HSBC Bank Günlük Para Yatırma ve Çekme Limitleri

HSBC Bank günlük para yatırma ve çekme limitleri, ATM'ler üzerinden yapabileceğiniz para çekme limitleri için geçerlidir. Söz konusu tutarlar dışında para çekme veya yatırma mümkün olmaz.
HSBC Bank ATM günlük para yatırma ve çekme limitleri, yapılacak olan işlemin türüne, işlemin hangi kartla yapılacağına ve işlemin niteliklerine göre farklılık gösterebilir. Dolayısı ile HSBC Bank ATM’lerinden gerçekleştirilecek olan para yatırma ve para çekme işlemleri için tek bir limitten bahsetmek mümkün değildir.
 HSBC ATM’lerinden yapılacak olan her bir işlemin minimum limiti ile maksimum limiti birbirinden farklıdır. Bu sebeple HSBC Bank ATM günlük para yatırma ve çekme işlemlerini tek tek ele almak gerekir. Bu yazımızda HSBC Bank ATM’leri aracılığı ile gerçekleştirilecek günlük para yatırma ve HSBC günlük para çekme limiti hakkında bilgiler sunulacaktır.

HSBC ATM Para Çekme Limiti

HSBC Bank, para çekme işlemlerinin gerçekleşebilmesi ve bu işlemin kolaylıkla yapılabilmesi için ATM bankacılığı hizmetini müşterilerine sunar. Bu hizmet sayesinde HSBC müşterileri, yurt içinde ve de yurt dışında diledikleri gibi banka ATM’leri aracılığı ile para çekme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.
 
Müşterilere büyük bir pratiklik sunan HSBC ATM bankacılığında para çekme işlemleri TL üzerinden olabildiği gibi aynı zamanda döviz olarak da gerçekleştirebilirler. Dolayısı ile HSBC Bank ATM günlük para yatırma ve çekme limitleri, gerçekleştirilecek olan işlemin niteliğine göre farklı tutarlarda belirlenebilir. HSBC bankamatikleri aracılığıyla TL ve döviz cinsinden para çekme işlemi yapılırken aynı zamanda nakit avans çekme işlemi de yapılabilir. Tüm bunların minimum ve maksimum limitleri birbirlerinden farklıdır.
 
HSBC bankamatiklerinden TL cinsinde para çekme işlemi için:
  • Visa electron kart ile maksimum 1.500 TL, en az 20 TL,
  • Advance kart ile maksimum 2.000 TL, en az 20 TL,
  • Premier kart ile maksimum 4.000 TL, en az 20 TL limit uygulanır.
Döviz cinsinden HSBC ATM para çekme limiti ise şu şekildedir:
  • Visa electron kart ile maksimum 1.500 TL, minimum 20 TL
  • Advance kart ile maksimum 2.000 TL, minimum 20 TL,
  • Premier kart ile maksimum 4.000 TL, minimum 20 TL,
HSBC bankamatiklerinden banka müşterileri nakit avans çekme işlemi de yapabilirler. Bankanın bu işlem için belirlediği minimum ve maksimum tutar sabittir. Buna göre:
  • Visa, master ve gold kart ile gerçekleştirilecek olan nakit avans çekme işleminden en fazla 2.500 TL,
  • Advance kart ile gerçekleştirilecek olan nakit avans çekme işleminden 3.000 TL,
  • Premier kart ile gerçekleştirilecek olan nakit avans çekme işleminden 4.000 TL para çekimi yapılabilir.
Nakit avans çekme kapsamında HSBC ATM günlük para çekme limiti tüm kartlar için minimum 20 TL olarak belirlenmiştir.

HSBC ATM Para Yatırma Limiti

HSBC Bank ATM’leri aracılığı ile yapılacak olan para yatırma işlemleri için maksimum ve minimum tutar belirlemiştir. Buna göre HSBC ATM para yatırma limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir. Günlük para yatırma limiti, banka ATM’lerinden en az 5 TL olarak gerçekleştirilebilir.
 
HSBC bankamatiklerinden para yatırma işlemleri kapsamında havale işlemi de yapılabilir. Banka müşterilerinin kendi hesaplarına doğru yapacakları HSBC Bank ATM günlük para yatırma ve çekme limitleri bulunmaz. Dolayısı ile HSBC müşterileri, bankada bulunan kendi hesapları arasında diledikleri kadar para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirler.
 
HSBC bankasında bulunan bir hesaptan başka bir hesaba yapılacak olan havale işleminde, hangi kart kullanılır ise kullanılsın maksimum limit 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu hesaplar arasındaki para yatışının minimum bir limiti bulunmaz. HSBC ATM’leri aracılığı ile döviz alma ve döviz satma işlemleri de yapılabilir. Bu işlemlerde maksimum tutar; 1 gün içinde 40.000 TL’dir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler