HSBC Banka Kartı Başvurusu

HSBC banka kartı başvurusu, HSBC Bank hesaplarınızı kullanabilmeniz ve kontrol edebilmeniz adına yapılabilir. Bununla birlikte kart kayıp, çalıntı vb. durumlarda da mutlaka yapılmalıdır.


HSBC banka kartı başvurusu için HSBC Bank tarafından birçok başvuru kanalı sunulur ve bu kanallar vasıtasıyla kolaylıkla başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve kişilere en yakın olan şubeler yer alır.
 Kart başvurusu yapabilmek adına öncelikle HSBC Bank’ta hesap sahibi olmak gerekir. Herhangi bir HSBC Bank şubesine giderek başvuru işlemi yapmanız durumunda direkt olarak kart başvurunuz da gerçekleştirilir ve en fazla 10 iş günü içerisinde kart elinize ulaşır. Bunun yanı sıra kart başvurunuz gerçekleşmemişse veya çeşitli sebeplerden ötürü kart elinize ulaşmamış, çalınmış ya da kaybolmuşsa, diğer kanallar üzerinden de kart başvurusu yapabilirsiniz.
 
0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak, HSBC Bank müşteri hizmetlerini arayarak hesap işlemleri menüsünde HSBC banka kartı başvurusu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığına girerek, “Kartlarım” bölümünden de başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Banka Kartı Şifre Alma

HSBC banka kartı şifre alma işlemi kart başvurusunun ardından kartın elinize ulaşması durumunda mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Şifre alma işlemi kartın kullanılma açılmasının temelini oluşturur. Şifre alma işlemi, birçok yöntemle yapılsa da 3 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. HSBC banka kartı şifre alma işlemi internet bankacılığı, ATM ve şubeler vasıtasıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı şifresi olmayan kişiler, ilk kez bu işlemi yapıyorsa, kullanıcı oluştur ya da şifremi unuttum botununa tıklayarak şifre alınabilir. İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra kartın şifresini güvenli rakamlar ile belirleyebilmek mümkündür.
 
İnternet bankacılığı şifresi olanlar ise kendi özel sistemine girerek, banka kartına şifre belirleyebilir. Bu gibi işlemleri yüz yüze yapmak isteyenler ise en yakın şubeden destek alabilir. HSBC banka kartı şifre alma işlemi müşteri temsilcisine bağlanarak da yapılabilir. Şifre belirleme işlemleri, 0850 211 0 111 numarası arandıktan sonra ilgili menüden bu işlem gerçekleştirilebilir.

HSBC Banka Hesabı Açma

HSBC Banka hesabı açma işlemi herhangi bir vadeye bağlı olmadan açılmak istenen mevduat hesabı için yalnızca şubelerden işlem gerçekleştirilebilir. Bu nedenle hesap açma işlemi için şubelere başvurmak gerekir. Şubeye nüfus cüzdanınızla gidip, hesap açma başvuru formunu doldurmanızın ardından, bilgileriniz sisteme işlenir ve hesap açma işleminiz tamamlanmış olur.
 
Hesap açma işleminin ardında havale, EFT gibi işlemler, çek ödemesi ve diğer işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir. HSBC banka hesabı açma işlemi ile sonrasında birçok bankacılık işlemini, internet bankacılığı vasıtasıyla açtırdığınız hesap üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün olur.

Hsbc Banka Kartı İptal

HSBC Banka kartı iptali konusunda, tıpkı kart başvurusu işleminde olduğu gibi birçok kanal tercih edilebilir. Banka kartı iptal işlemi öncelikle 0850 211 0 111 numarasını arayarak, müşteri temsilcisine bilgi verildikten sonra iptal işlemi gerçekleştirilebilir. İptal işlemlerinin neden gerçekleştirildiği konusunda müşterilerden bilgi istenebilir. Çünkü bazen kayıp ve çalıntı durumları söz konusu olduğu için bu durumlarda iptal işleminin daha hızlı sağalabilmesi büyük önem taşınır. Haliyle müşteri temsilcisine durumu belirtmek, kart iptal işlemini daha güvenli bir hale getirir.
 
Kart iptali süreci ise genel merkezin değerlendirmesi sonucunda sağlanır. HSBC banka kartı iptal işlemi şubelerden de yapılabilir. Eğer yüz yüze bir işlem yapılmak isteniyorsa, en yakın şubeye başvuru yaparak, banka kartının iptal süreci başlatılmış olur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler