HSBC Bank Müşteri Numaramı ve Hesap Numaramı Nasıl Öğrenirim?

"HSBC Bank müşteri numaramı ve hesap numaramı nasıl öğrenirim?" sorusu, bankacılık işlemleri sırasında gerekli olan müşteri numarası ve hesap numarasını öğrenmek adına sorulur.


“HSBC Bank müşteri numaramı ve hesap numaramı nasıl öğrenirim?” sorusu HSBC Bank müşterileri tarafından sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Çünkü müşteri numarası olmadan ya da hesap numarası olmadan bankacılık işlemlerinin tam anlamıyla yapılması mümkün olmaz ve özellikle para transferleri konusunda müşteri veya hesap numaraları büyük önem taşır.
 Genellikle müşteri numarası isim yazan kredi kartların veya hesap kartlarında, kart numarasının hemen alt kısmında yer alır. Hesap numarası ise müşteri numarasıyla birlikte kartın üzerinde yer alır. Hesap numarası da tıpkı müşteri numarası gibi birçok işlemde sıklıkla kullanılır. Bazı bankacılık işlemlerinde hesap numarası olmadan işlem yapılması pek mümkün olmayabilir.

HSBC Bank Müşteri Ve Hesap Numarası Öğrenmenin Yolları

HSBC Bankasının size sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilmek ve banka işlemlerinizi yapabilmek için müşteri numaranızı bilmeniz gerekir. Müşteri numaraları bazı kartlar üzerinde yer alsa da bu ayrıntıyı yakalamak ve hangi numaranın müşteri numarası olduğunu anlamak oldukça zordur. Bu nedenle çeşitli HSBC müşteri numarası öğrenme yolları vardır. Müşteri numaranızı öğrendikten sonra mutlaka bir yere not almayı unutmayınız. HSBC bank tarafından size sunulan müşteri numarası öğrenme yolları ise şöyledir:
  • Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek
HSBC Bank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 211 01 11 nolu numarayı aramanız durumunda müşteri veya hesap numaranız hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapılacak olan görüşme sırasında, müşteri temsilci sizlere bazı güvenlik amaçlı sorular sorar. Bu sorular, kartınız üzerinde yer alan bilgilerden de olabilir, aynı zamanda kimlik bilgilerinizde olabilir. Bu nedenle, telefon etmeden önce kimliğinizi ve kartınızı yanınızda bulundurarak arama yapmanızda fayda vardır. Size sorulan güvenlik soruları, sizin hesabınızın güvenliği için oldukça önemlidir. Sorulan sorular karşısında vermiş olduğunuz cevapların tümünün yanlış olması durumunda işlem yapılması mümkün olmaz.
  • İnternet Bankacılığıyla Öğrenmek
HSBC bank tarafından size sunulan internet bankacılığı aracılığıyla da, HSBC hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile kendi hesabınıza giriş yaparak, çok kısa süre içerisinde bu bilgileri edinebilirsiniz. Giriş yaptığınız zaman menü kısmında “hesaplarım” isimli bir yer sekme karşınıza çıkar. Bu sekmeye girdiğinizde karşınıza çıkan hesap veya hesaplardan herhangi birine tıklayarak, hesabın detaylarına ilerledikten sonra “Hesap Bilgileri” sayesinde hesap numarasını öğrenebilirsiniz. Müşteri numarası, hesaplarım isimli sekme içerisinde yer alır. Bu alan içerisinde zaten müşteri numarası yazan kısım bulunur. Bu kısımda yazan numaralar, sizin müşteri numaranızdır.
  • Mobil Bankacılık Aracılığı İle Öğrenmek
HSBC hesap no öğrenme yollarından biri de mobil bankacılık uygulamalarıdır. Mobil bankacılık uygulamalarında oldukça kolay bir şekilde hem müşteri hem de hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamada numaraları bulabilmek için yapmanız gereken menüler kısmına ilerlemektir.
 
Sonrasında “Hesabım” kısmına tıkladığınızda, hesabınızla ilgili olan numaraları oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu alanda hem hesap numarası bilgileri hem de müşteri numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu alan içerisinde yer alan bilgilerde şube numarası ve isimleri de yer alır. Şube ismi ve numarası, size para transferi yapacak olan kişilere vermek için kullanabilirsiniz.
 
Müşteri numarası ve hesap numarasının yanı sıra bu alanda iban numarasını da bulabilirsiniz. Iban numarası, bazı uygulamalarda yer almaz fakat size sunulan mobil uygulama içerisinde, bütün bilgiler tek bir noktada bulunur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler