Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma 2022

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma işlemi, kredi kartı borçlarınızın 12 ay vadeye kadar %1,80 oranı ile yapılandırılmasına olanak sağlar.
Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma, kredi kartı borçlarınızın birçok sebepten ötürü tıkandığı noktada faydalanabileceğiniz bir seçenektir.
 Kredi kartı borçları, tüketiciler açısından zaman zaman ödenmeyecek duruma gelebilir. Ekstre tutarının yüksek olması, finansal diğer problemler ve daha birçok neden, borçların ödenememesi gibi normal bir duruma yol açabilir. Bu tür durumlarda ise bankalar, tüketiciler için çeşitli ödeme kolaylıkları sağlayarak hem kendi alacaklarını tahsil etme gayretinde olurlar hem de tüketicilerin kredi sicillerinin büyük zedelenmelerden korunmalarına olanak tanırlar. Elbette ki böylesi bir kolaylığı, belirli bir faiz oranı neticesinde sunarlar. Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma işlemi de tam olarak az önce açıklamış olduğumuz şekilde gerçekleşen bir işlemdir. Tüketiciler kredi kartı borçlarının tamamını değil de aydan aya bir kısmını ödeyerek, süreç sonunda tamamıyla kredi kartı borçlarını sonlandırabilirler.
 
Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma başvurusu yapabilmeniz adına Halkbank tarafından belirlenen başvuru kanallarına müracaat etmeniz gerekir. Başvuru kanalları ise aşağıdaki gibidir:
 • Halkbank internet bankacılığı ve mobil uygulaması
 • Halkbank Dialog Hattı
 • Halkbank Şubeleri
Yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallara başvurunuzu iletmeniz durumunda talebiniz alınacak, Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma şartları özelinde uygun olmanız durumunda ise yapılandırma, belirlediğiniz detaylar eşliğinde yapılacaktır.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nedir?

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma nedir?” sorusuna yanıt arayan tüketicilerin, bu işleme belirli bir faiz oranı karşılığında borçların aydan aya ödenmesi şeklinde bakmalarını önerebiliriz.
 
Halkbank, belirli vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla kredi kartı güncel borcunuzun bölünmesine yardımcı olur. Belirlediğiniz vade gününde ise kredi kartı taksitlendirme ödemesini yapabilirsiniz ve her taksit ödeme işleminden sonra da kredi kartınızda belirli oranda limit açılımı söz konusu olur. “Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma nedir?” sorusuna yanıt arayan tüketicilerin, aşağıdaki detaylardan bu işlem hakkında daha fazla bilgi almaları söz konusudur:
 • Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi 12 aya kadar yapılabilir. Ayrıca tüketiciler; 6 ay, 7 ay, 8 ay ve 9 ay gibi vade seçeneklerini de tercih edebilirler.
 • Halkbank kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusu yaptığınızda ek kartınızın olması durumunda, borç yapılandırma işlemi tüm kartlar özelinde yapılır ve tek bir borç tutarı üzerinden yapılır.
 • Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi 150 TL ile 30.000 TL arasında borç tutarı olan kredi kartları için yapılabilir.
 • Yapılandırma talebinizin kabul edilmesiyle birlikte kredi kartı borcunuzun tamamı ödenecektir ve bu borç tutarı ile faizinin toplamı olan bir eksi bakiyeli hesabınız oluşacaktır.
 • Kredi kartı borç yapılandırma işleminizin ardından tekrar yeniden yapılandırma talebinde bulunabilmeniz adına yapılandırma işleminizin son taksitinin tarafınıza yansıtılmış olması gerekir.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma nasıl yapılır?” gibi bir soru, konuya dair en çok merak edilen işlemlerin başında gelir.
 
Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işleminin nasıl yapılacağı, tercih edeceğiniz kredi kartı yapılandırma yöntemine göre farklılık gösterecektir. Tercih etmiş olduğunuz yönteme göre Paraf kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri aşağıdaki gibi yapılabilir:
 • Halkbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Kredi Kartı Borç Yapılandırma: Halkbank internet bankacılığına giriş yapınız ve ana menüyü açarak; Kart İşlemleri>Kredi Kartı İşlemleri> Borç Taksitlendirme adımlarını izleyerek, Halkbank kredi kartı borç yapılandırma ekranına giriş yapınız. Kart seçimi yapıp, vade belirleme işlemlerinin ardından sizden istenen bilgileri ilgili kutucuklara doğru ve eksiksiz olarak belirtiniz. Böylelikle kredi kartı borç yapılandırma talebiniz bankaya iletilecek ve kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
 • Halkbank Şubeler ile Kredi Kartı Borcu Yapılandırma: Size en yakın Halkbank şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, “Gişe İşlemleri” bölümüne sıra almanız ve sıra numaranızın belirdiği gişe görevlisine, kredi kartı borç yapılandırma talebinde bulunmak istediğiniz belirtmeniz, kredi kartınızın borçlarının belirlediğiniz şartlar özelinde yapılanmasına neden olacaktır.
 • Halkbank Dialog Hattı Kredi Kartı Borcu Yapılandırma: 444 0 400 veya 0850 220 0 400 numaralı telefonları arayarak; sesli yanıt sisteminde yapacağınız tuşlamaların ardından müşteri temsilcisine kredi kartı borç yapılandırma talebinizi iletebilirsiniz. Sesli yanıt sisteminde; öncelikle 1(bir) tuşuna basarak, “Kart İşlemleri” menüsüne ilerlemeniz ve ardında 0(sıfır) tuşuna basarak da müşteri temsilcisine bağlanmanız, kredi kartı borç yapılandırma talebinizi iletmenize yardımcı olacaktır.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Faiz Oranları

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma faiz oranları, tüketicilerin yapılandırma işlemi sırasında veya sonrasında bu işleme dair en çok merak ettikleri detayların başında gelir. Tüketiciler, kredi kartı borç yapılandırma işleminden aylık %1,80 gibi bir faiz oranıyla yararlanabilirler. Söz konusu faiz oranının yıl içerisinde veya çeşitli dönemler özelinde farklılık göstermesi mümkün olabilir. Bu nedenle Halkbank’ın çeşitli kanallarından veya fiziki olarak yapmış olduğunuz kredi kartı borç yapılandırma işlemlerinde, bankadan kredi kartı yapılandırma faiz oranı hakkında bilgi almanızı önermekteyiz.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Şartları Nelerdir?

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma şartları nelerdir?” gibi bir detay da tüketicilerin en çok merak ettikleri detayların başında gelir.
 
Halkbank kredi kartı borç yapılandırma şartları için kartınızın şu şartları taşıyor olması gerekir:
 • Kullanmış olduğunuz kredi kartının ticari kart değil de bireysel kredi kartı olması önemlidir.
 • Kredi kartı borç yapılandırma işleminde toplam borç yapılandırma tutarının 150 TL ila 30.000 TL arasında olması önemlidir.
 • Kredi kartı yapılandırma konusunda devam eden bir Halkbank ürünü kullanıyorsanız, son taksitin tarafınıza yansıtılmamış olması durumunda kart yapılandırma işlemi yapamazsınız.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma İptali

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme ve yapılandırma iptali, tüketicilerin dikkat etmeleri gereken ve önem taşıyan bir konudur.
 
Halkbank kredi kartı borç yapılandırma iptal işlemini sadece yapılandırma işleminiz onaylandıktan sonra hemen aynı gün içerisinde bankaya iletmeniz gerekir. Aksi takdirde yapılandırma işleminin iptali, sadece yapılandırma sonucunda borcun tamamının ödenmesi ile söz konusu olacaktır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler