HSBC İnternet Bankacılığı Para Transferi

HSBC internet bankacılığı para transferi ile birçok banka hesabına ya da HSBC Bank müşterilerine uygun maliyetlerle, hızlı bir şekilde para aktarımı yapabilir ve hesabınıza para alabilirsiniz.


HSBC internet bankacılığı para transferi oldukça hızlı, güvenilir ve son derece düşük ücretlerle gerçekleştirilebilir. Para transferi işlemleri konusunda yapacağınız para transfer türünün bazı kategoriler kapsamına girdiği ve kategoriye göre de ücretlendirme yapıldığı bilinir. Yapılan bazı para transferi işlemleri için hem internet bankacılığında hem de mobil işlemlerde herhangi bir limit bulunmaz. Para transferi işlemlerini yapabilmek için kişilerin ilk önce HSBC internet bankacılığına güvenli giriş anahtarı yardımıyla giriş yapmaları gerekir. Daha sonra işlemlere ait menüler aracılığıyla istenilen para transferi seçenekleri kolayca yapılabilir.
 HSBC internet bankacılığı para transferi hem para gönderilmesi hem de hesaba para alırken kullanılan bir tanımdır. Havale ve EFT ise bu tanımın temel başlıkları olarak bilinir. İnternet bankacılığı işlemleri sayesinde artık şubeler arası veya bankalar arası para transferi çok kolay bir hale gelmiştir. Bu nedenle ekstra uğraşlara girmeye gerek kalmadan, para transferi yapmak çok kolay olur.  

HSBC Dijital ve İnternet Bankacılığı Nedir?

HSBC dijital ve internet bankacılığı nedir?” sorusu birçok kişi tarafından sorulan ve özellikle bankacılık işlemlerini bu yöntem ile gerçekleştirmek isteyen birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur. HSBC dijital ve internet bankacılığı, banka şubelerinden yapılan çoğu işlemin internet üzerinden yapılmasını sağlayan bir yöntemdir.
 
İnternet bankacılığı alanında verilen hizmetler ise temel bankacılık hizmetlerinin tümünü kapsamakla beraber ekstra verilen bazı hizmetlerde söz konusudur. İnternet bankacılığı hizmetleri kişiler için oldukça cazip ve önemli bazı unsurları da beraberlerinde getirir.
 
Özellikle oldukça yoğun iş hayatları olan çoğu müşteri için zamandan ve günden tasarruf sağlama konusunda bu bankacılık türü son derece faydalıdır. HSBC dijital ve internet bankacılığı kapsamında ise başta para gönderme ve alma olmak üzere, altın ve döviz işlemleri, fatura ve ödemeler, tahvil ve bono işlemleri hesap açma ve kapatma hizmetleri ve daha çok fazla farklı hizmet alınabilir. Müşterilerin farklı yollarla kullanabildikleri internet bankacılığı hizmetleri ise son sistem güvenlik yazılımları ve sunucu altyapı destekleriyle, herhangi bir güvenlik ve gizlilik ihlali olmamasına, sorunsuz bir şekilde bankacılık işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olur.

HSBC İnternet Bankacılığı Giriş ve Kullanım Özellikleri

HSBC bütün müşterilerine internet üzerinden sınırsız ve her gün kullanabilecekleri bir hizmet olan internet bankacılığı hizmetleri sunar. HSBC internet bankası kullanım özellikleri ise farklı açılardan ele alınabilen başlıkları içerir. İnternet bankacılığının alınabilmesi ve sisteme giriş yapılabilmesi adına, hesabınıza tanımlı bir adet internet bankacılığı şifresi almanız gerekir. İnternet bankacılığı giriş işlemleri için en önemli nokta şifre alım aşaması olarak bilinir.
 
İnternet şubesine girmek için farklı birkaç yoldan şifre talep edip, giriş için gerekli olan şifreyi almak mümkündür. Şifre aldığınız yönteme göre, internet bankacılığından yapabileceğiniz işlemler kısıtlanabilir. Bunun en önemli amacı ise şifrelerin en güvenli yol olan, güvenli anahtar aracılığıyla alınmasını sağlamaktır. Bu sayede işlem güvenliği ve kişisel bilgilerin güvenliği en üst düzeyde bir koruma altına alınmış olur. Şifre alındıktan sonra ise kullanıcı adı ya da kodu ve şifre ile sisteme giriş yapılır ve hizmetler tam olarak kullanılmaya başlanır. Daha sonra ise HSBC internet bankası kullanım özellikleri ve bütün işlemler detaylı olarak incelenip bilgi sahibi olunabilir.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Hangi Yollarla Alınabilir?

HSBC internet bankacılığı şifresi hangi yollarla alınabilir?” sorusu, internet bankacılığı üzerinden işlemlerini kolayca yapmak isteyen her HSBC müşterisi tarafından sıklıkla sorulur.
 
Dijital bankacılık hizmetleri için alınması gereken şifreler, internet bankacılığının kullanılması konusunda en çok önem taşıyan koşullardan biri olarak bilinir. İnternet bankacılığı şifresi için banka tarafından belirlenen birçok şifre alma yöntemini kullanmanız mümkündür.
 
İnternet bankacılığı üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinin büyük bir dikkat ve özen sonucunda yapılması gerekir. Aksi halde bilgileriniz ve hesaplarınız tehlike altına girebilir. Bu nedenle hangi şifre alma yöntemi kullanılırsa kullanılsın, mutlak suretle alınan şifrenin ve bilgilerinin, kimse ile paylaşılmaması gerekir. HSBC internet bankacılığı şifresi almak için kullanılabilecek yollar ise şunlardır;
 • Kredi kartı, banka kartı ya da kimlik kartı ile anında şifre alımı
 • Kredi kartı veya banka kartı ile HSBC ATM noktalarından şifre edinme
 • HSBC telefon bankacılığı ile şifre talebi
 • Banka şubelerine giderek şifre isteğinde bulunma

HSBC İnternet Bankacılığı Güvenli Anahtarı Nedir?

HSBC Bank, internet bankacılığı hizmetleri sunduğu bütün müşterilerine güvenlik ve gizlilik konusunda üst düzey bir uygulama olan HSBC güvenli anahtar uygulaması ile hizmet verir. Bu uygulama ile kişiler internet bankasına yaptıkları girişlerde kendileri için sadece bir kere kullanılabilen bir pin ya da şifre oluştururlar.  Bu sayede kullanıcı adları ve kendi parolaları yanında bir de rastgele seçilmiş ve sadece hesap sahibinin gördüğü bir şifre ile de güvenlik seviyesi maksimum bir şekilde sağlanır. Güvenli anahtar sistemine başvurular ise iki farklı yolla yapılabilir. Bu yolların ikisi ile de güvenli anahtar uygulamasına erişim sağlanabilir.
 
İlk yolda izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir:
Önce internet bankacılığı sistemine giriş yapılır, giriş işlemleri başarı ile tamamlandıktan sonra ise HSBC güvenli anahtar başvuru adımları başlar. Ayarlar kısmına girilir ardından ise giriş tercihleri menüsü seçilir ve sonrasında o menü içinde yer alan güvenli anahtar başvuru sekmesi açılır ve başvuru işlemi tamamlanır.
Bir diğer başvuru yöntemi ise telefon bankacılığı ile yapılan başvuru şeklidir. Bu uygulamaya başvurmak isteyen internet bankacılığı kullanıcısı başvuru işlemini telefon bankacılığını arayarak ve ilgili yönergeleri takip ederek yapabilir.

HSBC İnternet Bankacılığı Para Transfer Hizmetleri Nelerdir?

Kişilerin birçoğu bankacılık işlemleri ve hizmetleri arasında en fazla para transfer işlemlerini kullanılırlar. Bu doğrultuda internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile para transfer işlemleri yapılabilir. Bir banka şubesinden yapılabilen bütün para transferleri bazı durumlar hariç olmak üzere HSBC internet bankacılığı para transfer hizmetleri kullanılarak da yapılabilir.
 
Bazı istisnai durumlar ise güvenli anahtar dışında bir yöntemle sisteme giriş yapan kullanıcılar farklı işlemleri yapamamaktadırlar. Bu istisna durum dışında ise tüm para gönderim ve alım işlemleri bu sistem üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde yapılabilir. HSBC internet bankacılığı para transfer hizmetleri ve yapılabilecek işlemler ise şu şekilde sıralanabilirler:
 • EFT işlemleri
 • İleri tarihli EFT işlemleri
 • Hesaplar arasında havale
 • Başka hesaplara havale
 • Swift işlemi
 • Bağış

HSBC İnternet Bankacılığı Para Transferi Limitleri

İnternet ve mobil bankacılık hizmetleri içinde verilen birçok işlemde bazı alt ve üst limitler vardır. Bu limitler bazı işlemlerde minimum ve maksimumum para tutarları gibi unsurlar olurken bazı işlemler içinde adet ve sayı olarak ortaya konulmuştur. HSBC internet bankacılığı para transferi limitleri de genel olarak bütün para transfer işlem ve hizmetlerini kapsar. Yapılan işlemlerde bulunan limitler ise sahip olunan hesap türüne göre değişik olabilir. HSBC internet bankacılığı para transferi limitleri içine giren işlemler ise şunlardır;
 • EFT
 • Başka hesaba havale
 • İleri tarihli EFT
 • Swift

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler