HSBC Hesap Kapatma

HSCB'de bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Kullanmadığınız banka hesapları ile ilgili hukuki olarak tanınan süre içerisinde hareketlilik görülmeyen hesaplar hareketsiz hesap olarak kabul edilir. Yani kullanmadığınız hatta unuttuğunuz banka hesabı, bankanızın sistemi tarafından asla unutulmaz.

HSBC BANKA HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

HSBC hesap kapatmak için bankanın en yakın şubesine giderek banka hesabı kapatma dilekçesi ile talimat verebilirsiniz. Size en yakın HSBC şubesini öğrenmek için tıklayınız.

HSBC BANKA HESABI KAPAMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
İnternet bankacılığını kullanarak açtığınız vadeli yada e-vadeli mevduat hesaplarınızın yine internet bankacılığı üzerinden kapatılması mümkündür. Vadeli hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeyi vadesi dolduğunda havale işlemi ile vadesiz hesabınıza aktararak banka hesap kapama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vadesinden önce yapılan banka hesabı kapama işlemleri faizsiz olarak gerçekleştirilir.

KULLANMADIĞIM BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINIR MI?

Hareketsiz hesaplara uygulanan hesap işletim ücreti tahsilat tarihinden en az 30 gün önce bankanızda bulunan iletişim adresine bilgilendirme yapılmaktadır. Ancak banka hesabı açma işlemlerinizde kayıtlı olan iletişim adresiniz güncel değil ise sizin haberiniz olmadan hesap işletim ücreti hesabınıza yansıtılmaktadır. Bu nedenle hareketsiz hesaplarınızı hesap işletim ücreti tahsilatı dönemine kadar kapatmamanız durumunda söz konusu ücret tarafınızdan tahsil edilir.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler