Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi ertelemesi nasıl yapılıyor? Halkbank kredi ertleme şartları neler? Halkbank kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? Cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.


Halkbank kredi ertelemesinin nasıl yapıldığını bu yazımızda sizler için derledik.
Bankalar özellikle günümüzde hepimizin uğrak noktası olmuştur. Yatırımlarımızı yönetmenin doğru adresi olan bankalar, çoğu zaman sundukları imkanlar ile bütçemizi ayarlamamızı sağlamaktadır. Yaş, cinsiyet ya da sektör fark etmeksizin hepimiz bir noktada bankalar ile iş birliği içerisinde yaşamaktayız. Taşınmaz ya da taşınız mal alımlarında maddi destek aldığımız bankalar, sundukları kredi kartı hizmetiyle de bizleri kendisine bağlamaktadır. Ancak alınan bu desteğin elbette ki bir geri ödemesi vardır. Her ay aynı maddi güce sahip olmayan kişiler gerektiğinde Halkbank desteği ile kredi ve kredi kartı ertelemesine başvurabilmektedir.

Halkbank kredi ertelemesi nasıl yapılır?” sorusuna cevap verecek olursak; çoğu banka gibi Halkbank da bu zorlu dönemde elini taşın altına koydu ve ihtiyaç duyan müşterilerinin taleplerini geri çevirmeyerek kredi ve kredi kartı borcu erteleme yönünde aksiyon kararı aldı. Belirli koşullar dahilinde gerçekleştirilecek olan işlem, kişilerin kendisini toplamasını ve ödemeye hazır hale gelmesini bekleme noktasında yön bulmaktadır.

Halkbank Kredi Erteleme Şartları Neler?

Halkbank kredi erteleme şartları incelenecek olursa; banka 3 aya kadar erteleme yapabileceğini kamuoyuna duyurmuştur. Ekonomiye Destek Paketi adı altında alınan karara istinaden erteleme işlemi; Bireysel İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi ve Konut Kredisini kapsamaktadır. Halkbank kredi erteleme faizi ise mevcut kredilerin faizi üzerinden hesaplanmaktadır.

Halkbank kredi erteleme İşlemi tamamlanmasının ardından, burada oluşan faiz farkı diğer vadelere eşit olacak şekilde dağıtılmaktadır. Eğer bireysel kredi erteleme talebi oluşturduysanız 7 iş günü içerisinde başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Tamamlanmış olan kredi erteleme talebiniz sizlere SMS olarak gönderilecek ve yeni ertelemiş olduğunuz taksitler de Halkbank mobil ve internet şubesinden gözükecektir. Buradan yeni taksit planınızı öğrenebilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

“Halkbank Kredi Taksit Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?” sorusuna verilecek pek çok yanıt bulunuyor. Öyle ki banka; çağrı merkezi, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve şubeler üzerinden erteleme talebini almaktadır.

Öncelikli olarak kredi ertelemenizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız Halkbank internet şubesine giriş yapmalısınız. Ardından Kredilerim seçeneğine tıklayıp buradan bireysel kredilerim butonuna tıklamalısınız. Burada bireysel kredi erteleme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kullanarak ve gerekli adımları geçerek erteleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme Mobil

Eğer mobil uygulamadan Halkbank Kredi erteleme işlemi yapmak istiyorsanız, Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra yine aynı internet bankacılığında olduğu gibi kredilerim sekmesine girip bireysel kredi ertele seçeneğine tıklayıp gerekli adımları geçerek kredi erteleme talebini oluşturabilirsiniz.

Kredi Erteleme hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Halkbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ya da Halkbank kredi erteleme numarası olarak da kullanabileceğiniz 0850 222 0 400 Halkbank servisini arayarak müşteri temsilcisine bağlanmadan kredi erteleme talebini oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?
Garanti Bankası Kredi Erteleme
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler