Halkbank Güncel İnternet Bankacılığı İşlem Ücretleri 2022

Halkbank internet bankacılığı işlem ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız, işlemler sırasında ücretler nedeniyle mağduriyetle karşılaşmamanız adına büyük önem taşır.
Halkbank internet bankacılığı işlem ücretleri, yapacağınız herhangi bir işlem öncesinde tarafınızdan ne tutarda bir kesinti yapılacağını belirleyen ücretlerdir. İşlem türüne göre yapılan kesinti farklılık gösterebilir. Genel olarak kesintiler ise FAST, EFT, havale, fatura ödeme ve kurum tahsilatları gibi işlemlerde karşınıza çıkar. Genel olarak yapılan bu kesintiler, tüm bankalar tarafından internet bankacılığı genelinde yapılan kesintilerdir. Peki, hangi bankacılık işleminin ne gibi kesintisi vardır? Kesintiler ne şekilde tahsil edilir?

Halkbank FAST Ücreti

Halkbank FAST ücreti, tüketicilerin en çok merak duydukları detaylardan biri olarak tanımlanabilir. Bunun nedeni ise tüketicilerin Halkbank FAST işlemini sıklıkla yapmalarıdır. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki internet bankacılığı ile FAST işlemi yapmanız, bu işlemi en az ücretle gerçekleştirmeniz anlamına gelir. Diğer FAST işlem kanalları yüksek ücretlerde kesintiler yaparken, FAST ile tarafınızdan en az şekilde kesinti yapılır ve en hızlı şekilde FAST işlemini gerçekleştirmeniz söz konusu olur. Halkbank FAST ücreti ise tutara göre farklılık gösterir. 0 ila 1.000 TL arasında tarafınızdan 1,55 TL tutarında FAST ücreti alınır. 1.001 ila 2.000 TL arasında yapılan FAST işlemlerinde ise tarafınızdan 3,11 TL tutarında kesinti yapılır.

Halkbank EFT ve Havale Ücreti

Halkbank EFT ve havale ücreti de internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemler genelinde merak edilen detaylardan biri olarak tanımlanabilir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki havale ve EFT işlemleri birbirinden farklı işlemlerdir. Bu nedenle söz konusu işlemler için tarafınızdan tahsil edilen ücretler de farklılık gösterecektir. Halkbank EFT ve havale ücreti güncel olarak aşağıdaki gibi tüketicilerin karşılarına çıkacaktır:
  • 0 ila 1.000 arasındaki havale işlemleriniz için 0,77 TL Halkbank havale ücreti kesintisi yapılır.
  • 1.001 ila 50.000 TL arasındaki havale işlemleriniz için 1,55 TL tutarında işlem ücreti alınır.
  • 50.000 TL üstündeki havale işlemleri için 19,48 TL tutarında işlem ücreti alınır.
  • 0 ila 1.000 arasındaki EFT işlemleriniz için 1,55 TL tutarında güncel Halkbank EFT ücreti kesintisi yapılır.
  • 1.001 ila 50.000 TL arasındaki EFT işlemleriniz için 3,11 TL tutarında işlem ücreti tahsil edilir.
  • 50.000 TL üzerindeki EFT işlemleriniz için 39,98 TL tutarında işlem ücreti tahsil edilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler