Halkbank Fon24 Hesabı 2022

Halkbank Fon24 hesabı sayesinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan paranızın otomatik olarak değerlenmesine imkan tanıyabilirsiniz.
Halkbank Fon24 ürünü, Halkbank hesaplarınızda bulunan 1.000 TL ve üzerindeki tutarların belirli faiz oranlarıyla her gün değerlenmesine olanak sağlayan bir yatırım ürünü olarak tanımlanabilir. Söz konusu yatırım ürününün en önemli avantajı ise fon alım-satım işlemlerinin otomatik olarak gerçekleşmesi ve herhangi bir şekilde takip zorunluluğu olmamasıdır. Özellikle finansal okur yazarlığı çok olmayan ancak bir yatırım aracıyla parasını değerlendirmek, enflasyon nedeniyle korumak da isteyen bireyler, Halkbank Fon24 ürünü sayesinde bu amaçlarına en kolay ve en kısa yoldan ulaşabilirler. Yatırım tutarı ne kadar fazla olursa, söz konusu yatırım ürününün getirisi de aynı oranda fazla olacaktır. Üstelik bu yatırım ürünün bir diğer önemli avantajı ise sürekli olarak değerlenen paranın, herhangi bir şekilde çekilememe gibi bir durumunun olmamasıdır. Değerlenen paranın istenildiği zaman çekilmesi, havale veya EFT işlemlerinde ya da çeşitli ödeme işlemlerinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
 Peki, Halkbank Fon24 nedir? Özellikleri ve avantajları nelerdir? Tüketiciler neden bu hesap türünü tercih etmelidir?

Halkbank Fon 24 Nedir?

Halkbank Fon24 nedir?” gibi bir soru, yatırım konusunda bir adım atmak isteyen ve söz konusu yatırım ürünün avantajlarından haberdar olan yatırımcıların ortak soruları arasında yer alır.
 
Halkbank Fon24 hesabı konusunda dair önem taşıyan detaylar, söz konusu hesabın özellikleri ve avantajları ise aşağıdaki gibidir:
 • Fon24 hesabı sayesinde herhangi bir işlem yapmadan hesabınızda paranın sürekli olarak değerlenmesi söz konusu olacaktır.
 • Hesapta yer alan para faiz çerçevesinde değerlenir ancak yatırımcıların faizsiz olarak paranın değerlenmesini sağlamaları söz konusudur.
 • Ziraat Portföy Halkbank Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonunu tercih edilmesi durumunda paranız faizli bir şekilde değerlenecektir.
 • Ziraat Portföy Halkbank Kısa Vadeli Kira Sertifikaları Katılım Fonunu tercih etmeniz durumunda paranız faizsiz bir şekilde değerlenecektir.
 • Fon alım-satım işlemleri tercihinize göre otomatik bir şekilde gerçekleşir ya da yaptığınız seçime göre manuel olarak işlemesi de söz konusudur.
 • Fon işlemleri devam ederken, herhangi bir şekilde otomatik ödeme talimatınız bulunuyorsa, bu otomatik ödeme talimatınız fon hesabınızdan gerçekleştirilir.
 • Fon hesabından nakit çekimi konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. 7/24 fon hesabından nakit çekimi yapılabilir.

Halkbank Fon24 İşlem Saatleri

Halkbank Fon24 işlem saatleri, yatırımcıların söz konusu fon hesabını tercih etmeleri durumunda en çok üzerinde durmaları gereken konuların başında gelir. Fon24 işlem saatleri dışında alım satım işlemleri yapılmaz ve bu yüzden hesabınız otomatik olarak alım-satım işlemi yapmıyorsa, fon alım satım saatlerinde gerekli işlemleri yapmanız büyük önem taşır.
 
Halkbank Fon24 işlem saatleri ise aşağıdaki gibi yatırımcıların karşılarına çıkar:
 • Halkbank Vadesiz Hesap ile Fon Alış İşlemi: 05:05 ve 13:05 saatleri arasında yatırımcılar sadece günde 2 kez olacak şekilde fon alım işlemi yapabilirler
 • Halkbank Fon24 Hesaptan Para Çıkışı: Para çıkışı konusunda herhangi bir kısıt söz konusu değildir. İstenilen saatte para çıkışı yapılabilir.

Halkbank Fon24 Getirisi Hesaplama

Halkbank Fon24 getirisi hesaplama işlemi, söz konusu yatırım ürünün tercih edilmesi konusunda ne kadar gelir elde edileceğini gösterir. Haliyle bu işlem sayesinde yatırımcıların çok daha net bir şekilde bu yatırım ürünün tercih etmeleri söz konusudur. Halkbank Fon24 getirisi hesaplama işlemi konusunda direkt olarak Halkbank tarafından sunulan bir araç vardır. Halkbank fon getirisi hesaplama sayfası sayesinde hangi fonun, hangi tutarda, hangi işlem türünde ve hangi tarihte ne gibi bir getirisi olduğu kolaylıkla hesaplanabilir. Böylelikle yatırımcılar söz konusu yatırım ürününü çok daha net bir şekilde tercih edebilirler.

Halkbank Fon24 Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank Fon24 hesabı nasıl açılır?” sorusuna yanıt arayan yatırımcıların, bu hesabı birçok kaynak üzerinden açabileceklerini belirtmek isteriz.
 
Halkbank Fon24 hesap açma işlemi aşağıdaki kanallar üzerinden kolaylıkla yapılabilir:
 • Halkbank Şubeleri ile Fon24 Hesabı Açma: Halkbank şubelerine nüfus cüzdanınızla giderek, “Gişe İşlemleri” bölümüne sıra alıp, sıranız geldiğinde ise gişe görevlisine talebinizi iletmeniz durumunda anında hesap açılışı yapılacaktır.
 • Halkbank İnternet Bankacılığı ile Fon24 Hesabı Açma: İnternet bankacılığı üzerinden “Hesaplarım” kısmına giriş yaparak, “Yeni Hesap Aç” butonu sayesinde karşınıza çıkan hesap türleri arasından “Halkbank Fon24” seçeneğini tercih ederek, saniyeler içerisinde Fon24 hesabı açabilirsiniz.
Halkbank Dialog Hattı ile Fon24 Hesabı Açma: 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonları arayarak, bu telefonlar üzerinden “Bankacılık İşlemleri” menüsüne bağlanarak, bu bölümde de doğrudan müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak, Halkbank Fon24 hesabı açma işlemini yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler