Halkbank Hesap Kapatma

Halk Bankası'nda bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Halkbank'ta gerçekleştirdiğiniz banka hesabı açma işleminizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Halkbank banka hesabı kapatma için uygulanan prosedürler aşağıda yer almaktadır. Kullanmadığınız banka hesabını kapattırmazsanız, hesap işletim ücretine tabi olacağınızın bilincinde olmalısınız.

HALKBANK BANKA HESABIMI NEREDEN KAPATABİLİRİM?

Halkbank nezdinde bulunan hareketsiz sıfır bakiyeli hesaplarınızı şubelerden herhangi bir ücret ödemeden kapatabilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda kimlik bilgilerinizi teyit edebileceğiniz resmi bir doküman bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca şubeye yapılan banka hesap kapatma taleplerinde yazılı başvuru niteliğinde bir dilekçe istenebilir. 

HALKBANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Ayrıca hesap kapatma için www.halkbank.com adresini kullanabilir yada çağrı merkezini arayabilirsiniz.

HALKBANK HESAP KAPATMA TALEBİM GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ NE YAPMALIYIM?

Halkbank tarafından banka hesabı kapama talebinizin karşılanmadığını düşünüyorsanız, şikayetleriniz için 444 0 400 numaralı telefonu arayabilir yada 0 212 340 09 99 faks numarası ile irtibata geçebilirsiniz.

İşlemlerinizin hukuki yollardan tamamlanmasını istiyorsanız, bankaya borcunuzun olmadığına ve banka hesabınızın yada kredi kartınızın üyelik sözleşmesinin feshedilmesine yönelik dava açabilirsiniz.

Size en yakın Halkbank şubesini öğrenmek için tıklayınız.
 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler