Halkbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme (Paraf) 2022

Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme (Paraf sonradan taksitlendirme) seçeneği, harcamalarınızı 18 aya kadar taksitlendirerek ödemenize olanak sağlar.
Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi ile kredi kartınızla yaptığınız bir harcamayı, şartlar uygunsa bankanın işleme göre uygun gördüğü vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz.
 Kredi kartlarının en önemli avantajları arasında alışverişleri taksitlendirme seçeneğinin olması gibi bir durum yer alır. Zaman zaman işyerlerinin bankalar olan anlaşmaları zaman zaman da bankaların tüketicilere alışveriş sonrasında tanıdıkları taksitlendirme hakları, tüketicilerin alışverişleri çok daha ödenebilir hale getirmelerine yol açar. Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi de tüketicilerin yapmış oldukları ve özellikle tek çekim ödemeler özelinde gerçekleştirdikleri işlemleri, en az 2 taksit ve çok daha fazlasıyla ödemelerine olanak sağlar. Böylelikle tüketicilerin herhangi bir alışverişi, sonraki aylarda taksit tutarı özelinde kredi kartı ekstrelerine yansıtarak ödemeleri söz konusu olur.
 
Peki, tam olarak Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme nedir? Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme nasıl yapılır? Ücretleri, faiz oranları ve şartları nelerdir? Tüm bu sorularınızın yanıtı içeriğimizin devamında yer almaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nedir? (Paraf)

Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme nedir?” konusuna dair birçok tüketici merak içerisindedir ve özellikle ilk defa bu işlemi yapan tüketiciler, bu soruya çok daha fazla yanıt ararlar.
 
Tüketicilerin Halkbank kredi kartı ürünü vasıtasıyla herhangi bir işletmeden yapmış oldukları tek çekim veya taksitli işlemleri, sonradan Halkbank’ın uygun gördüğü koşullar neticesinde aylık vadelere bölünmesi ya da taksitli işleme ek olarak yeni taksitler tanınması durumuna Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi adı verilir. Halkbank kredi kartı ürünlerinin genel adı olan Paraf kredi kartının ise birçok işyeri ile özel anlaşmaları vardır. Öte yandan Halkbank da Paraf kredi kartı özelinde tüketicilerine birçok avantaj sunar ve böylelikle kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi tüketicilere birçok avantaj sağlar.
 
Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi Paraf kredi kartları için 18 aya kadar gerçekleştirilebilir. İşlem türüne göre bu taksitlendirme işlemi farklılık gösterebilirken, Paraf kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemine dair detaylar ise aşağıdaki gibidir:
 • Taksitlendirme işleminin yapılabilmesi adına alışveriş yaptığınız işletmenin Paraf anlaşmalı işyeri olmasına gerek yoktur.
 • Dönem içi gerçekleşmiş ancak ekstreye yansımamış olan işlemlerin de kapsam dahilinde olduğunu söylemek mümkündür.
 • Taksitlendirme işlemi en düşük 50 TL’lik alışveriş, en yüksek 30.000 TL tutarındaki alışverişler için geçerlidir.
 • Elektronik eşya satın alma işlemlerinde ve 5.000 TL üzeri TV satın alma işlemlerinde en fazla 4 taksit yapılmaktadır.
 • Vergi ödemeleri, elektrikli eşya, mobilya ve fiyatı 5.000 TL’ye kadar olan TV satın alma işlemlerinde en fazla 9 taksit uygulanır.
 • Dernek, kulüp ödemeleri ve tablet satın alma işlemlerinde en fazla 6 taksit yapılabilir.
 • Seyahat, havayolu, konaklama ve çeşitli kuyum harcamalarında en fazla 3 taksit yapılabilir.
 • Sağlık ve sosyal hizmetler, eğitim, sağlık ürünü, bilgisayar alımlarında ve taşımacılık harcamalarında en fazla 12 taksit yapılabilir.
 • Havayolu seyahat acenteleri ve konaklamaya dair yurt içi harcamalarda en fazla 18 taksit sağlanır.
 • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde de söz konusu Paraf sonradan taksitlendirme işlemi uygulanabilir.
 • Yapılan harcamanın farklı bir kampanya dahilinde taksitlendirilmesi durumunda tekrar taksitlendirilmesi söz konusu olmaz.
 • Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme talebiniz alındıktan sonra iptal edilebilir. İptal edilen işleme dair tekrar taksitlendirme de yapılabilir. Sadece tüm bu işlemlerin aynı gün içerisinde gerçekleşmesi şarttır.
Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemine dahil olmayan bazı harcamalar vardır ve kapsam dışı olan harcamalar ise aşağıdaki gibidir:
 • Nakit avans ve benzer nitelikteki işlemler, kumarhane ve bahis ödemeleri, kredi kartına tanımlanmış otomatik ödeme talimatları Paraf sonradan taksitlendirme işlemi kapsamında olmayan işlemlerdir.
 • Basılı ve külçe halinde olan kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında yasal düzenlemeler gereği sonradan taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır? (Paraf)

Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme nasıl yapılır?” sorusu tüketicilerin en çok merak ettikleri soruların başında gelir.
 
Öncelikle belirtmek gerekir ki Halkbank, sonradan taksitlendirme işlemi adına belirli kanallar sunar ve tüketiciler bu kanallar vasıtasıyla Paraf sonradan taksitlendirme işlemini yapabilirler. Sonradan taksitlendirme işleminin yapılabileceği kanallar;
 • Halkbank internet bankacılığı veya mobil uygulaması,
 • Halkbank Dialog Hattı olarak bilinirler.
Söz konusu kanallar özelinde kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemleri ise aşağıdaki adımlar sayesinde kolaylıkla yapılabilir:
 • Halkbank İnternet Bankacılığı/Mobil Uygulama ile Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme: Halkbank internet bankacılığına giriş yapınız ve ana menüde bulunan “Kart İşlemleri” seçeneği tıklayıp hemen ardından “Kredi Kartı İşlemleri” menüsüne giriş yapın. Bu kısımda ise “Sonradan Taksitlendirme” bölümüne doğru ilerleyin. Ardından taksitlendirmek istediğiniz işlemi seçerek, kaç ay vade ile taksitlendireceğini belirtine ve işlem onayı verin. Böylelikle Paraf sonradan taksitlendirme işlemini tamamlamış olmanız söz konusu olacaktır.
 • Halkbank Dialog Hattı ile Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme: Paraf sonradan taksitlendirme işlemi için 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı telefonları aradıktan sonra, 1(bir) tuşu ile “Kart İşlemleri” menüsüne doğru ilerleyiniz. Bu menüde ise 0(sıfır) tuşuna basınız ve müşteri temsilcisine bağlanıp, kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi yapmak istediğinizi belirtiniz. Müşteri temsilcisi tarafından son işlemleriniz tarafınıza iletilecek ve hangi işlemi taksitlendirmek istediğiniz sorulacaktır. Böylelikle saniyeler içerisinde Halkbank kredi kartı taksitlendirme işlemi gerçekleştirmeniz söz konusu olacaktır.

Halkbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Ücretleri (Paraf)

Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme ücretleri de tüketicilerin fazlasıyla merak ettikleri bir konu olarak tanımlanabilir. Halkbank, kredi kartı üzerinden yapılan harcamalar için yapılan sonradan taksitlendirme işlemlerinde herhangi bir şekilde ücret talep etmez. Direkt olarak taksitlendirme yapmış olduğunuz işleme faiz uygular. Paraf sonradan taksitlendirme işlemi için uygulanan faiz oranı %1,80 olarak belirlenmiştir ve bu işlem tüm vade seçenekleri için geçerlidir.

Halkbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme işlemi, kredi kartı harcamalarını sonradan taksitlendirme işlemiyle fazlasıyla karıştırılır.
 
Paraf kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi, kredi kartınız ile yapmış olduğunuz herhangi bir harcamanın sonradan taksitlendirmeye uygun olması durumunda taksitlendirilip, sonraki ekstrelere aydan aya yansıtılması işlemidir. Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme işlemi ise kredi kartı borcunuzun ödenememesi veya düzenli ödemelerinin bozulması durumunda, ödemelerinizi taksitlere bölüp belirli bir faiz oranı karşılığında çok daha az tutarlar ile ödemenize olanak sağlayan bir işlemdir. İki işlem tamamen farklı olurken, Halkbank kredi kartı borç taksitlendirme yazımız sayesinde kredi kartı borcunuzu nasıl taksitlendirebileceğiniz hakkında da bilgi almanız söz konusudur.

Halkbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Hesaplama

Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme hesaplama işlemi sayesinde, herhangi bir harcamanızı taksitlendirmeniz durumunda bu işlemin tarafınıza ne kadar bir maliyet çıkaracağını öğrenmeniz söz konusu olacaktır. Böylelikle işlem maliyetinin fazla olması durumunda, böylesi bir işlem yapmaktan ziyade direkt olarak peşin ödeme yaparak, yüklü miktarda faiz ödemesi ile karşı karşıya kalmamanız söz konusu olacaktır.
 
Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme hesaplama işlemine dair bazı detaylar ise aşağıdaki gibi karşınıza çıkacaktır:
 • 650 TL tutarında bir işlemi Paraf sonradan taksitlendirme işlemine 3 ay vade ile tabii tutmanız durumunda aylık 226,09 TL olarak geri ödemesi karşınıza çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 678,27 TL olacaktır.
 • 1.500 TL tutarında bir işlemi sonradan taksitlendirme işlemine 6 ay vade ile tabii tutmanız durumunda aylık 269,24 TL olarak geri ödemesi karşınıza çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 1.615,42 TL olacaktır.
 • 5.000 TL tutarında bir işlemi Halkbank kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemine 9 ay vade ile tabii tutmanız durumunda aylık 617,26 TL olarak geri ödemesi karşınıza çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 5.555,38 TL olacaktır.
 • 10.000 TL tutarında bir işlemi sonradan taksitlendirme işlemine 12 ay vade ile tabii tutmanız durumunda aylık 954,91 TL tutarında bir geri ödemesi karşınıza çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 11.458,95 TL olacaktır.
 • 15.000 TL tutarında bir işlemi sonradan taksitlendirme işlemine 18 ay vade ile tabii tutmanız durumunda aylık 1.014,66 TL tutarında bir geri ödemesi karşınıza çıkacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 18.263,91 TL olacaktır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler