Hamburger Sparkasse AG

​Hamburger Sparkasse AG, Almanya’nın en büyük on sekizinci bankasıdır. Ülkemizde şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.
Hamburger Sparkasse AG, Almanya’daki Pazar payının yüzde 0,72’sini oluşturan bir ticari banka özelliğine sahiptir. Aktifleri bakımından 60 milyar avrodur. Tasarruf bankaları arasında ise payı yüzde 4,02 olarak hesaplanmıştır.
Hamburger Sparkasse AG, Almanya’daki bankalar arasında en büyük tasarruf bankasıdır. Müşterileri ise yerel kişiler, özel müşteriler, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kamu sektöründe bulunan kurumlardır. Bankanın ana amacı kar maksimizasyonundan ziyade vatandaşların refahını geliştirmeye ve yerel ekonomik gücü artırmaya katkı sunmaktır. Bu amaç bankanın yüksek kredi notlarına yansıyan aşırı risklerden kaçınmasına da yardımcı olmaktadır.

Bankanın hizmetleri ise mevduat hesapları, banka kartları, kredi kartları, tasarruf hesapları, vadeli hesaplar, emeklilik planları, tüketici kredileri, araç kredileri, konut kredileridir.

​Hamburger Sparkasse hangi ülkelerde var?

  • Almanya

​Hamburger Sparkasse AG Hesap Açma

Hamburger Sparkasse AG hesap açmak için Almanya’da yaşıyorsanız ikametinizi gösteren bir belge, pasaport ve başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Meslek bilgilerinizi gösteren bir belgeyi de gelir kaynağını öğrenmek banka isteyecektir. Ayrıca duruma göre ek belgeler de istenebilir.
 
Yabancı biri olarak banka hesabı açtırmak isterseniz, bankaların şubelerine pasaport ve geçerli vize ya da oturma izni ile gitmek hesap açtırabilmek için yeterli olacaktır. Elbette ikamet bilginizi elinizde bulundurmanız ve başvuru formu doldurmanız gerekecek.

Hamburger Sparkasse AG ne kadar mevduat garantisi veriyor?

Hamburger Sparkasse AG mudiler için mudi başına 100 bin avroluk bir mevduat garantisi vermektedir. Ayrıca farklı para birimleri için de bu mevduat garantisi geçerlidir.

Hamburger Sparkasse AG Uluslararası Para Transferleri

SWIFT Transferleri
SEPA Kredi Transferi
SEPA Anında Transfer
SEPA Doğrudan Borçlar
SEPA Doğrudan Borçlar B2B

KÜNYE

Kuruluş Tarihi: 1827
Çalışan Sayısı: 4500
BIC (SWIFT): HASPDEHHXXX
Banka Türü: Tasarrruf Bankaları (Sparkasse)
Merkez: Hamburg

GENEL MÜDÜRLÜK İLETİŞİM

Adres: Ecke Adolphsplatz / Gr. Burstah, 20457, Hamburg, Almanya
Tel: +49 40 3579 0
Website: https://www.haspa.de/
E- Posta: haspa@haspa.de
 

Diğer Makaleler