Halkbank’tan Esnaf ve Sanatkarlara Özel Krediler

Halkbank tarafından sunulan esnaf ve sanatkarlara özel krediler hakkında merak edilenleri sizler için cevapladık.


Esnaflar için hazırlanan krediler yani bir diğer bilinen adı ile KOBİ kredileri, bankalar tarafından esnaflar ve sanatkarlar için en uygun kredi tipleri arasında yer alıyor. Esnafların desteklenmesi için yönetilen bu kredi türleri avantajlı bir şekilde kredi sahibi olmanızı sağlıyor.
Halkbank’ın KOBİ kredileri kapsamında yürütülen yeni kampanyalar ise esnaf destek hizmetleri, finansman ve bankacılık hizmetleri ile esnafların ihtiyaçlarına yönelik krediler ortaya çıkıyor. Halkbank KOBİ kredileri 150.000 TL’lik esnaf kredisi tutarlarına kadar işletme sermayesi bazında finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKK) kefaleti sayesinde bu tür krediler yıllık olarak %4 gibi uygun bir kredi faiz oranı ile sizlere sunuluyor.

Halkbank ESKKK Kefaleti ve Krediler

ESKKK kefaleti, Halkbank aracılığı ile işletmelerinizin ya da yatırımlarınızın kendi elinizde mevcut bütçeye en uygun koşullarda esnaf kredisi olarak alınmasını sağlıyor. Halkbank’ın işletme kredisi seçenekleri için 3 ya da 6 aylık dönemlerde ödeme seçimlerine erişebiliyorsunuz. Toplam vade süresi ise 60 aya kadar yükselebiliyor.

Risk durumunuzun belirlenmesinden sonra 75.000 TL, 100.000 TL ya da en üst limit olarak gösterilen 150.000 TL’lik limitleri kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Halkbank tarafından sıfır faizli esnaf kredisi almak istiyorsanız belirli sektörlerde yer almanız gerekiyor. Bu sektörler yok olmaya yüz tutmuş olan meslek grupları arasında olmak zorunda. Örneğin ahşap oyma işleri, semercilik, yorgancılık ve lüle taşı işçiliği gibi işler ile ilgileniyorsanız Halkbank’tan sıfır faizli esnaf kredileri alabiliyorsunuz.

Halkbank Esnaf Destek Paketi

KOBİ kredileri arasında yer alan ufak işletmeler, mikro işletmeler, esnaf ve sanatkar müşterilerinin ihtiyaçları için işletme sermayesi ve ihtiyaçları karşılamaya uygun olan paketlerden yararlanabiliyorlar. Bu paketleri talep ettiğiniz zaman dönemsel olarak taksit veya 3 aylık eşit taksitli kredi imkanlarından yararlanabiliyorsunuz.

150.000 TL’lik en üst limit olan esnaf kredisi aldığınız zaman 36 aylık üst vade limitini seçebiliyorsunuz. Kredilerinizde ödemesiz dönem tercih ettiğiniz zaman işletmenizin gelir durumuna uygun düzenlemeler yapılarak sadece ilk 6 ay için öngörülebilir oluyor.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler