Hangi Banka Ne Kadar Emekli Promosyonu Veriyor? 2022

"Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?" sorusuna yanıt alarak, sizin için en avantajlı bankayı seçebilirsiniz.


Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?” sorusu, özellikle yeni emekli maaşı alacak olan kişiler tarafından en fazla merak edilen sorulardan biridir. 

Bilindiği üzere bankalar, maaşını bünyesinden alan emeklilere birçok ayrıcalık tanır ve bu ayrıcalıkların başında ise emekli promosyonu gelir. Her bankanın kendince belirlemiş olduğu emekli promosyon tutarları vardır ve tutarların genel anlamda 7.500 TL’yi aştığı söylenebilir. Bankaların bu konuda bir yarış içerisinde olmaları emeklilerin çok daha avantajlı promosyon tutarlarından yararlanmalarına yol açar. Üstelik bu yarış her sene bankaların promosyon tutarını güncellemelerine yol açar ve her sene bankalar yeni promosyon tutarları açıklar. Her sene güncellenen tutarlar ise direkt olarak promosyon ücretlerinin yükselmesinde etkili olur.
 Her sene bankaların farklı promosyon tutarı açıklamaları ise direkt olarak emeklilerin aklında “Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor 2022?” sorusunun canlanmasına yol açar. Üstelik emekliler bununla birlikte en çok emekli promosyonu veren bankaları da fazlasıyla merak ederler.
 
Her yıl bankalar ile SGK arasında yapılan görüşmeler neticesinde de yeni minimum promosyon tutarları belirlenir. Minimum promosyon tutarı ise emeklilerin maaşlarına göre alabilecekleri en düşük promosyon tutarını ifade eder. Örneğin;
 • 1500 TL’ye kadar maaşı olan emekliler minimum 4.000 TL,
 • 1501-2500 TL arasında maaş alan emekliler minimum 5.000 TL,
 • 2500 TL üzerinde emekli maaşı olan emekliler ise minimum 6.000 TL’lik emekli promosyonu alabilecekler.
Yukarıda belirtilen tutarlar tamamıyla bankaların yapacakları kampanyalarla ilgilidir. Bankadan bankaya tutarlar farklılık gösterir ve çoğu banka minimum promosyon tutarlarını üstünde promosyonlar verir. Peki, hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu veren bankalar arasında belki de en düşüğü olarak karşımıza çıkıyor. Bankaların emekli maaş promosyonu yarışında banka oldukça geride kalmıştır. Ziraat Bankası’nın emeklilere vermiş olduğu promosyon tutarları ise şu şekildedir:
 • Ziraat Bankası emekli maaşı 1500 TL altında olan emekliler için 500 TL’lik bir promosyon ödemesi yapar.
 • Ziraat Bankası emekli maaşı 1500 TL ve üstü, 2500 TL altı olan emekliler için de 625 TL tutarında bir ödeme yapar.
 • Ziraat Bankası emekli maaşı 2500 TL’den fazla olan emekliler için de 750 TL tutarında bir ödeme gerçekleştirir.
3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan emekli maaşınızı alacağınıza dair söz vermeniz durumunda direkt olarak ilk maaşınızın yatmasıyla birlikte söz konusu promosyon tutarları hesabınıza aktarılır. 3 yıl sonunda ise o yılın promosyon tutarlarına göre tekrar promosyon alıp sözleşmenizi yenilemeniz mümkün olur.

Denizbank Emekli Promosyonu

Denizbank Emekli Promosyonu açısından emeklilerin favori bankalarından biri olarak tanımlanabilir. Bunun nedeni ise Denizbank’ın hem iyi bir promosyon veriyor olması hem de bankacılık ürünleri konusunda emeklilere çok daha kolay bir şekilde birçok ürünü sunmasıdır. Ayrıca sunmuş olduğu bankacılık ürünlerinde limitler yüksektir ve vadeli yatırım araçlarında da genel olarak faiz oranlarının yüksek olduğu görülür. Bu nedenle de emekli promosyonu konusunda emeklilerin ilk tercihleri arasında Denizbank yer alır. Peki, Denizbank ne kadar emekli promosyonu verir?
 
Denizbank Emekli Promosyonu tutarları şu şekildedir:
 • Emekli maaşınız 1500 TL altındaysa Denizbank size 675 TL promosyon ücreti öder.
 • Emekli maaşınız 1500 TL ve üzerindeyse, 2500 TL altındaysa Denizbank size 850 TL’lik bir emekli promosyonu öder.
 • Emekli maaşınınız 2500 TL ve üzerindeyse Denizbank’ın maksimum emekli promosyon tutarı olan 1000 TL’yi almaya hak kazanırsınız.
Diğer bankalarda olduğu gibi Denizbank cephesinde de 3 yıl boyunca maaşınızı Denizbank’tan alma sözü vermeniz durumunda söz konusu promosyon ücretleri hesabınıza yatırılır.

Garanti Emekli Promosyonu

Garanti Bankası Emekli Promosyonu 6.000TL’lik kampanya tutarı nedeniyle emekli promosyonları arasında fazlasıyla dikkat çeker. Hatta “hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?” sorusunun cevabını araştırıyorsanız, Garanti emekli promosyonu bu konuda karşınıza çıkacak olan ilk kampanyalardan biri olarak bilinir. Garanti Bankası SGK ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda maaşını kendisinden alan emeklilere, 3 yıl boyunca maaş sözü vermeleri durumunda emekli maaş tutarına göre 6.000 TL’lik ödeme sağlar. Üstelik ilk maaşın hesaba yatmasının hemen ardından 3 iş günü içerisinde emekli promosyonu tutarını hesaba aktarır.
 
Garanti Bankası’nın promosyon ücretleri ise şu şekilde emeklilerin karşısına çıkar:
 • Maaşı 1500 TL altı olan emekliler Garanti Bankası’ndan toplamda 4.000 TL’lik bir promosyon ücreti alırlar.
 • Maaşı 1500 TL üstü ve 2500 TL altı olan emekliler ise Garanti Bankası’ndan 5.000 TL’lik bir promosyon ücreti almaya hak kazanırlar.
 • Maaşı 2500 TL üstü olan emeklilerin ise alabilecekleri maksimum emekli promosyonu tutarı 6.000 TL’dir.
Eğer 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli promosyonu almadıysanız rahatlıkla Garanti Bankası’ndan emekli promosyonu alabilirsiniz. Garanti Bankası’na yapmış olduğunuz müracaat sonucunda promosyon işlemleriniz hem kolay bir şekilde hem de kısa süre içerisinde gerçekleştirilir.

İş Bankası Emekli Promosyonu

İş Bankası Emekli Promosyonu kampanyası da son dönemlerin emekliler arasında en çok dikkat çeken kampanyalarından biri olarak bilinir. 7.500 TL’ye kadar emeklilere promosyon desteğinde bulunan İş Bankası, diğer bankalar gibi 3 yıl boyunca maaş anlaşması yapmanızı ister. Bunun dışında da size herhangi bir ek şart sunmaz. İş Bankası ayrıca maaşını bünyesinden alan emeklilere kolay ATM menüleri, geniş kredi kartı seçenekleri ve uygun kredi kampanyaları da hazırlar. Peki, İş Bankası toplamda ne kadar promosyon öder?
 
İş Bankası Emekli Promosyonu ücreti tutarları:
 • Emekli maaşınızı İş Bankası’ndan alıyorsanız ve maaşınız 1500 TL altındaysa promosyon tutarı olarak hesabınıza 5.000 TL yatırılır.
 • Maaşınız 1500 TL üstü ve 2500 TL altında ise promosyon tutarı olarak hesabınıza 6.250 TL yatırılır.
 • Maaşınız 2500 TL üzerinde ise promosyon tutarı olarak hesabınıza 7.500 TL yatırılır.
İş Bankası emekli maaşı hesabınıza ilk emekli maaşınızı yatmasıyla birlikte söz konusu promosyon tutarları yatırılır.

PTT Emekli Promosyonu

PTT emekli promosyonu konusunda en az ücret veren bankalardan biri olsa da emeklilerin sürekli olarak maaşlarını PTT’den alıyor olmaları, promosyon ücretlerinin de dönem dönem gündeme gelmesine yol açar. PTT her yıl farklı bir promosyon ücreti duyurur ve genel anlamda her yıl aynı ücretlerle emeklilere ödeme yaptığı söylenemez. PTT Emekli Promosyonu 2020 yılı verilerini bu konuda dikkate almak önemlidir.
 
PTT Emekli Promosyonu adı altında emeklilere şu tutarları sunar:
 • Emekli maaşınız 1500 TL altındaysa PTT emekli promosyonu olarak 500 TL verir.
 • Emekli maaşınız 1500 TL üstü ve 2500 TL altında ise PTT emekli promosyonu olarak 625 TL verir.
 • Emekli maaşınız 2500 TL ve üzerindeyse PTT promosyon tutarı olarak 750 TL verir.
Tüm bankalarda olduğu gibi PTT’de de 3 yıl boyunca maaş alma sözü şartı vardır. Aksi halde promosyon tutarı ödenmez ve sözleşme iptal bedeli ödemek durumunda kalırsınız. Bunun yanı sıra 3 yıl sonunda sözleşmeniz PTT tarafından isteğiniz doğrultusunda yenilenir.

Hangi Banka Emekliye Daha Çok Promosyon Veriyor?

Hangi banka ne kadar emekli promosyonu veriyor?” sorusu kadar “hangi banka emekliye daha çok promosyon veriyor?” sorusu da büyük önem taşır. Birçok emekli promosyon tutarı hangi bankada fazla ise o bankaya yönelmek ister. Bankalar arasında promosyon tutarı konusunda fazla fark olmasa da çeşitli avantajlar öne çıkar ve emekliler de bu avantajlar doğrultusunda maaşlarını bankalara taşırlar. Örneğin; emekli maaşı 1500 TL altında olan emekliler için A bankasında ödenen promosyon tutarı 5000 TL ise B bankasında 800 TL olabilir. Bu nedenle maksimum promosyon tutarına göre değil, direkt olarak maaşa göre kıyaslama yapmak gerekir.
 
İçeriğimizde ise Garanti Bankası, İş Bankası, PTT, Ziraat Bankası, Denizbank ve daha birçok bankanın emekli promosyon ücreti hakkında bilgi yer alır. İçeriğimize göre bir kıyaslama yapacak olursak;
 • 1500 TL altında maaşı olan emekliler için en fazla emekli promosyon ücretini Türkiye İş Bankası verir. Garanti Bankası’nın söz konusu maaş aralığında ödediği tutar 5.000 TL’dir.
 • Maaşı 1500 TL üstü ve 2500 TL altı olan emekliler için en fazla promosyon ücretini açık ara farklı Türkiye İş Bankası verir. Türkiye İş Bankası bu konuda 6.250TL’lik bir ödeme sağlar.
 • Maaşı 2500 TL’den fazla olan emekliler için Türkiye İş Bankası 7.500 TL’lik bir promosyon tutarı sağlar ve bu konuda da zirvede Türkiye İş Bankası yer alır.
Türkiye İş Bankası her ne kadar yüksek promosyon ücretleriyle öne çıksa da  Garanti Bankası da bu tutarlara yaklaşmaktadır..
 
Kategori:

Diğer Makaleler