniz. Ödeme işleminin hangi hesap veya kartınız ile yapılacağını seçip, ödeme işlemini onaylayınız. Böylelikle fatura ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Halkbank ATM’leri: Halkbank ATM’lerine kartınızla birlikte gittikten sonra “Ödemeler” menüsünde yer alan “Fatura Ödemeleri” ekranına giriş yapınız. Öncelikle TC kimlik numaranızı giriniz. Ardından fatura ödemesi yapmak istediğiniz abone numarasını giriniz. Ödeme işleminin hangi seçenekle yapılacağını seçmenizin ardından telefonunuza gelen SMS onay kodunu ATM’de yer alan bölüme giriniz. İşlem onayı sonrasında ödeme işleminiz tamamlanacak ve Halkbank ATM fatura ödeme işleminiz gerçekleşecektir.
 • Halkbank Şubeleri: Halkbank şubelerine nüfus cüzdanınız ve mümkünse ödemek istediğiniz fatura belgenizle birlikte gitmenizin hemen ardından gişe üzerinden fatura ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Halkbank Dialog Hattı: 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonu arayarak, “Bankacılık İşlemleri” menüsü üzerinden fatura ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanarak da fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Diğer ödeme seçeneklerinde olduğu gibi telefon bankacılığı ile ödeme yaparken de faturaya ilişkin detayların yanınızda olması büyük önem taşır.

Halkbank Fatura Ödeme Ücreti

Halkbank fatura ödeme ücreti, tüketicilerin bu işleme dair ne çok merak ettikleri detaylardan biri olarak bilinir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Halkbank fatura ödeme kanallarından hangisini seçerseniz, fatura ödeme işlemine dair vereceğiniz ücret de o ödeme kanalına göre farklılık gösterecektir. Fatura ödeme işlemlerinde ödeme kanalına göre ücretler şu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkar:
 • Halkbank internet bankacılığı ile hesaptan yapılan fatura ödemeleri ücretsizdir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ise cüzi miktarda ücret alınır.
 • Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve telefon bankacılığından yapılan hesaptan ödemelerde ise Halkbank ile kurum arsındaki anlaşmaya göre cüzi miktarda ücret alınır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde de durum aynı şekildedir.

Halkbank Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Halkbank otomatik fatura ödeme talimatı nasıl verilir?” konusu, özellikle fatura ödemelerinde büyük önem taşır. Bunun nedeni ise fatura ödemelerinde otomatik ödeme talimatının büyük bir kolaylık sağlıyor olmasıdır.
 
Halkbank otomatik fatura ödeme talimatı verebilmek adına; Halkbank şubeleri, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve ATM’leri kullanılabilir. Ödeme işlemlerinin nasıl işlediğine dair detaylı bilgiyi ise Halkbank otomatik ödeme talimatı yazımızdan edinmeniz mümkündür.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler