Halkbank Kredi Kartı Aidatı Ne Kadar? (Tüm Kartlar) 2022 - Güncel

Halkbank kredi kartı aidatı ne kadar sorunuza istinaden içeriğimizin devamında tüm Halkbank kredi kartı aidat ücretlerini bulabilirsiniz.
Halkbank kredi kartı aidatı ne kadar?” sorusunun yanıtı, sahip olduğunuz kredi kartına göre farklılık gösterir. Halkbank bünyesinde bulunan her kredi kartının farklı yıllık aidat ve yıllık ek kart aidatı ücretleri farklı olabilir. Hatta buna ek olarak kredi kartının harcama faizinde dahi değişiklikler söz konusu olabilir.
 Bankalar, tüketicilerine sundukları kredi kartı ürünlerinin kullanım bedeli ya da üyelik ücreti gibi başlıklar altında ek bedeller alırlar. Bu bedeller yılda sadece bir defa kredi kartı ekstrenize yansıtılır ve yılın hangi döneminde olduğu da kredi kartının türüne göre veya kullanmaya başladığınız aman dilimine göre farklılık gösterebilir. Kredi kartı kullanıcılarının Halkbank kredi kartı başvurusu yaparken, kart türüne göre başvuru yapmaları büyük önem taşır. Böylelikle Halkbank kredi kartı aidat ücreti gibi bir ek ücret ödemek durumunda kalınmaz ve ekstra olarak Halkbank kredi kartı aidatı ücreti geri alma gibi bir konuyla da zaman kaybedilmesine gerek kalmaz.
 
Peki, Halkbank kredi kartı aidatı ne kadar? Kredi kartı aidatları yıllık mı alınır yoksa aylık mı? Halkbank kredi kartı aidatı nasıl geri alınır? Halkbank kredi kartı ürünlerine dair tüm yıllık aidat ücretleri yazımızın devamında yer alır.

Halkbank Paraf Klasik Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Paraf Klasik yıllık aidat bedeli, standart Paraf kredi kartı kullanıcılarının karşılarına çıkan bir ücrettir. Yılda bir defa alınan bu ücret, aynı şekilde kredi kartına ek olarak çıkarılan ek kartlara da yansıtılır ve ek kartlarda yansıtılan ücret farklıdır. Halkbank Paraf Klasik kredi kartı yıllık aidat bedeli aşağıdaki gibidir:
 • Paraf Klasik Yıllık Aidat Bedeli 44,50 TL’dir.
 • Paraf Klasik Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli 21,50 TL’dir.

Halkbank Paraf Gold Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Paraf Gold yıllık aidat bedeli, Paraf Klasik kredi kartı ürününe göre farklılık gösterir. Halkbank Paraf kart kampanyaları ve kredi kartı kapsamının farklı olmasından ötürü, yıllık aidat ücreti de farklılık gösterir. Paraf Gold ve Paraf Gold ek kart için yıllık aidat bedeli ise aşağıdaki gibidir:
 • Paraf Gold Yıllık Aidat Bedeli 73 TL’dir.
 • Paraf Gold Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli 36,50 TL’dir.

Halkbank Paraf Platin Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Paraf Platin yıllık aidat bedeli de söz konusu kart türünün sık kullanılan bir kart olması nedeniyle tüketiciler tarafından merak edilir. Paraf Platin için asıl kart yıllık aidat ücreti ile ek kart yıllık aidat ücreti bilgileri aşağıdaki gibidir:
 • Paraf Platin Yıllık Aidat Bedeli 118 TL’dir.
 • Paraf Platin Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli 57 TL’dir.

Halkbank Parafree Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Parafree yıllık aidat bedeli, kart kapsamı ve özelliklerinden ötürü diğer kartlara biraz daha düşük tarafta kalır. Tüketicilerin Halkbank Parafree özelinde ödemeleri gereken yıllık aidat bedeli ve ek kart için yıllık aidat bedeli aşağıdaki gibidir:
 • Parafree Yıllık Aidat Bedeli 32 TL’dir.
 • Parafree Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli Ücretsiz Olarak Belirlenmiştir.

Halkbank Paraf Business Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Paraf Business yıllık aidat bedeli, özellikle işletme sahibi tüketiciler tarafından fazlasıyla merak edilir. Halkbank tarafından Paraf Business yıllık aidat bedeli ve ek kart yıllık aidat bedeli hakkındaki ücretler aşağıdaki gibidir:
 • Paraf Business Yıllık Aidat Bedeli 114,60 TL’dir.

Halkbank Paraf KOBİ Kredi Kartı Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Paraf KOBİ kredi kartı yıllık aidat bedeli, KOBİ sınıfında yer alan tüketicilerin işletmelerine dair bir kredi kartı olmasından ötürü, tüketiciler tarafından önem taşıyan bir başka konudur. Halkbank Paraf KOBİ yıllık aidat ücreti aşağıdaki gibidir:
 • Paraf KOBİ Kredi Kartı Yıllık Aidat Bedeli 114,60 TL’dir.

Halkbank Parafly Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Parafly yıllık aidat bedeli, asıl kart ve ek kart olmak üzere iki farklı ücretle tüketicilerin karşılarına çıkar. Parafly kredi kartı için Halkbank tarafından belirlenen asıl kart ve ek kart yıllık aidat ücreti aşağıdaki gibi tüketicilerin karşılarına çıkmaktadır:
 • Parafly Yıllık Aidat Bedeli 91,50 TL’dir.
 • Parafly Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli 44,50 TL’dir.

Halkbank Parafly Platin Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Parafly Platin yıllık aidat bedeli, bir alt özelliklere sahip olan Parafly’e göre biraz daha farklıdır. Kapsamları, faydaları ve özellikleri nedeniyle söz konusu ücretin değişmesi söz konusu iken, Parafly Platin özelinde yıllık aidat bedeli ve ek kart yıllık aidat bedeli aşağıdaki gibidir:
 • Parafly Platin Yıllık Aidat Bedeli 135 TL’dir.
 • Parafly Platin Ek Kart Yıllık Aidat Bedeli 63 TL’dir.

Paraf Esnaf Kart Yıllık Aidat Bedeli

Halkbank Esnaf Kart yıllık aidat bedeli, söz konusu kart için kapsam dahilinde olan ve bu kartı kullanmak isteyen tüketiciler fazlasıyla merak edilir. Esnaf Kart için yıllık aidat bedeli ise aşağıdaki gibi tüketicilerin karşılarına çıkar:
 • Paraf Esnaf Kart Yıllık Aidat Bedeli 114,60 TL’dir.

Halkbank Ücretsiz Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı

Halkbank ücretsiz kart aidatı olmayan kredi kartı, Halkbank bünyesinde yer alan kredi kartlarından herhangi birini kullanmak isteyen tüketiciler tarafından fazlasıyla merak edilir. Özellikle “Halkbank kredi kartı aidatı ne kadar?” sorusuna yanıt arayan tüketicilerin böylesi bir kredi kartını çok daha fazla merak ettiklerini söylemek doğru olacaktır.
 
Halkbank ücretsiz kredi kartı konusunda iki farklı kart sunar. Bu kart bireysel ve tüzel müşteriler için farklılık gösterir. Bireysel Halkbank müşterilerinin kullanabilecekleri ücretsiz kredi kartı “HalkCard” olarak bilinir. Tüzel Halkbank müşterilerinin kullanabilecekleri ücretsiz kredi kartı ise “HalkCard Business” olarak tüketicilerin karşılarına çıkar.

Halkbank Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Halkbank kredi kartı aidatı geri alma gibi bir konu, tüketicilerin en çok merak ettikleri konuların başında gelir.
 
Kredi kartı aidatı ücretlerinin geri alınabilmesi adına 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonlardan Halkbank Dialog Hattı’nı arayabilirsiniz. Sesli yanıt menüsündeyken 1(bir) tuşuna basıp “Kart İşlemleri” menüsüne giriniz, hemen ardından 0(sıfır) tuşuna basarak müşteri temsilcisine bağlanınız. Ardından kredi kartı yıllık aidat ücretini geri almak istediğinizi belirtiniz. Genel olarak müşteri temsilcisi böyle bir iade sağlayamayacağını söylese de kartı iptal etmek istediğinizi belirtirseniz, aidat bedelini ParafPara olarak tarafınıza iade edebileceklerini belirteceklerdir. Haliyle bu ücretin nakit olarak alınması bu yöntemle söz konusu olmayacaktır.
 
Halkbank kredi kartı aidatı geri alma işlemini şubeler üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Size en yakın Halkbank şubesine giderek, “Gişe İşlemleri” bölümünden sıra alıp, hemen ardından da sıra numaranızın yandığını gişe nüfus cüzdanınızla birlikte başvurunuz. Ardından kredi kartı aidatınızı geri almak istediğinizi belirtiniz. Görevli tarafından böyle bir işlemin gerçekleşmeyeceği belirtilse de ısrar etmeniz durumunda, banka onayıyla birlikte kredi kartı aidat ücreti tarafınıza iade edilecektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler