Halkbank Taşıt Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi

Halkbank taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi; düşük faiz oranları ve 36 ve 60 ay vade olanaklarıyla tüketicilere sunuldu.


Halkbank taşıt kredisi, 6 ay ödemesiz taşıt kredisi; üç devlet bankasının açıkladığı kredi paketleri arasında yerini aldı. 36 aya kadar vade fırsatıyla ve 6 ay ertelemeli dönemli araç kredisi, pandemi süresi boyunca zor zamanlar geçiren tüketicilere bir nefes alma fırsatı olarak görülebilir. Bu dönemde borcundan dolayı aracını satmak zorunda kalan vatandaş için de galerisini kapatmak zorunda kalan esnaf için de Halkbank taşıt kredisi toparlanma şansı olacaktır. Bu makalemizde Halkbank taşıt destek kredisi faiz oranları, başvuru şartları ve gerekli belgeleri gibi merak edilen detaylarla ilgili bilgiler vereceğiz.
(Not: Bu kredi, bankanın enstrümanları arasından çıkarılmıştır.)

Sosyal hayatı ve yerli üreticileri desteklemek amacıyla; 1 Haziran tarihinde üç devlet bankasının duyurduğu krediler konuttan taşıta, sosyal yaşamı destek kredisinden tatil kredisine kadar geniş bir yelpaze ağına sahip. Salgının en yaygın döneminde evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaş da kepenk indirmek durumunda kalan esnaf da bu kredi paketleri ile zorlu süreci atlatmaya çalışacak. Maliye Bakanı Albayrak’ın daha önce açıkladığı “düşük faizli krediler”, yerli üreticiyi ve tüketiciyi aynı anda rahatlatacaktır. Halkbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi de bu süreçte aracını değiştirmek isteyen tüketiciler için bir umut kaynağı oldu.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi başvurusu için yalnızca şubeler adres olarak gösterilmiş durumda. Şubeler dışında farklı bir başvuru kanalı henüz banka tarafından açıklanmadı. Fakat açıklanması durumunda, bu başlık altında dizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

1 Haziran tarihinde duyurulan bu kredi için 5 Haziran tarihi itibariyle başvurular Halkbank şubeleri aracılığıyla başlayacak. Size en yakın Halkbank şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için Halk Bankası Şubeleri sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank taşıt kredisi için en temel şart, yerli üretim yapan firmalar ile alışveriş yapmak olacak. Anlaşmalı firmalardan yapılacak olan sıfır / birinci el binek araç veya ticari araç satın alımında, bireysel ve kurumsal müşteriler için 1.El/Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi alt paketi geçerli olacak. Ancak ikinci el binek ya da ticari araç satın alımı yapılacaksa, bu durumda, 2.El Taşıt Destek Kredisi alt paketine göre kredi kullanımı gerçekleşecek. Kredinin faiz oranları ve vadeleri bu alt paketlere göre değişiklik göstermektedir.

Bankanın internet sitesinde açıkladığı (0 kilometre) anlaşmalı otomobil firmalarını listeleyelim.

Binek Araçlar

 • Fiat
 • Ford
 • Honda
 • Hyundai
 • Toyota

Ticari Araçlar

 • BMC
 • Fiat
 • Ford
 • GAZ
 • Güleryüz
 • Isuzu
 • Karsan
 • Mercedes
 • Otokar

1.El Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi

Yapılan anlaşmalar nezdinde, yerli üretim yapan firmalardan sıfır km. binek araç ya da ticari araç satın alacak olan bireysel veya kurumsal müşteriler için, yapılan anlaşmaya göre değişen faizli kredi ürünüdür.

Banka tarafından krediyle ilgili belirtilen limitler, binek araçlar için 50 bin TL ile 120 bin TL arası, ticari araçlar içinse 72 bin TL – 500 bin TL arasıdır. En fazla kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve bu kredi alt paketi için 6 aylık bir ödemesiz dönem seçeneği bulunmamaktadır.

2.El Taşıt Destek Kredisi

İkinci el araç – motosiklet ya da ticari araç satın alacak olan bireysel ya da kurumsal müşteriler için oluşturulmuş bir kredi alt paketidir. 60 aya kadar vade olanağıyla Halkbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi, bu alt paket ile tüketiciye sağlanacaktır.

2.el taşıt destek kredisi ve ticari araç kredileri için banka tarafından 150 bin TL’lik bir üst sınır da konmuştur. Bununla birlikte bu kredi ürünü 7 yaşa kadar ikinci el otomobilleri ve motosikletleri içine almaktadır.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Halhbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi faiz oranları, seçilecek olan alt paketlere göre değişiklik göstermektedir. 1.El Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi alt paketi için faiz oranı aylık yüzde 0,49 – yüzde 0,69 olarak hesaplanmıştır. Yapılacak olan anlaşmaya göre bu iki faiz oranından biri geçerli olacaktır.

2.El Taşıt Destek Kredisi alt paketinde ise bireysel ya da kurumsal müşteriler için faiz oranı, aylık yüzde 0,82’dir. Bu kredi için 60 aylık bir vade dönemi esas alınacak olup 6 aylık ödemesiz taşıt kredisi de kullanabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvuru Sorgulama

Halkbank taşıt kredisi başvurusu yaptıysanız ve sonucu merak ediyorsanız, bunu sorgulayabileceğiniz bir sorgulama ekranı henüz Halk Bankası için açıklanmadı. Ancak başvuruların alınmaya başlaması ile değerlendirmeler başladığında, banka tarafından bir sorgulama ekranı ya da hattı açılırsa, bu başlık altından sizlere ileteceğiz.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Hesaplama

Halkbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi hesaplama işlemi yapalım. Ancak bunu yaparken iki farklı alt kredi paketi için de yapmamız gerekiyor. Hem birinci el / sıfır bir araç alımında hem de ikinci el bir araç alımında ne kadar ödemeler yapmanız gerekiyor, inceleyelim.

Sıfır bir araç almak istediğinizi varsayalım. 50 bin TL tutarında bir kredi kullanmayı amaçlıyorsunuz. Yerli bir firma üzerinden aracınızı almak istemeniz durumunda, 6 aylık ödemesiz dönemin bu pakette olmadığını belirtelim, 36 ay vadeli ve yüzde 0,69 faiz oranıyla krediyi kullanmanız durumunda, aylık taksit tutarınız Bin 611 TL olacaktır. Bir defaya mahsus olarak binde 5 oranında kredi tahsis ücreti de tarafınıza yansıtılır. Bu tutar da 250 TL olacaktır.

İkinci el taşıt ve motosiklet kredisi çekmek istediğinizi düşünürsek; aylık yüzde 0,82 oranında bir faiz oranıyla faizlendirilirsiniz. Halkbank 6 ay ödemesiz taşıt kredisi olarak 50 bin TL tutarına başvurduğunuzda, 54 aylık vadede ve yüzde 0,82 faiz oranıyla, aylık 752 TL taksit tutarı ödeyeceksiniz demektir. Bununla birlikte binde 5 oranındaki kredi tahsis tutarı da 250 TL olarak hesaplanarak bir defaya mahsus alınacaktır.

Halkbank Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Halkbank taşıt kredisine başvuru için gerekli olan belgeler aşağıda listelenmiştir:

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Tüzel kişiler için ticaret sicil gazetesi fotokopisi / fotokopileri
 • Serbest Meslek Erbapları için meslek kuruluşlarından alınan üyelik belgesi fotokopisi
 • İstenecek diğer belgeler

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler