HSBC Bank Kredi Notu Öğrenme

HSBC Bank kredi notu öğrenme servisi ile günce kredi notunuz ve risk raporunuzu alarak, bankalar gözünde mali durumunuz hakkında bilgi alabilir ve kredi hamlelerinizi raporunuza göre yapabilirsiniz.


HSBC bank kredi notu öğrenme – sorgulama yaparak, anlık kredi skorunuz hakkında bilgi alabilir ve kredi skorunuza göre kredi veya kredi kartı başvuru düşüncenizi gözden geçirebilirsiniz. Kredi puanı olarak da bilinen bu kredi risk seviyesi belirleme unsuru, bankalarla olan ilişkileriniz adına büyük önem taşır.
 Aynı zamanda, kredi puanları kişilerin ne kadarlık kredi çekebileceklerini de belirler. Bankalar, bu kredi puanlarına bakarak, kişilerin ödeme alışkanlıklarını ve ödemeye yetecek olan bütçelerinin olup, olmadığına karar verirler. Bu sayede tüketicilere istediği kadar değil, ödeyebilecekleri kadar kredi imkanı tanınır. Bunun nedeni ise kişilerin zor durumda kalmaması ve ödeme yaparken güçlük çekmemeleridir.

HSBC Bank Kredi Notu Öğrenme Yolları

HSBC Bank tarafından sunulan bankacılık hizmetleri sayesinde, kişiler oldukça kolay bir şekilde kredi notlarını net olarak öğrenebilirler. İlk zamanlarda kredi notu öğrenmenin tek yolu olarak kredi kayıt bürosu akla gelirdi ancak bu durum oldukça büyük zaman kaybına neden oluyordu. Şimdi ise HSBC kredi notu sorgulama hizmeti sayesinde çok kısa süre içerisinde kredi notu öğrenilebilir.
 
Kredi notu hesaplama ya da sorgulama işlemi için banka tarafından sunulan pek çok farklı yöntem vardır. Bankanın kredi notu sorgulama menüleri vasıtasıyla veya direkt olarak şube bankacılığı ile yapılan sorgulamalar sonucunda kredi notu hakkında rahatlıkla bilgi alınabilir.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Kredi Notu Sorgulama

HSBC kredi notu sorgulama işlemi internet bankacılığından son derece hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. İnternet bankacılığı veya HSBC mobil uygulamasına girerek, kredi notu öğrenme veya sorgulama kısmından kolaylıkla kredi notunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 
Kredi notu hesaplama ya da sorgulama işlemi için yapmanız gereken ilk şey siteye girdiğinizde, HSBC findeks bölümüne ilerlemektir. Kredi notu hesaplatmak ya da sorgulama yapmak, bankaya gittiğinizde 9 ya da 10 karşılığında yapılan bir işlemdir. Bu işlemi, internet bankacılığı aracılığıyla yapsanız da yine aynı ücret sizden tahsil edilir. Findeks kısmında yer alan seçenekler arasında kredi notu sorgulama alanı ile oldukça hızlı bir şekilde sorgulamayı yapabilirsiniz. Sorgulama sonucu ise çok kısa bir süre içerisinde tarafınıza iletilir. Sonuç telefonunuza ve aynı zamanda mail adresinize gönderilir.

Mobil Bankacılık Aracılığıyla Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notu öğrenmek için kullanılan bir diğer yol ise mobil bankacılık yöntemidir. Aynı internet bankacılığında olduğu gibi daha pratik ve zahmetsiz bir şekilde sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olur. HSBC kredi notu öğrenme için bankanın şubesine de gidebilirsiniz. Fakat internet bankacılığı ve mobil uygulama bankacılıkları daha hızlı ve daha zahmetsiz olduğu için genellikle daha sık tercih edilirler.
 
Mobil uygulama içerisinde yer alan başvurular sekmesine girmelisiniz. Yine bu alanda da Findeks bölümü yer alır ve burada findeks hesabına giriş yapabilirsiniz. Hesabınızda 9 lira bulunuyorsa, hemen işlemi başlatabilir ve sorgulamanın sonucunu beklemeye başlayabilirsiniz. Kredi notlarının yüksek çıkması, alınacak olan kredinin de yüksek olması konusunda oldukça etkilidir.
 
Kredi notları, sadece bir kredi başvurusu için değil kredi kartı kullanımı için de oldukça önemlidir. HSBC bankasından bir kredi kartı alabilmeniz için en az 1400 kredi puanına sahip olmanız gerekir. Mobil bank üzerinden yapmış olduğunuz hesaplama da sizlere mesaj olarak ve mail olarak ulaştırılır.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler