HSBC Advance Nedir? Avantajları ve Özellikleri

HSBC Advance, HSBC'nin avantajlı ürünlerinden biridir. HSBC Advance sayesinde bankacılık işlemlerini çok daha avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
HSBC Advance, tüm HSBC müşterilerinin bankacılık ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitli avantajlar sunar ve çeşitli ürünler ile ayrıcalıklı birçok hizmetten yararlanılmasını sağlar. HSBC Bank’ın Advance farkıyla sunduğu hizmetler ve ayrıcalıklar hakkında bu yazımızda kapsamlı bilgiler mevcuttur.

HSBC Advance Avantajları

HSBC Advance avantajları belirli şart ve koşulları sağlayan tüketicilere sunulur. Her tüketicinin bu avantajlardan yararlanması söz konusu olmaz.
 HSBC Bank, Advance hizmetlerini bankada 25.000 TL veya muadili herhangi bir döviz cinsinden bakiyesi bulunan müşterilerine sunar. HSBC Bank’ta bu meblağda bakiyesi bulunan kişiler oldukça basit başvuru yöntemleriyle Advance müşterisi olup, avantajlardan yararlanma başlayabilirler. Bankanın sunduğu Advance avantajları genel olarak şunlardır:
 • Kişiye özel müşteri temsilcisi hizmeti,
 • Banka ATM’lerinden ve dijital bankacılık üzerinde ücretsiz havale ve EFT işlemleri,
 • Dijital başvuru yollarıyla sunulan özel mevduat faizi,
 • Modern hesap ayrıcalığı,
 • HSBC İhtiyaç Kredisi ayrıcalığı,
 • Yurtdışında bulunan bütün ATM’lerden para çekme fırsatı,
 • HSBC Advance Kredi Kartı hizmeti,
HSBC Bank’ın 25.000 TL ve muadili döviz bakiye sahiplerine sunduğu HSBC Advance avantajları kapsamında bu fırsatlardan kolaylıkla yararlanılabilir. Ayrıca banka, Advance kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde de geçerli olmak üzere müşterilerine birçok imkan tanır.

HSBC Advance Avantajlı Günlük Bankacılık Hizmetleri

HSBC Bank Advance müşterileri, dijital başvuru yöntemleri ile ve tüm ATM’lerden ücretsiz olarak havale, EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. HSBC Bank’ın Advance koşullarını sağlayan tüm müşteriler, dilerlerse mobil bankacılığı, dilerlerse internet bankacılığını ve dilerlerse de ATM bankacılığını tercih ederek havale ile EFT aracılığıyla para transferi işlemlerini yapabilirler.
 
HSBC Bank’ın dijital başvuru yolları dışında telefon bankacılığı kullanılarak da HSBC Advance avantajlı günlük bankacılık hizmetleri alınabilir. Buna göre; para yatırma ile para çekme işlemleri dışında kalan tüm finansal işlemler için bilgi almak ve soru sormak adına HSBC Advance telefon bankacılığı kullanılabilir.
HSBC Bank’ın 0850 211 0 115 numaralı telefonu arayan banka müşterileri, direkt olarak HSBC Advance müşteri temsilcilerine bağlanabilirler ve işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Böylelikle banka müşterileri, sesli yanıt sisteminde vakit kaybı yaşamadan direkt olarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirler.
 
HSBC Advance müşterisi olan kişiler, bankanın tüm şubelerinden ayrıcalıklı olarak yararlanabilirken, finansal çözümlere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirler. İhtiyaçlar doğrultusunda Advance ayrıcalığı bulunan kişiler, bankanın tüm hizmetlerinden oldukça hızlı bir şekilde yararlanabilir ve sorunlarını çözüme kavuşturabilirler.

HSBC Modern Hesap

HSBC Advance müşterileri ayrıca bankanın başka bir hizmeti olan HSBC Modern Hesap ürününden de yararlanabilirler. Modern Hesap’a geçiş yapan müşterilere banka tarafından özel olarak hoş geldin faizi sunulur ve çeşitli ayrıcalıklar tanınır. Bu hesap kapsamında USD, GBP, TL ve EUR para birimlerinde hesap açılabilir. Aynı zamanda bu hesap müşterileri faiz getirisi de sağlar.
 
HSBC Bank Modern Hesap ürünü ile müşterilerine; günlük bankacılık, bilgilendirme ve anında bankacılık olarak üç farklı kategoride avantajlar sağlar. Buna göre; günlük bankacılık kapsamında banka müşterileri, Modern Hesap’larını para transferlerini gerçekleştirmek için ana hesap olarak kullanabilmekte ve aynı zamanda yapılan tasarruflar için günlük olarak faiz kanabilirler. Modern hesap kapsamında müşterilere düzenli ödemeler ve faturalar konusunda sürekli bilgilendirme sağlanır. Bu bilgilendirmeler SMS aracılığı ile ödeme ve fatura öncesi olduğu gibi aynı zamanda ödemeler sonrasında da yapılır.
 
Modern Hesap anında bankacılık hizmetleri kapsamında HSBC Advance müşterileri, hesapları ile ilgili olan bütün işlemlerinde bankanın mobil uygulamasını ve internet bankacılığını kullanabilirler. Haftanın yedi gününde, 24 saat kesintisiz olarak bu hizmetlerden yararlanabilen müşteriler, vade bozdurma sorunu bulunmadan para çekme ve yatırma işlemlerini de yapabilirler. Ayrıca fatura ödemeleri ve diğer ödemeler için düzenli ödeme talimatı da verilebilir.

HSBC Advance Banka Kartı

HSBC Advance banka kartı ile banka müşterileri ATM’ler aracılığı ile diğer HSBC banka kartlarına göre daha yüksek meblağda nakit çekimi yapabilirler. Ayrıca HSBC Advance banka kartı ile vadesiz mevduat hesaplarına TL cinsinden para yatırabilir, vadesiz mevduat hesabından TL cinsinden para çekilebilir ve aynı şekilde tüm işlemler kredi kartıyla da yapılabilir.
HSBC Advance müşterileri, tüm bu işlemlerinde QNB Finansbank ATM’lerinden de aynı şekilde gerçekleştirebilir, para çekme ve para yatırma işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.
 
HSBC Advance müşterileri, yurtiçinde bulunan HSBC ATM’lerinden ve diğer banka ATM’lerinden haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz olarak işlemlerini HSBC Advance banka kartı aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda Maestro ve Electron amblemi bulunan işyerlerinden de POS makineleri sayesinde vadesiz hesap bakiyesi üzerinden alışverişler yapabilirler.
 
HSBC Advance avantajları kapsamında banka müşterileri, HSBC Advance banka kartı aracılığıyla yurt dışında yer alan ATM’lerden de uygun bir ücret karşılığında CAD, EUR, AUD, USD ve GBP para birimlerinde nakit çekimlerini yapabilirler.
 
HSBC Bank’ın tüm bu hizmetlerine ek olarak da Advance müşterileri, Gulf Sigorta A.Ş işbirliği ile Konut Sigortası hizmetinden de yararlanabilir ve bu hizmetten yüzde 5 indirim kazanabilirler.

HSBC Advance İhtiyaçlara Yönelik Bankacılık Hizmetleri

HSBC Advance ihtiyaçlara yönelik bankacılık hizmetleri ile müşterilerine daima avantajlar sunar ve cazip ürün hizmetleri ile faaliyet gösterir. Bütün bankacılık ihtiyaçları için Advance farkıyla müşterilerine hizmet sağlayan HSBC Bank, kişiye özel müşteri temsilci, özel faiz oranlı ihtiyaç kredisi ve kredili mevduat hesabı hizmetlerini de verir. 
 
Kişiye özel müşteri temsilcisi hizmeti ile HSBC Bank daha iyi bir bankacılık hizmeti ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunmayı amaçlar. Bu kapsamda tüm HSBC Advance müşterileri, günlük finansal çözümleri, soruları ev sorunları için direkt olarak kendilerine özel müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirler. Bu hizmet sayesinde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek daha kolay ve ayrıcalıklı hale gelir.
 
HSBC Advance müşterilerine banka özel ihtiyaç kredisi hizmeti de sunar. HSBC Advance müşterisi olma kriterlerini taşıyan tüm müşterilere banka tarafından özel olarak, avantajlara sahip faiz oranlı ihtiyaç kredisi verilir. Bu ayrıcalık kendisini kredi faiz oranında gösterdiği gibi aynı zamanda kredi limitinde de söz konusu olur.
 
HSBC Bank’ın Advance müşterilerine ayrıcalık olarak sunduğu hizmetlerden bir tanesi de Kredili Mevduat Hesabı ürünüdür. Kredili Mevduat hesabı sayesinde kişiler, otomatik olarak kredi kartı, fatura ve düzenli ödemelerini yapabilirler, hesaplarında para olmasa dahi ödemelerini gerçekleştirebilirler.

HSBC Advance Kart Kampanyaları

HSBC Advance müşterisi olan kişiler HSBC Advance kart kampanyaları kapsamında özel oranlarla verilen mevduat ürünlerinde de yararlanabilirler. Bu mevduat ürünlerinin içinde e-Mevduat Hesabı, Fonlu Mevduat Hesabı ve Altın Mevduat Hesabı bulunur.
 
e-Mevduat Hesabı kapsamında Advance müşterileri, şubeye gidilmesine gerek duyulmaksızın haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz olarak internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri aracılığıyla hesap açılımı yapabilirler. Ayrıca Advance müşterileri birikimlerini özel faiz oranlarıyla değerlendirme fırsatı elde ederler.
 
Avantajlı mevduat oranları ile HSBC Advance müşterileri, Türk Lirası cinsinden ve döviz cinsinden olan vadeli mevduatlarını, fırsat sunulan faiz oranları ile değerlendirme hakkı da elde edebilirler.
 
HSBC Altın Mevduat Hesabı ile Advance müşterileri kolaylıkla altın alım ve satım işlemlerini gram bazında gerçekleştirebilirler. Ayrıca kayıp, çalıntı, sahtecilik ve düşük ayar ya da iş kaybı gibi sorunlar söz konusu olmaksızın yapılan tasarruflar HSBC Advance ayrıcalığı ile güvenli bir şekilde korunmuş olur.
 
HSBC Fonlu Mevduat Hesabı ile de Advance müşterileri, yaptıkları birikimlerin tamamını ya da bir kısmını HSBC Bank’ın Yatırım Fonları’nda değerlendirme şansına sahip olurlar. Bu üründen yararlanırken HSBC Advance müşterileri aynı zamanda avantajlı olarak sunulan faiz oranlarından da faydalanabilirler.
 
HSBC Advance müşterileri dilerlerse birikimlerini yönetmek, aileleri için güvenli olan bir geleceği garanti altına almak adına birikim ve yatırım ürünlerinden de yararlanabilirler. Bu kapsamda HSBC müşterileri hisse senedi, yatırım fonları, Çokluk Varlık Fonları, Hazine Bonosu, Spot, Altın işlemleri, Devlet tahvili ve FX yatırım ürünlerinden yararlanabilirler, birikimlerini yönetebilirler ve değerlendirebilirler.

HSBC Advance Kredi Kartı

HSBC Advance kredi kartı sahibi olan kişiler çeşitli ihtiyaçlarını giderirken, birçok ayrıcalıklardan yararlanabilir ve çeşitli hizmetlerden avantajlar elde edebilirler. Genel olarak HSBC Advance kredi kartı sahibi olan kişilerin sahip olduğu fırsatlar şunlardır:
 • Hafta sonu günlerinde yapılan restoran harcamalarında yüzde 10 indirim,
 • Hafta sonları restoranlarda yapılan 100 TL ve üzerindeki yurt içi harcamalarda yüzde 10 indirim,
 • İnternet üzerinden yapılan 50 TL ve üstü yurt içi harcamalarda yüzde 10 indirim,
 • Yurt dışı ve yurt içi seyahatler için geçerli olmak üzere; Bagaj gecikmesi/Kaybı Sigortası,
 • Seyahatlerde kullanılmak üzere nakit puanların 2 ile çarpılması ve tatil puan olarak kullanılması,
 • AVIS ofislerinden yapılacak olan yurt içi araç kiralama işlemlerinde yüzde 25 indirim,
 • İnternet üzerinden HSBC Advance kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüzde 10 indirim,
 • Progo ile yapılacak olan adresten adrese olmak üzere transfer işlemlerinde yüzde 25’e varan indirim fırsatı,
 • Ücretsiz olarak HSBC Advance müşterilerine verilen Priority Pass Kart aracılığı ile kişi başı 32 USD’ye havaalanı özel salonlarına giriş avantajı.
 

HSBC Advance Kredi Kartı Başvurusu

HSBC Advance kredi kartı başvurusu işlemleri sanılanın aksine dakikalar içerisinde gerçekleşen ve son derece basit olan işlemlerdir.
 
HSBC Advance avantajları nedeniyle tüketiciler tarafından oldukça rağbet gören bir bankacılık hizmetidir. Bu hizmetten ve sağladığı ayrıcalıklardan yararlanmak için basit bir başvuru yeterli olur. HSBC Advance kriterlerini taşıyan kişiler yani HSBC Bank’ta minimum 25.000 TL bakiyesi ya da 25.000 TL değerinde döviz bakiyesi bulunan kişiler, internet bankacılığını kullanarak ya da mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak HSBC Advance kredi kartı başvurusu yapabilirler.  

HSBC Advance Güvenli Bankacılık

HSBC Advance müşterileri, bankanın tüm sunduğu hizmetlerden ve ayrıcalıklardan güvenle yararlanabilirler. HSBC Bank’ın internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri sayesinde müşteriler ihtiyaç duydukları her an kesintisiz olarak her yerde işlem gerçekleştirebilirler. Advance müşterileri, HSBC Advance güvenli bankacılık hizmetleri ile mobil bankacılık ile şu işlemleri gerçekleştirebilirler:
 • Para transferleri,
 • Altın işlemleri, arbitraj ve döviz işlemleri,
 • Mevduat işlemleri,
 • Hisse senedi ve yatırım fonu işlemleri,
 • Düzenli ödeme ve fatura ödeme işlemleri,
 • GBP, EUR, TL ve USD para birimleri ile günlük bankacılık ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Modern Hesap açma işlemleri,
HSBC Bank, dijital bankacılık işlemleri ile e-Mevduat Hesabı açılışı yapan Advance müşterilerine özel faiz oranları ve çeşitli ayrıcalıklar sunar. Ayrıca dijital bankacılık işlemleri ile müşteriler, Advance’ye özel olarak limit işlemlerini de gerçekleştirebilirler.
 
HSBC güvenli bankacılık hizmetleri ile Advance kriterlerine uyum sağlayan müşteriler, para transferlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilme hakkına sahip olurken aynı zamanda tüm bankacılık kanallarından hesap açılışları da yapabilirler. Bu hesaplar, Fonlu Mevduat Hesabı ve Modern Hesap olabildiği gibi aynı zamanda vadeli mevduat hesabı ya da vadesiz mevduat hesabı da olabilir.
 
HSBC Advance banka kartı sahibi olan kişiler ATM’ler aracılığıyla anlık olarak fatura, kredi, pasaport harcı, fatura ve benzeri gibi ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilirken dijital bankacılık kanalları aracılığıyla da bu işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler