Halkbank Tatil Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi

Halkbank tatil destek kredisi, 6 ay ödemesiz tatil kredisi; düşük faiz oranı ve 36 ay vade olanağıyla tüketicilere sunuldu. İlk iki taksit banka ve acenteden.


Halkbank tatil destek kredisi, 6 ay ödemesiz tatil kredisi paketi, diğer iki devlet bankasıyla aynı anda Halkbank tarafından açıklandı. Yerli üreticiler, vatandaşlar ve turizmciler açısından 4 yeni kredi paketi devlet bankaları tarafından açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçmiş açıklamalarında bahsi geçen “Cumhuriyet tarihinin en düşük faizli kredileri” sonunda gün yüzüne çıkmış oldu. Bu krediler arasında taşıt kredisinden konut kredisine, sosyal hayatı destek kredisinden tatil kredisine kadar pek çok kredi skalası bulunuyor. Bu makalede Halkbank 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi faiz oranı, şartları, hesaplama ve başvurusu gibi merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Salgın sürecinde evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşları, kepenk indirmek durumunda kalan esnafı, turizmcileri ve yerel üreticileri mutlu eden haberi bankalar ortak bir açıklamayla duyurdu. 1 Haziran tarihinde duyurulan bu dört kredi paketi içinde, turizmcileri ve tatile hasret kalan tüketicileri mutlu edecek tatil destek kredisi ürünü de bulunuyor. Normalleşme sürecine katkıda bulunmak adına, Halkbank tatil destek kredisi, tüketiciye ilaç gibi etki edecek. Pek çok özel bankanın yapmadığını devlet bankaları icra etmeye devam ediyor. Halkbank 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi ürünü ile tüketicilere, 36 ay vadeyle ve düşük faizli bir kredi olanağı sunuyor. Hem turizmi canlandırmak hem de sosyal hayatı desteklemek için önemli bir adım olarak görülebilir.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi Şartları

Halkbank 6 ay ödemesiz tatil destek kredisine başvurmak için Halk Bankası üzerinden emekli maaşınızı almanız gerekiyor. Aynı zamanda bankanın Bordro24 müşterisiyseniz bu finansmandan faydalanabilirsiniz. Eğer siz de emekli maaş ya da Bordro24 müşterisiyseniz tatil destek kredisi ürünü için başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik 6 ay öteleme fırsatıyla sunulan bu ürün, 36 aya kadar vade imkanlarını ve düşük faiz oranlarını müşterilerine sunarak, tatil ve seyahat giderlerinizi finanse etmeyi amaçlamaktadır.

Anlaşmalı seyahat acentelerinden tatil paketi satın almak için başvuruda bulunan tüketicilere, 6 aya varan erteleme olanaklarıyla en fazla 10 bin TL finansman olanağı sağlanmış durumda. Aynı zamanda bilinmesi gerekir ki, 8 Bin TL'si konaklama gideri, kalanı da hesaplarınıza harçlık olarak yatırmaktadır. Bununla birlikte, kredi kullanacak tüketicilerin ilk ve ikinci taksitleri de acente ve banka tarafından ödenecek. 36 aylık kredi vadesi böylece 28 aya kadar düşüyor. Halkbank tatil destek kredisi ile hem 8 ay süreyle kredi taksitlerinizi ödemeyecek hem de güzel bir tatilin keyfine varabileceksiniz.

Anlaşma yapılan firmalar; ETS Tur, Jolly Tur, Setur, Tatilbudur, Gezinomi ve Tatil Sepeti.

Halkbank Tatil Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank tatil destek kredisine başvuru yapabilmek için Halk Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Banka tarafından henüz açıklanan farklı bir başvuru kanalı bulunmuyor. Eğer farklı bir kanal banka tarafından açıklanırsa, bu başlık altından okurlarımıza ileteceğiz.

Size en yakın Halkbank şubesini öğrenmek için Halk Bankası Şubeleri sayfamızı inceleyebilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Halkbank Tatil Destek Kredisi Sorgulama

Halkbank tatil destek kredisi sorgulama yapabilmek için bir sorgu ekranı ya da sorgu hattı belirtmedi. Banka tarafından sorgu ekranı açılır ya da sorgu hattı belirtilirse, bu başlık altından sizlere duyuracağız.

Halkbank 6 Ay Ödemesiz Tatil Destek Kredisi Faiz Oranı

Halkbank taşıt destek kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,09 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu kredi için banka tarafından bir kereye mahsus alınan binde 5,25 oranındaki kredi tahsis ücreti de unutulmamalıdır.

Halkbank Tatil Destek Kredisi Hesaplama

Halkbank tatil destek kredisi paketi için bir hesaplama yapalım; aylık ve toplam ödeme tutarlarınızı öğrenelim. 10 bin TL’lik bir tatil kredisi kullanmak istediğinizi varsayalım. 6 ay ödemesiz dönemli bir kredi olacağını ve banka / acente iş birliğiyle iki taksitin ödeneceğini düşünürsek431,31 TL tutarında bir taksit ödemeniz olacaktır. Bu da toplam olarak bankaya 12 bin 939 TL geri ödeme yapacağınız anlamına geliyor. Tutarın düşük çıkma sebebi ilk iki taksit tarafınızdan ödenmeyeceği için yüzde 0,78'e denk gelmektedir.
Halkbankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi, 6 Ay Ödemesiz Sosyal Destek Kredisi için buraya tıklayabilirsiniz.


Kategori:

Diğer Makaleler