Hibe Kredi Almanın Kolay Yolları

Hibe kredi alma şansınızı yükseltmek istiyorsanız bu yöntemleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.


Yeni bir iş kurmak isteyen ve girişim hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin önündeki en büyük engel her zaman sermayedir. Para kazanmak için kurulacak olan ticarethanenin işleyebilmesi için belirli bir yatırım gerektirmesi yeni iş kurmak üzere olan işletme sahipleri için zorlayıcı bir süreç ortaya çıkartabiliyor. Bankaların sundukları krediler bu tür problemler için geçici bir çözüm sunmasına rağmen geri ödeme zorluğunun meydana gelmesi henüz yeni kurulmuş olan işletmelerin finansal açıdan zor dönemler geçirmesine yol açabiliyor.

Projenizin Orjinal Olmasına Özen Gösterin

Bu noktada işletme sahibi olmak isteyen yeni girişimcilerin yararlanabileceği yöntem hibe kredi yöntemidir. Girişim fikrinizin orijinal fikirlerden oluştuğunu düşünüyorsanız projeniz için devletin sunduğu hibe kredilerden faydalanmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra ciddi bir şekilde sermayenizin büyük bir kısmını elde edebilirsiniz. Hibe krediler aynı zamanda geri ödeme şartı bulunmayan sermayeler oldukları için pek çok açıdan avantajlı bir duruma geçmiş olursunuz.
Hibe kredi almak istiyorsanız öncelikle KOSGEB veri merkezine giriş yaparak kayıt olmanız gereklidir. Ancak KOSGEB kayıt formunu doldururken tüm detayları eksiksiz bir şekilde girmeniz önemlidir. Hatalı ve eksik doldurulan kayıt forumları başvurunuzun kabul edilmemesine yol açabilir. Başvuru yapmayı düşünenlerin firmalarını açmış olması şartı da aranmaktadır. Veri tabanlarına kayıt işlemini yapmadan önce girişimcilik destek programı çerçevesinde düzenlenen eğitim programını tamamlamalı ve firmanız adına gerekli kayıtların İŞGEM’e yapılmış olması gereklidir.

Danışmanlık Hizmeti Alabilirsiniz

Gerekli olan bu tür adımları tamamladıktan sonra KOSGEB kayıt forumunu doldurursanız başvurunuz büyük bir ihtimal ile olumlu olarak değerlendirilecektir. İş fikrinizin giriş aşamasında olduğunu düşünüyorsanız yaşadığınız ilde yer alan KOSGEB bürolarından başvuru işleminizi yapabilirsiniz. Büro başvurularından önce ise İŞKUR’a kayıt yapmanız gereklidir. İŞKUR kaydı ve kurs desteğinizi tamamladıktan sonra sınavlardan başarılı sonuçlar elde ederseniz kayıt formu vasıtasıyla hibe kredi talebinizi yapabilirsiniz. Hibe kredi başvurunuz değerlendirme altına alındığı zaman ilk dikkat edilecek nokta ise projenizin orjinalliği ve kazanç oranları olacaktır.

Henüz iyi bir iş fikriniz yok ise danışmanlık hizmeti alabileceğiniz firmalara başvurarak yeni bir iş fikri için gerekli olan detayları, kayıt işlemlerinin nasıl olması gerektiğini ve hibe kredi başvurularının olumlu sonuçlanması için gerekli olan diğer püf noktaları belirli ücretler karşılığında öğrenebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler