HSBC Bank Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

HSBC Bank havale ve EFT nasıl yapılır? EFT ve havale arasındaki farklar nelerdir? Hangi saatler içerisinde yapılabilir?


“HSBC bank havale ve EFT nasıl yapılır?” şeklinde sorulan sorular, özellikle mobil veya ATM bankacılığı üzerinden para transferi yapmak isteyen tüketiciler tarafından sıklıkla sorulur. HSBC Bankasından oldukça kolay bir şekilde EFT yapabilirsiniz. EFT işlemi için sizlere 3 farklı seçenek sunulur. Bu seçenekler; isme EFT, hesaba EFT ve son olarak da kredi kartına EFT olarak karşınıza çıkar.
 Para transferinizi gerçekleştirebilmek için izlemeniz gereken yol ise oldukça kolaydır. Para transferi yapabilmek için para transferleri bölümünde, EFT seçeneği seçilmelidir. Sonrasında, para transferinizi hangi seçenek ile yollamak istiyorsanız, onu seçmeniz ve bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemleri, HSBC Bankasının sunmuş olduğu ATM’lerden yapabilirsiniz. EFT işlemlerinizi, aynı zamanda internet bankacılığı aracılığıyla da kolaylıkla yapabilirsiniz.

HSBC Mobil Bankacılık EFT Nasıl Yapılır?

HSBC Bankası mobil uygulaması aracılığıyla, herhangi bir ATM’ye ya da bir banka şubesine gitmeden kolaylıkla işlem yapabilmenize olanak sağlar. Mobil bankacılık uygulamaları ile oldukça kolay ve anlaşılır ara yüzü sayesinde, “Para Transferleri” bölümüne ilerleyerek, bu kısımda para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. HSBC mobil bankacılık EFT işlemleri genel olarak mobil uygulama sayesinde çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.
 
Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Para Transferleri” kısmında, havale ve EFT olmak üzere iki farklı seçenek karşınıza çıkar. Eğer herhangi bir HSBC hesabına para göndermek istiyorsanız havale seçeneğini tercih etmeli, eğer farklı bir bankanın hesabına para göndermek istiyorsanız da EFT seçeneğini tercih etmelisiniz.. Daha sonrasında izlemeniz gereken yol ise tıpkı yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi hangi alana yollayacaksanız, o alanı seçmenizdir. Gerekli olan bilgileri girdikten sonra hesabınızda yeterli para miktarı bulunduğu takdirde işleminiz gerçekleşir.
 
Mobil bankacılık kullanarak, EFT işlemlerinizi ileri bir tarih için de ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken HSBC mobil bankacılık EFT işlemleri içerisinde yer alan seçenekler arasında işlem tarihi bilgisini girmenizdir. Yapacağınız işlemin, hangi gün gerçekleşmesini isterseniz o tarihi seçmeniz durumunda ileri tarihli EFT talebiniz alınmış olur. Para aktarılma işlemi, seçmiş olduğunuz tarihte otomatik olarak gerçekleşir ve para transferi yapılmış olur.

HSBC Bankta Yapılan EFT İşleminin İptal Edilmesi

Bilindiği üzere bazı durumlarda yanlış EFT’ler yapılabilir veya EFT işlemlerinin iptal edilmesi gerekebilir. HSBC Bankta yapılan EFT işlemlerinin iptal edilmesi işlemi, mobil bankacılık veya diğer bankacılık kanalları vasıtasıyla kolaylıkla yapılabilir. EFT iptal işlemlerinin gerçekleşebilmesi adına genel müdürlük onayı gereklidir. Yapmış olduğunuz EFT işlemleri, genel müdürlük tarafından onaylandığı zaman gerçekleşir. Bu nedenle, EFT işleminizi iptal ettirmek istiyorsanız, genel müdürlük işlemi onaylamadan önce yapmanız gerekir. İleri tarihe ayarlanmış olan EFT işlemlerinizi de aynı şekilde genel müdürlük onaylamadan iptal edebilmeniz mümkündür.
 

HSBC Bankasında Hesap Numarası Olmadan Havale

HSBC bankasından havale yapmak istiyorsanız ve herhangi bir hesap numarası elinizde olmasa da kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. HSBC bankasında hesap numarası olmadan havale işlemi için gerekli olan bilgiler; hangi şubeye yatırılacağı ve paranın transfer edileceği kişinin bilgileri ve paranın miktarı yeterli olacaktır. Aynı zamanda, alıcı tanımlama işlemi yaparak da bir hesap numarasına gerek kalmadan işlem yapabilmeniz mümkündür.
 
İnternet bankacılığında, genellikle yapılan işlemler kayıt altına alınabilir. Alınmayan işlemleri de sizler, manuel olarak da kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol, işlemi gerçekleştirdikten sonra alıcı tanımlama kısmında, son işlemi kaydet yaparak da kolaylıkla alıcıyı kayıt altına alabilirsiniz. Bu sayede her seferinde bilgileri girmek ile uğraşmazsınız. Bu işlemlerde yapmanız gereken tek şey her seferinde değişen para transfer tutar bilgilerini değiştirmek olacaktır. Hesap numarasız havale işlemlerinde, kişilerin bilgileri doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler