Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Halk Bankası internet bankacılığını kullanabilmeniz için şifre alma işleminin nasıl gerçekleştiğini bu makaleden öğrenebilirsiniz.


Halk Bankası internet şubesi aracılığıyla para transferlerinizi, ödemelerinizi, kredi işlemlerinizi veya kredi kartı güncellemelerinizi banka şubesine gitmeden evinizden, çalıştığınız yerden ya da seyahatteyken gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bireysel kullanıcılar ve kurumlar müşteriler için hazırlanmış Halk Bankası internet platformu sayesinde hesaplarınıza anında ulaşabilir dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

HALK BANKASI İNTERNET ŞUBESİNE ŞİFRE ALMA

Halkbank İnternet Şubesinden hesap bilgilerinizi görüntülemek, havale veya EFT gerçekleştirmek, fatura, SGK, mobil ödemelerini yapmak, döviz, altın veya fon işlemlerinizi yapabilmek istiyorsanız en yakın Halkbank şubesine giderek, bireysel müşteriler için hazırlanmış başvuru formunu doldurarak şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın kurumsal müşterisiyseniz kurumsal müşterilere özel hazırlanmış başvuru formunu doldurmanız gereklidir.
Başvuru formunuz bankanız tarafından onaylandıktan sonra geri kalan işlemleri internet üzerinden yapabilirsiniz. Halkbank web sitesine giriş yaparak (www.halkbank.com.tr) ilk kez kullanacağınız için parola üretmeniz gerekiyor. Bu işlemi iki şekilde halledebilirsiniz. Bunlardan ilki 444 0 400 numaralı Halkbank temsilcilerini arayarak yardım istemektir.

İkinci yol ise kartla giriş uygulamasını kullanmaktır. Kartla giriş bölümüne geldiğinizde sizlere 3 çeşit kart tipi sunuluyor. Hangi tip karta sahipseniz onu işaretleyerek, kartınızın son 6 hanesini, son kullanma tarihini ve cep telefonu numaranızı yazarak devam ediniz. Sırasıyla şifre ve kart doğrulama sayfalarını tamamlayarak parolanızı oluşturabilirsiniz.

Halk Bankası internet şubesi şifreniz oluşturulduktan sonra yeniden bankanın web sitesine gelerek müşteri numaranız ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Peki, bankanın internet şubesi ne kadar güvenli? Halk Bankası müşterilerine şifrebaz, SMS şifre ve şifrebaz cep tek kullanımlık şifre seçenekleri sunarak güvenliğe önem vermektedir. Bu şekilde internet şubesine güvenli bir giriş yapar ve işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

HALK BANKASI İNTERNET ŞUBESİ ŞİFRE BLOKESİ

Halk Bankası internet şubesi şifre blokeli veya hatırlayamıyorsanız Halkbank Dialog'u arayabilirsiniz. Temsilcilerin yönlendirmesi ile yeni bir şifre oluşturarak şubesiz bankacılığı kullanmaya devam edebilirsiniz. Tabi bu şifrenin en az bir küçük harf, en az bir rakam ve en az bir büyük harf içermesi ve en az 6 karakter olması gerekmektedir. Sistem ancak bu şekilde hazırlanan şifreleri kabul etmektedir.

Bireysel müşteriler bankanın resmi web sitesi üzerinden de yeni şifre alabiliyorlar. Bunun için bankanın sitesine girdikten sonra blokeli linkine tıklayarak kartla giriş sayfasına yönlendirilmelisiniz. Bu sayfada sırasıyla şifre, kart doğrulama, parola ve başarılı parola seçeneklerini tamamlayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Kurumsal müşterilerin ise Halk Bankası şubesine giderek yetkililere bilgi vermesi gerekmektedir.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra belirli bir sürenin geçmesinin ardından kartınız kısıtlanır ve işlemlerinize devam edemezseniz müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. Sesli yanıt sistemiyle işlemlerinizi tamamlamak için önce 4 sonra 3'ü tuşlamanız yeterlidir. SMS şifre kullanıp cep telefonu numarasını kayıt sırasında yanlış verenler ise 0850 222 0 400 numarasını arayarak, telefon bankacılığı ile numara güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler