Hangi Yatırım Fonu Tercih Edilmeli?

Yatırım fonları seçerken hangilerini dikkate almanız gerekir?


Borsa dünyasına yeni adım atmış kişilerin fazla sayıdaki hisse senetleri arasında doğru seçim yapabilmeleri ve uygun zamanda yatırımlarını yapabilmesi ilk başlarda kolay olmamaktadır. A tipi fonların kararlarından dolayı araştırmalar yapıldıktan sonra değerler ortaya çıkartılırsa uzmanlar ile birlikte yapılan yanılgı payları da belirlendiği için yanılgı oranları düşüş gösterir.
Para ve Sermaye Piyasaları’ndaki işlemler ile sağlanan gelirlerin tamamı, fon yönetim ücreti dışında herhangi bir kar talep edilmeksizin yalnızca yatırım fonu gelirine dönüştürülür.

Risksiz Yatırım Hangisi?

Anapara değer kaybı riski yaşamak istemeyen yatırımcılar overnight ve repo oranlarıyla doğru orantılı olarak gelir elde edebilirler. Risk oranlarının en aza indirilmesi de yatırımcılar için yaratılmıştır.

Bireysel hareketlilik ele alındığı zaman ise kuruluşlar ile iletişim ve paranın transferi konusunda ortaya çıkan sıkıntılar B Tipi Likit Fon ile önlenir. Aynı zamanda B Tipi Likit Fon sayesinde işgücünden ve zamandan büyük oranda yatırım fonu sayesinde tasarruf sağlanır.

Kısa vadeli olarak likit yatırım araçlarına yatırım yapan likit fon, Para ve Sermaye Piyasaları’nda gündeme gelen dalgalanmalardan yararlanılmasını da sağlar.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler