Her Yönüyle Muafiyetli Kasko Sigortası

muafiyetli kasko sigortası ne kadar muafiyet sağlıyor.


Sigorta firmaları tarafından geliştirilen ve pek çok araç sahibinin yüzünü güldürmeyi başarmış olan muafiyetli kasko sigortası bugünlerde en sık karşınıza çıkan sigorta çeşitlerinden biri olabilir. Bu sigortada kullanılan “muafiyet” kavramı, hasarın daha önceden belirlenmiş bir oranının sigorta yaptıran kişi yani araç sahibi tarafından karşılanması anlamına kullanılmaktadır.

Her Araç İçin Muafiyetli Kasko Sigortası Düzenlenir mi?

Trafiğe çıkan her araç için muafiyetli kasko sigortası düzenlenemez. Bu sigortadan faydalanılması için değeri 50 bin TL’ye kadar olan binek araç ya da hafif ticari araç olması gereklidir.

Her Hasarda Muafiyet Uygulanıyor mu?

Hangi durumlarda muafiyet uygulanacağı sigorta poliçenizde yazıyor olmalıdır. Sigorta poliçenizi dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Poliçe üzerinde yüzde kaç oranında muafiyet uygulanacağına dair bilgi de yer almalıdır.

Muafiyet Kasko Sigortası Yurt Dışında Geçerli mi?

Bu sigorta yalnızca yurt içinde geçerlidir. Ancak ek prim ödemesi yaparak ek teminatlar ile sigortanızın yurt dışında da geçerli olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda tüm bilgileri edinmek için sigorta firmanız ile iletişime geçin. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler