Hangi Banka Arsa Kredisi Veriyor?

Arsa kredisi çekmek isteyenler aşağıdaki bankalardan kredi kullanabilir.


Arsa sahibi olmak istiyorsanız ancak yeteri kadar nakdiniz yoksa siz de arsa kredisi veren bankalar aracılığı ile arsa ya da bahçe sahibi olabilirsiniz. Bankalar farklı faiz oranları ve vade seçenekleri eşliğinde arsa kredisi seçeneğini tüketicilere sunuyor.




Sizin talep ettiğiniz miktara en uygun vade seçenekleri ve en uygun faiz oranları araştırması yaparak kendi ihtiyacınız en uygun bankayı kolaylıkla seçebilirsiniz. Ancak öncesinde hangi banka arsa kredisi veriyor sorusunun yanıtını öğrenmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Arsa için kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası en çok talep gören bankadır. Ziraat Bankası Arsa Kredisi 36 aya kadar uzayabilen geniş bir vade seçeneği eşliğinde kullanıma sunuyor. Ancak Ziraat Bankası satın almak istediğinizin arsanın değerinin maksimum yarısı kadar kredi almanıza müsaade ediyor. Ayrıca arsanın belediye sınırları içerisinde bulunması ve imarlı olması da gerekiyor.

İş Bankası Arsa Kredisi

Hangi bankadan arsa kredisi alınır sorusunun yanıtlarından biri de İş Bankası’dır. İş Bankası Arsa Kredisi Arsanın acil satış değeri üzerinden % 50 şeklinde bir hesaplama yaparak bu miktarı İş Bankası’ndan kredi olarak talep edebilirsiniz. Bankanın arsa kredisinde uyguladığı faiz oranları oldukça değişken... Bu yüzden banka ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

Şekerbank Arsa Kredisi

Arsa kredisi hangi banka veriyor araştırmanız esnasında Şekerbank’ı da seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Şekerbank arsa kredisi düşünüldüğünde en uzun vade seçeneklerini sunan bankalardan biridir. Banka 120 aya kadar uzanan vade seçeneklerine sahip. Arsa değerinin % 45’i oranında kredi talep edebilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi

TEB evinizi teminat olarak göstermeniz koşulunda arsa kredisi kullanmanızı sağlıyor. Evinizin ekspertiz değerinin % 60’ı oranında bankadan TEB arsa kredisi isteyebilirsiniz. Vade seçenekleri ise 60 aya kadar uzanıyor.

Albaraka Türk Bankası Arsa Kredisi

Arsa kredisi veren bankalar arasında Albaraka Türk Bankası da yer alıyor. Albaraka Türk Arsa Kredisi Belediye sınırları içerisinde imarlı arsalar için 60 ay vade seçenekleri eşliğinde arsa kredisi kullanabiliyorsunuz.

Bu bankaların dışında kalan diğer bankalar da yıl içerisinde düzenledikleri çeşitli kampanyalar ile arsa kredisi seçeneğini de tüketicilere sunabiliyor. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler