HSBC İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

HSBC internet bankacılığını kullanabilmeniz için şifre alma işleminin nasıl gerçekleştiğini bu makaleden öğrenebilirsiniz.


İnternet şubesi hayatımızdaki finansal işlemleri oldukça kolaylaştırdı. Banka hesabını kontrol etmek için şubeye gitmek, ödemeleri yapabilmek için ATM'ye gitmek, kredi başvuru için şubelerde saatlerce sıra beklemek oldukça vaktimizi alıyordu. Şubesiz bankacılık sayesinde bu işlemleri istediğimiz yerden yapabilir hale geldik. HSBC Bank internet şubesine nasıl kayıt olacağınızı ve kayıt sırasında gerekli bilgileri adım adım sizlerle paylaştık. Bu adımları takip ederek kolayca internet şubesine kayıt olabilir, platformu rahatlıkla kullanabilir ve işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC İNTERNET ŞUBESİNE KAYIT OLMAK

HSBC Bank hesabınız olsa dahi internet şubesine kayıt olmadan direkt kullanamıyorsunuz. Öncelikle internet şubesine kayıt yaptırmak için size en yakın HSBC Bank şubesine gitmeniz gerekiyor. Kimliğinizi ve banka kartınızı yetkililere vererek hesabınızın internet şubesine açık hale getirilmesini istiyorsunuz. Gerekli işlemler esnasında tarafınızdan cep telefonu numaranız da istenecektir. Lütfen numaranızı doğru verdiğinizden emin olun. Çünkü şifre işlemleriniz sonrası güvenliğiniz için sizinle bu numaradan iletişime geçilecek.
İnternet şubesine giriş için son bir adım kaldı: şifre belirlemek. İnternet ağı üzerinden adınıza işlemlerin yürütülebilmesi için şifreniz olması gerekmektedir. HSBC Bank internet adresine girdikten sonra bireysel bankacılık bölümünden şifre belirlemeye başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle anında şifre bölümüne tıklayınız.

Açılan pencerede tarafınıza yöneltilen soruları doğru bir şekilde cevaplayınız. Sonra kartınızın son 6 hanesini, son kullanma tarihini ve telefon numaranızı yazarak tamam kısmına tıklayınız. Sayfanın yönlendirmesi ile sırasıyla istenilen bilgileri de yazarak devam ediniz. Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Çünkü şifreniz doğum tarihiniz olarak tanımlanacak ve cep telefonunuza bir şifre alacaksınız. Bu şifreyi 7 dakika içerisinde ilgili alana girmeniz gerekmektedir. Bilgileriniz kontrol edildikten sonra bankanın web sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

HSBC BANK İNTERNET ŞUBESİ GİRİŞ ŞİFREMİ UNUTTUM

HSBC Bank giriş şifrenizi unuttuysanız telefon bankacılığından yardım alabilir yada web sitesi üzerinden anında şifre bölümünden yararlanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile yardım almak için 0850 211 0 111 numarasını arayabilirsiniz. Ancak telefon bankacılığından tüm işlemlerinizi yapmak isterseniz size en yakın HSBC Bank şubesine veya bankamatiğe giderek telefon şube şifresi almanız gerekmektedir.

Web sitesi üzerinden şifre işlemlerinizi tamamlamak isterseniz anında şifre bölümüne tıklayınız. İstenilen bilgileri girerek tamam tuşuna basınız. Bilgileriniz kontrol edildikten sonra cep telefonunuza yeni bir şifre iletilecektir. Bu şifreyi ilgili alana yazarak kullanıcı kodu ve şifre adımlarını tamamlayabilirsiniz. 

Yukarıda yer alan bilgilere ilave olarak şubesiz bankacılık üzerinden tüm işlemlerini yapabilmek için mobil güvenli anahtar yada güvenli anahtar olması gerekmektedir. Zaten HSBC Bank internet şubesi kullanıcısı iseniz bankanın sitesinde ana sayfa üzerinde yer alan bireysel bankacılık bölümünden giriş yapabilirsiniz. HSBC Bank bireysel internet bankacılığına giriş yapmak için sadece kartınızın son 6 hanesine ve şifrenize ihtiyaç duyulmaktadır. Dilerseniz demo seçeneğini tıklayarak görüntüleme işlemi de yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler