HSBC Kredi Kartı Aidatı Ücretleri

HSBC kredi kartı aidatı ücretleri, HSBC Bank'ta kullanmış olduğunuz kredi kartı türüne göre yıllık olarak ödemeniz gereken ücretlerdir.


HSBC kredi kartı aidatı, yıllık olarak kredi kartları için ödenen tutarlar olarak bilinirler. Yıllık aidatları ödeyerek, kartlarda yer alan taksitlendirme ve aynı zamanda Advantage Nakit puan kazanımlarından yararlanma söz konusu olur. Kredi kartında yıllık olarak ödenecek aidatlardan bahsedilecek olursa, Advantage klasik kart almak isteyenler için tutar 119 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra öğrencilere yönelik olarak kampanyalar da vardır. Örneğin, Kampüs kart olarak öğrencilere özel olarak alınacak kartların 64 TL tutarında aidat tutarı ödemesi gerekir.
 Bankanın bazı kartlarından ise herhangi bir aidat bedeli alınmaz. HSBC kredi kartı aidatı, bankaya verilen sözler neticesinde tamamen bedelsiz olabilir. Her kredi kartının farklı aidat bedeli vardır. Advantage Gold kartın yıllık 149 TL aidat bedeli varken, Platin kartın aidat bedeli ise 169 TL’dir.

HSBC Kredi Kartları Başvurusu

Kredi kartı başvuru işlemleri, bankanın sağlamış olduğu birçok kolay başvuru kanalı ile rahat bir şekilde yapılır. Öncelike tercih edilecek kredi kartı türü belirlenmelidir. HSBC kredi kartları başvurusu, Advantage Platinum, Advantage Classic kart, Advantage gold kart olarak birçok şekilde yapılabilir. Bu kredi kartlarından bir tanesine sahip olmak için yapılması gereken 0850 211 0 111 numarasını aramaktır. Telefon bankacılığı sayesinde istenilen kredi kartına başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra www.hsbc.com.tr adresinden de başvuru formu doldurulabilir. Bu form doldurulduktan sonra imzalanarak daha sonra herhangi bir HSBC şubesine gidip müşteri yetkilisiyle görüşmek sağlanması gerekir.
 
Görüşme sonucunda size aşvuru formu verilir ve sizden de kimlik fotokopisi talep edilir. Bunun yerine ehliyet ya da pasaport gibi belgeler de verilebilir. HSBC kredi kartları başvurusu yapılan bu işlemler ile kolayca sağlanır. Tabi ki TCKN ya da vergi kimlik numaraları da önemlidir. Çünkü banka kişilerden 3 ay içinde kendi ismine düzenlenen fatura ya da ikamet tezkeresi ister. Ayrıca kredi kartı başvurusu yapan öğrenciler için ekstra bilgiler de talep edilebilir.  

HSBC Premier Kredi Kartı Ücreti

Bu kredi kartı türü çok sık seyahat edenler için birçok avantaj sağlars. Yapılan alışverişler sayesinde hem ödül hem de ekstra puan kazanılması söz konusu olur. HSBC Premier kredi kartı ücreti yıllık olarak 169 TL alınırken, ek olarak alınan kredi kartları ise yıllık 83 TL’den ücretlendirilir. Ayrıca karta başvuru yapmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan kısa sürede bu işlem tamamlanabilir. Kart başvurusunu yüz yüze yapmak isteyen müşteriler ise HSBC şubesinden destek alarak başvuru işlemini kolayca yaptırabilir. Premier logolu olan ve yüksek limitler ile ihtiyaçları karşılayan kartlardır.

HSBC Premier Miles Kredi Kartı Ücreti

Bu kart seçenekleri premier sınıfına giren müşteriler için uygulanır. Tercihler doğrultusunda alınan premier miles kartlar birçok avantaj sağlar. HSBC premier miles kredi kartı ücreti ise 196 TL’dir ve ek kartlara da 97 TL gibi avantajlı rakamlarda ücret talep edilir. Kartın avantajları arasında hafta sonlarında yapılacak 100 TL ve üzerindeki harcamalar için (restoran) %20 oranında indirim verilir. Ayrıca yurt dışında yapılacak 100 TL üstündeki harcamalar için (otel ve restoran) SMS gibi bilgilendirme durumuyla ilgili kayıt gerekmeden indirim uygulanır.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler