Halkbankası HGS İşlemleri

Hızlı geçiş sistemini HalkBankası ile kullanabilirsiniz.


Hızlı Geçiş Sistemi üzerinde HGS logosu yer alan köprü ve otoyol gişelerinden beklemeden ve %20 indirimle geçiş yapılmasına olanak veren yeni bir sistemdir.
Halkbankası kendi müşterilerine sunduğu HGS hizmeti ile süreci daha avantajlı ve kolay bir hale getirmektedir. Halkbankası HGS işlemleri takip edilerek yapılan HGS kullanımı sadece müşterilerine özel olmaktadır.

Halkbankası HGS Başvuru

Halkbankası HGS işlemleri süreci başvuru aşaması ile başlamaktadır. Halkbankasından HGS etiketi alabilmeniz için öncelikle Halkbank müşterisi olmanız gerekir. Bunun için vadesiz bir hesaba sahip olmanız veya Halkbank kredi kartı kullanıyor olmanız yeterlidir. Eğer Halkbank müşterisi değil iseniz, HGS başvurusu yapmadan önce bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için HGS etiketi alacağınız araca ait ruhsat ve kimlik bilgileriniz ile herhangi bir Halkbank şubelerine başvurmanız yeterli olacaktır.  Adınıza ait farklı araç plakaları için birden fazla HGS etiketi alabilirsiniz. Ancak aynı plaka için birden fazla HGS etiketi alamazsınız.

Halkbankası HGS Sorgulama

Halkbankası HGS işlemleri içerisinde yer alan sorgulama aşamasında her bir HGS etiketinize ait bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu işlemi tüm Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından veya telefon bankacılığından yapabilirsiniz.

Halkbankası HGS Ödeme

Halkbankası HGS işlemleri içerisinde yer alan ödeme işlemi ile HGS etiketlerinize bakiye yükleyebilirsiniz. Ödeme işlemleri içerisinde sıklıkla kullanılan yöntem otomatik ödeme talimatlarıdır. Halkbankası vadesiz hesaplarınızdan veya kredi kartlarınızdan vereceğiniz otomatik ödeme talimatları ile limit takibi yapmanıza da gerek kalmadan kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz. Verdiğiniz ödeme talimatı doğrultusunda, etiket bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde sizin adınıza hesaplarınızdan otomatik ödeme gerçekleştirilmektedir. Otomatik ödeme talimatı dışında dilerseniz HGS etiket limitinizi kendiniz takip edebilir ve tüm Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından ve telefon bankacılığından manuel olarak yükleme yaptırabilirsiniz. Her türlü ödeme işleminde, her bir araç sınıfı için belirlenmiş olan minimum ödeme tutarları bulunmaktadır. Bu tutarların altında ödeme yapılamamaktadır. Ancak bu tutarın üzerinde yapılacak olan ödeme miktarı tamamen size kalmıştır.

Kategori:
Etiket:
HGS

Diğer Makaleler