HSBC Banka Kartı ve Kredi Kartı Yenileme İşlemleri

HSBC banka kartı ve kredi kartı yenileme işlemleri, genel olarak kartların son kullanma tarihinin dolması sonucunda yapılır. Ayrıca kayıp, çalıntı vb. durumlarda da yapılabilen bir işlemdir.


HSBC banka kartı yenileme işlemi için başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle size en yakın HSBC Bank şubesinden yardım alabilirsiniz. Banka kartları, birçok işlemde kullanım sağlanacak en gerekli kartlardan bir tanesidir. Banka kartlarıyla online işlemler ve normal alışverişler rahatlıkla yapılabilir. Bunun yanı sıra ATM üzerinden yurt içi ve yurt dışı diğer bankalarla sağlanacak işlemler de 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirilebilir. Banka kartlarıyla ilgili eskime, kayıp çalıntı, yıpranma ve benzeri durumlarla yenileme talebi ise şubelerden verilebilir.
 Şubelerin yanı sıra HSBC banka kartı yenileme talebi müşteri hizmetleri üzerinden oluşturulan talep doğrultusunda da gerçekleştirilir. Banka kartının yenilenmesi durumunda diğer eski kartın iptali ilgili birimler tarafından sağlanır. Yani eski kartın pasif hale getirilmesiyle, yeni kart gelene kadar bu kartın kullanımı sağlanamaz.

HSBC Bankamatik Kartı

Bankamatiklerde kullanılan kartların birçok özelliği vardır. Hsbc bankamatik kartı, ATM’lerden yurt içi ve yurt dışı para çekme işlemlerinin temelinde yer alan bir karttır. ATM’den yapılacak işlemlerin büyük bir çoğunluğunda mutlaka bankamatik kartı olarak tabir edilen kartlar gerekir. Ayrıca nakit taşımaktan haz etmiyorsanız, bankamatik kartlarını her alışverişinizde nakit kartı olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle kredi kartı faizli alışveriş değil de direkt olarak hesabınızda yer alan ücret doğrultusunda işlem yapmış olursunuz. Kredi kartlarının yıllık aidatları söz konusuyken, HSBC Bankamatik kartı herhangi bir yıllık ücret gerektirmez. Eğer ana hesaplar TL değerinde belirlendiyse dünyanın neresinde olunursa olunsun o ülkenin para biriminden para çekme işlemi sağlanabilir.
 
Böyle bir işlem yapılsa bile döviz tutarları ana hesaba TL olarak düşecektir. Bankamatik kartların şifresini ise telefon bankacılığıyla, HSBC Bank müşteri hizmetleri arayarak alabilmek mümkündür. Aynı zamanda bireysel internet bankacılığı da bu anlamda kişilere yardımcı olacak  bir platformdur. Hsbc bankamatik kartı şifre oluşturulduktan sonra istenilen yerde kullanımı sağlanabilir. İster online alışverişler ister günlük rutin alışverişler olsun farklı mecralarda kullanım söz konusu olur.

Hsbc Banka Kartı Başvurusu

Banka kartlarına sahip olmak son derece basit bir işlemdir ve kart başvurusu yapıldığı an, büyük ölçüde kart sahibi olduğunuz söylenebilir. HSBC banka kartı başvurusu yapmak için öncelikle kullanılacak platformlar, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şubelerdir. Bu mecralar yardımıyla yapılan başvurular doğrultusunda banka kartı sahibi olunabilir. Ayrıca açılan yeni hesaplar ile birlikte de banka kartı alabilmek mümkün olur. Banka kartları bütün vadeli ve vadesiz hesaplar için tanımlanabilir. Geçerliliği olan ve açık bütün vadeli ya da vadesiz hesaplar bütün HSBC ATM’lerinden görüntülenebilir.

Yurt içinde yer alan diğer banka ATM’leri üzerinden de hesapta yer alan TL hesaplarıyla işlem yapabilmeye yardımcı olur.

Hsbc Hesap Kartı Nedir?

Hesap kartı olarak tasarlanan bu kart modeli, hesaba bağlı olarak kullanılan banka kartıdır. “Hsbc hesap kartı nedir?” Sorusuna kısa yanıt olarak bu cevap verilse de maaşı görebilmek, havale, EFT, para çekme, para yatırma, fatura yatırma ve benzeri birçok bu kart ile gerçekleştirilir. Bu nedenle bu basit cevaba karşın birçok özelliğinin olduğunu söylemek mümkündür. Banka kartları ile verified by VİSA ya da MasterCard SecureCode logosunun göründüğü bütün sanal alışveriş sitelerinde güvenle alışveriş yapılabilir.
 
“HSBC hesap kartı nedir?” sorusunun bir diğer yanıtı ise ATM’lerde işlem yapmaya yardımcı olan bir araç olarak verilebilir. ATM’ler üzerinden hesap kartı ile para gönderme, yatırma, bilgi güncelleme, bloke kaldırma ve daha birçok işlemi çok kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler