HSBC Bank İnternet Bankacılığı İşlem Limit ve Saatleri

HSBC Bank internet bankacılığı işlem limit ve saatleri, internet bankacılığından yapmış olduğunuz işlemlerin maksimum hangi tutarlarda ve hangi saatler içerisinde yapılabileceğini ifade eder.


HSBC internet bankacılığı işlemleri limit ve saatleri genel olarak bütün dijital bankacılık işlemleri için ortak olarak belirlenmiştir. HSBC dijital bankacılık hizmetleri ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını kapsayan çok yönlü hizmetlerdir. Dijital bankacılık hizmetleri ise çok geniş ve fazla olduğu için bu hizmetlerin her biri için ayrı bir limit ve işlem sınırları tanımlanmıştır. İnternet bankacılığı işlemleri içinde yer alan bütün hizmetler de aynı bu limit tanımlamaları içine dâhil edilmiştir.
 Limitler genel olarak işlemlerin türlerine ve boyutlarına göre de farklılık gösterebilir. İşlem limitleri ise bankanın yönetim ve tekelinde olup, banka yönetimi istediği zaman, istediği hizmet başlığına ait değişimler yapabilir. İşlem limitleri ise bilgilendirme amacıyla dijital bankacılık işlemleri menüsü altında detaylı olarak gösterilir. HSBC internet bankacılığı işlemleri limit ve saatleri böylece işlem yapmak isteyen her müşteri tarafından istenildiği an görüntülenip incelenebilir. Yapılacak işleme ait limitlerin bilinmesi ise bankacılık işlemlerinin çok daha kolay bir hal alması konusunda büyük önem taşır.

HSBC İnternet Bankacılığı

HSBC uluslararası alanda faaliyet gösteren köklü ve büyük bir banka olmanın yanında son dönemlerde internet ve mobil bankacılık alanlarında da faaliyetlerini sürdürür. Dijital bankacılık hizmetleri başlığı altında yürütülen bu hizmet faaliyetleri içinde neredeyse bütün bankacılık ve yatırım işlemleri de müşterilerin kullanımlarına sunulur. HSBC internet bankacılığı hizmetlerinden yaralanmak için kullanıcıların kayıt olmaları ve şifrelerle sisteme güvenli olarak giriş yapmaları gerekir.
 
Güvenli anahtar sistemi denilen özel bir koruma uygulaması ile sisteme giriş yapan herkes, tüm internet bankacılığı hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilir. İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra yine kayıtlı müşterilerin bir parola belirlemeleri istenen bir başka durumdur. HSBC internet bankacılığı hem bireysel hem de ticari müşteriler tarafından kolaylıkla kullanılabilir.
 
İnternet bankacılığı aracılığı ile tüm kullanıcılar, EFT işlemleri, havale işlemleri, döviz işlemleri, yatırım işlemleri, fon işlemleri, ödemeler ve çok daha fazla işlemi yer ve zaman kaygısı taşımadan, bulundukları her ortamdan birkaç tıklama yardımı ile yapabilirler.
 
 

HSBC Para Transferi İşlemleri Ve Limitleri

İnternet bankacılığı kullanılarak bütün para transferi işlemleri belirtilen sınırlar ve limitler altında sorunsuz ve son derece süratli bir şekilde yapılabilir. HSBC para transferi işlemleri ve limitleri ise her işlem için farklılık gösterir. Bu bağlamda yapılmak istenen farklı işlemler için genel olarak farklı limitler söz konusu olur.  
 
Ayrıca para transfer işlem limitleri banka içinde yer alan farklı tip müşteri başlıklarına göre de bazı işlemler bazında farklılık gösterebilir. Hali hazırda HSBC içinde Bireysel, Advance ve Premier sınıflarında hesaplar ve müşteri tipleri bulunur. HSBC para transferi işlemleri ve limitleri bu ayrı tür hesaplar tarafından yapılacak işlemlerde ise ayrı olarak belirlenmiştir. Para transferi de limitli işlemler içinde yer alır; EFT, hesaplar arası havale, başka hesaba havale gibi hizmetler bulunur.
 

HSBC İnternet Bankacılığı EFT Gönderim Limitleri

EFT işlemleri dijital ve internet bankacılığı işlemleri içinde kullanıcıların en fazla kullandıkları hizmetler arasında yer alır. Bu kapsamda banka EFT işlemleri için farklı günlük ve aylık bazlı temel limitler tanımlamıştır. Bu limitler hesap türlerine göre ise rakamsal olarak değişebilir. HSBC internet bankacılığı EFT gönderim limitleri ise ilgili internet bankacılığı sayfasında ayrıntılı bir şekilde açıklanır. Banka uygun gördüğü durumlarda ve zaman aralıklarında limit rakamları için değişiklikler yapabilir ve limitleri düşürüp, yükseltebilir.
 
 EFT ve ileri tarihe yapılacak EFT işlemlerinde HSBC internet bankacılığı EFT gönderim limitleri ise şu şekildedir:
 • Bireysel hesaplar için günlük limit 50.000 TL, aylık limit ise 600.000 TL’dir.
 • Advance hesaplar için bu limitler 75.000 TL ve 750.000 TL arasındadır.
 • Premier hesaplar için ise günlük 300.000 TL olan işlem limiti aylık olarak ise 1.200.000 TL’dir.

HSBC İnternet Bankacılığı Havale Gönderim Limitleri

Havale, EFT işleminden farklı olarak gerçekleşen bir para yollama ya da para transfer işlemi olarak tanımlanabilir. Havale işlemleri ise kendi arasında bazı ayrımlara tabidir. Özellikle limit konularında bu sınıflama temel bir belirleyici etkiye sahiptir. HSBC internet bankacılığı havale gönderim limitleri ise hesaplar arasında yapılacak havale ve başka hesaba yapılacak havale olarak farklı kategorilere ayrılmıştır.
 
Özellikle başka hesaba ya da başka isme yapılacak ya da yapılmak istenen havale işlemlerinde yine belli sınırlamalar ve limitler söz konusudur. HSBC internet bankacılığı havale gönderim limitleri ise havale türlerine göre şu şekilde açıklanabilir:
 
Hesaplar arası havale işlemleri için banka herhangi bir limit ya da sınır değerleri belirlememiştir. Yani aynı banka içinde ki hesapları arasında yapılacak havale işlemleri sınırsızdır.
 
Başka hesaba ya da isme yapılacak havale sınır ve limitleri ise şöyledir;
 • Bireysel hesaplardan yapılacak havale işlemleri için günlük limit 50.000 TL, aylık limit olarak ise 600.000 TL belirlenmiştir.
 • Advance hesaplar için ise başka hesaba yapılabilecek günlük havale limiti 75.000 TL, aylık limit ise 750.000 TL’dir.
 • Premier hesaplar için ise günlük ve aylık limitler sırasıyla 300.000 TL ve 1.200.000 TL olarak belirlenmiştir.

HSBC İnternet Bankacılığı Hesap Açılış Limitleri

Dijital bankacılık işlemleri ile dileyen kullanıcılar kendilerine ait farklı yapıda elektronik hesaplar açabilirler. e-Mevduat hesabı açılışı olarak tanımlanmış bu işlemler internet bankacılığı üzerinden yapılabilen işlemler arasında yer alır. HSBC internet bankacılığı hesap açılış limitleri de yapılan bu e-Mevduat açılış işlemlerini sınırlandıran limitleri ifade eder. Limit ve sınırlamalar ise hesapların en az ne kadar bir tutarla ve en çok ne kadar bir miktarla açılabileceği belirtir.
 
HSBC internet bankacılığı hizmetleri üzerinden müşteriler, Türk Lirası, Dolar, Euro, İngiliz Sterlini ve altını hesapları açabilirler. HSBC internet bankacılığı hesap açılış limitleri ise farklı hesaplar için şu alt ve üst limitlerle tüketicilerin karşısına çıkar:
 • Türk Lirası hesapları için hesap açılışı için en az 500 TL en fazla ise 250.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Amerikan Doları hesapları için ise bu limitler, 1000 USD ile 100.000 USD olarak belirtilir.
 • Euro hesabı için ise sınırlamalar alt ve üst olarak, 1000 Euro ve 100.000 Euro’dur.
 • İngiliz Sterlini için ise alt limit 1000 GBP üst limit ise 100.000 GBP’dir.
 • Altın hesabı açılması için alt ve üst sınır miktarları, 300 gr ve 3000 gr olarak belirlenmiştir.

HSBC İnternet Bankacılığı Diğer Limitli İşlemler

İnternet bankacılığı ile yapılacak EFT, havale ve hesap açılış işlemleri haricinde farklı işlem ve hizmetler için de bazı limitler vardıt. HSBC internet bankacılığı diğer limitli işlemler de türlerine göre günlük ya da aylık olarak veya miktar ve süre olarak bazı limitlere dâhildirler. Bu limitli işlemler genel bankacılık hizmetlerinin farklı kalemlerini oluşturan özelliklere sahip işlemlerdir.
 
Limitli işlemlerin limit oran ve miktarlarının bilinmesi ise işlemlerin sağlıklı ve başarılı olarak yapılması adına oldukça önemlidir. HSBC internet bankacılığı diğer limitli işlemler kapsamına ise şu işlemler girer;
 • Kredi kartı ile yapılacak işlemler
 • Ödeme faaliyetleri
 • Döviz alım satım faaliyetleri
 • Altın alım satım hizmetleri
 • Yatırım hizmetleri
 • Bağış ödemeleri

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler