HSBC Aktif Hesap Nedir? Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

HSBC Aktif Hesap ürünü sayesinde banka hesabınızı hem yatırım amaçlı hem de bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek amaçlı kullanabilirsiniz.


HSBC Aktif Hesap, HSBC Bank müşterilerinin ödemelerini otomatik olarak yapmasına olanak sağlayan, çeşit çeşit kolaylıklar sağlayan ve hesapta kalan bakiyenin değerlendirilmesine aracı olan bir hesap türüdür. Bu yazımızda bir HSBC Bank hizmeti olan Aktif Hesap’ın özellikleri ve müşterilerine sağladığı avantajlar anlatılacaktır.

HSBC Aktif Hesap Nedir?

HSBC Aktif Hesap kısaca; banka müşterilerinin hayatını kolaylaştıran bir hesap türüdür. Çünkü bu hesap sayesinde banka müşterileri, ödenmesi gerekli olan ve devamlılığını bulunan borç, fatura ve düzenli ödemelerini takip etme zorunluluğu olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirler
 Bunun dışında bu hesap türünün kazanıma yönelik olarak sunduğu avantaj nedeni ile “HSBC Aktif Hesap nedir?” sorusu sorulur. HSBC Aktif Hesap sayesinde müşteriler, düzenli ödemelerini bu hesap aracılığıyla kolaylıkla yaparken aynı zamanda vadesiz hesaplara yatırılan paralarını HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu aracılığı ile değerlendirebilme imkânına sahiplerdir.
 
Aktif Hesap geçiş yapılabilmesi ya da bu hesabın açılabilmesi için müşterilerin sahip olması gereken minimum bakiye yani alt limit 2.000 TL’dir.

HSBC Aktif Hesap Başvurusu

HSBC Aktif Hesap başvurusu, bankanın ATM bankacılığı hariç olarak tüm kanalları ile gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda HSBC Aktif Hesap başvurusu yöntemleri şunlardır:
  • HSBC internet bankacılığı
  • HSBC telefon bankacılığı
  • HSBC mobil bankacılık
  • HSBC şube bankacılığı
Aktif Hesap başvurusu yapacak olan kişiler eğer daha önceden HSBC Bank müşterisi ise aktif olarak müşteri konumunda olmaları durumunda bankanın mobil, internet ve telefon bankacılığı aracılığı ile kolaylıkla Aktif Hesap başvurusu işlemlerini yapabilirler. Eğer bu hesap türüne başvuru gerçekleştirecek olan kişiler HSBC müşterisi değiller ise kendilerine en yakın HSBC Bank şubesine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HSBC Aktif Hesap Özellikleri

HSBC Bank’ın sunduğu bu hesap sayesinde müşteriler birtakım kolaylıklara ve avantajlara sahip olurlar. HSBC Aktif Hesap özellikleri genel olarak şunlardır:
  • Hesapta nakit para bulunmadığı zamanlarda dahi faturaların, borçların ve düzenli ödemeler aksaklığa uğramadan gerçekleştirilmesi mümkün olur. Bunun için de bankanın Kredili Mevduat Hesabı başvurusu internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık yöntemleriyle yapılabilir.
  • HSBC Aktif Hesap alt limiti üzerinde olan tutarlar, otomatik olarak HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Fonu ile değerlendirmeye alınır. Söz konusu limit ihtiyaçlar ve gereksinimler doğrultusunda arttırılabilir.
  • HSBC Bank’ın bütün kredi kartları, HSBC Advance Kredi Kartı, KMH ödemeleri hariç olarak bireysel kredi ve ileri vadeli olan EFT ile havale, otomatik ve düzenli ödeme talimatları, gerekli durumlarda mevcut olan fonların bozulması ile hesap içinden son ödeme tarihinde tahsil edilir
  • HSBC Aktif Hesap kapsamında bütün fon alım ve satım işlemleri, HSBC Bank’ın 0850 211 0 117 numaralı telefon bankacılığı, HSBC Bank internet bankacılığı, HSBC Bank mobil bankacılık ve HSBC ATM bankacılığı ile haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilebilir

HSBC Aktif Hesap İşleyişi

HSBC Aktif Hesap açılımı, müşterilerin talep tarihini takip eden ilk iş gününde yapılır. Hesaba yatırılmış olan bakiye aracılığıyla, bakiyenin hesaba yatırıldığı günden bir sonraki iş gününde fon alımı gerçekleştirilir. HSBC Aktif Hesap işleyişi kapsamında, hesaplarda gün sonu itibari ile alt limitin üstünde yer alan tutar kadarıyla, kişinin adına ve hesabına ertesi günde HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu alımı gerçekleştirilir.
 
Hesaplarda bulunan tutarın ödemelerden az olması durumunda aradaki fark kadar portföyden fon bozulumu gerçekleştirilir. Bireysel hesaplardan sadece bir tanesi Aktif hesap olarak belirlenir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler