Halkbank Ödeme Talimatı

Halkbankasından ödeme talimatı vermek için yapmanız gerekenler.


Halkbank şubelerinde vadesiz hesap açtırarak elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon, uydu faturalarınızı ve her türlü düzenli ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik yeterli bakiyeniz olmasa dahi vadesiz TL hesabınıza Kredili Mevduat Hesabı tanımlatarak, faturalarınız gecikmeye girmeden ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Sizin yerinize faturalarınızı Halkbank'ın takip etmesini istediğinizde 444 0 400 telefon numarasını arayarak talimatınızı kolayca verebilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu şubeye giderek de isteğinizi belirtebilir ve bankanızın otomatik ödeme talimatı ile ilgili size sunduğu kampanyaları değerlendirebilirsiniz.
'İnternet şubesini kullanarak Halkbank ödeme talimatı nasıl verilir? ' derseniz, Fatura Ödemeleri menüsünü tıklayarak anlaşmalı olduğu kurumları inceleyebilirsiniz. Bu kurumların içerisinden seçtikleriniz ile ilgili Fatura Talimatları adımını takip ederek bir tıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza bağlı en az iki adet otomatik fatura talebiniz olduğunda Halkbank ödeme talimatı hesap işletim ücreti uygulamasından muaf tutulursunuz. Yani hiç kuyruk beklemeden her ay sizin adınıza faturalarınız ödenirken, mevduat hesabınızdan Halkbank ödeme talimatı hesap işletim ücreti kesintisi yapılmaz.

Halkbank Ödeme Talimatı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank ödeme talimatı kaldırma işlemi için internet bankacılığını kullanabilir yada Halkbank Dialog hattından müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Böylelikle otomatik ödemede olan faturalarınızı müşteri hizmetlerinden yararlanarak iptal ettirebilirsiniz.

Yakınlarınızda şubesi bulunuyorsa Halkbank ödeme talimatı dilekçesi isteyerek de otomatik faturalandırmanızı sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz Halkbank ödeme talimatı dilekçesini kendinizde yazarak hesabınızın bulunduğu şubeye bırakabilirsiniz. Bu hizmeti iptal ettirirken sizden herhangi bir ücret talep edilmesi yasal değildir. Bunun bilincinde olarak iptal ettirmeniz sizin yararınıza olacaktır.


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler