Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası hakkında en çok sorulan sorular ve cevapları bulabilirsiniz.


Yaşamın karşınıza ne çıkaracağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Ancak karşınıza çıkacak olan kötü sürprizlere karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette hayat sigortası yaptırarak! Sigorta çeşitleri arasında en önemli ve en gerekli olanlardan biri de hayat sigortasıdır. Sunduğu teminatlar sayesinde pek çok durumda kendinizi bir güvence altına almanızı sağlar. Bununla beraber vefat etmeniz halinde aileniz da zor durumda kalmayacaktır. Çünkü bu istenmeyen durumu içeren bir teminat da hayat sigortasında bulunuyor.

Hayat Sigortası Primi Nasıl Belirlenir?

Yaşınız, cinsiyetiniz, seçtiğiniz teminatlar ve almak istediğiniz toplu para değerlendirilerek ne kadar prim ödemesi yapmanız gerektiği belirlenir.

Primler Nasıl Ödenir?

Hayat sigortası primlerinizi peşin olarak ödeyebileceğiniz gibi yıllık olarak da ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda aylık, 3 aylık ya da 6 aylık taksitler halinde ödeme yapmanız da mümkün
oluyor.

Hayat Sigortasında Doğru Poliçeyi Nasıl Belirlerim?

Hayat sigortası poliçenizin sizin ihtiyaçlarınıza yanıt vermesi çok önemlidir. Seçiminizi 3 şık arasından yapabilirsiniz. Bunlar para biriktirmek, risklere karşı korunmak ya da hem para biriktirmek hem de risklere karşı korunmaktır.

Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sakat kalmanız, vefat etmeniz gibi durumlar sigortanın ana teminatlarıdır. Ek teminatlar ile poliçenizin kapsamını daha da arttırabilirsiniz. 

Hayat Sigortası Vergi Avantajı Sunar mı?

Primlerinizi düzenli olarak ödemeniz durumunda sigortalı olmanızın üzerinden 10 yıl geçtikten sonra vergi avantajını kazanırsınız.

Tazminat Talep Süreci Nasıl İşler?

Riskin gerçekleşmesi durumunda gerekli belgeler en kısa sürede hazırlanır sigorta firmasına ulaştırılmalıdır. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra tazminat talebi yerine getirilir. 

Kategori:

Diğer Makaleler