HSBC Kredi Kartı Başvuru Takip ve Sonuç Öğrenme

HSBC kredi kartı başvuru takip ve sonuç öğrenme işlemi ile kredi kartınızın; değerlendirme, olumlu veya olumsuz sonuçlanması, kart basımı ve adresinize gönderilmesi gibi aşamaları takip edebilirsiniz.


HSBC kredi kartı başvuru takip ve sonuç öğrenme işlemleri ile kredi kartı başvurularınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilindiği üzere kredi kartı başvuruları sistem onayı ardından da banka personeli onayının ardından olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Bu durum belirli bir süreç gerektirir ve sürecin devamında kart başvurusu sonuçlanır. Süreci merak ediyorsanız ve sürecim adım adım takip etmek istiyorsanız başvuru takibini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvurusunu resmi web sitesi üzerinden, mobil uygulama aracılığı ile ya da banka şube görevlileri yardımı ile yapılabilir. Başvuru sonucu ise çeşitli şekillerde kolaylıkla öğrenilebilir.

HSBC Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı başvuru sorgulama farklı iletişim kanalları üzerinden takip edilebilir. HSBC Bank’a yaptığınız kredi kartı başvurunuzu resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinden başvuru takibi yapabilmeniz için başvuru sırasında size verilen referans numarasına istenir.Bu nedenle sorgulama sırasında referans numarasının yanınızda bulundurmalısınız. Resmi web sitesi üzerinden kredi ve kartlarım bölümüne giriş yaparak, kredi kartı başvuru sorgulama bölümünü tıklamanız gerekecektir. İlgili referans numarasını sisteme girerek HSBC kredi kartı başvuru sorgulama hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzu mobil uygulama üzerinden de takip edebilirsiniz.
 Bunun için ilk olarak mobil uygulama üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre yardımı ile sisteme giriş yapılması gereklidir. Giriş yaptıktan sonra “Başvurularım” bölümüne ulaşarak, kredi kartı başvuru sürecinizi inceleyebilmeniz mümkün olur. İnternet iletişim kanallarından yararlanamayan vatandaşlar, banka şubeleri üzerinden kredi kartı sonucunun hangi aşamada olduğu hakkında bilgiler edinebilirler. Bunun için müşterilerin en yakın HSBC banka şubesine uğramaları yeterli olur. Banka şubesinde bireysel gişe görevlilerinize yaptığınız talep doğrultusunda takip süreci hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Başvuru Takip Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda HSBC kredi kartı başvuru takip süreci ile ilgili tüm bilgilere internet bankacılığı veya şube bankacılığı ile ulaşabilirsiniz. Kredi kartınızın başvurusu olumlu olarak sonuçlandığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılır. Bilgilendirme SMS ya da telefon görüşmesi şeklinde gerçekleşir. Kart başvurusu sonucunda kredi siciliniz uygunsa sonuç tarafınıza olumlu bir şekilde bildirilir.
 
Kart onayı alındıktan sonra banka tarafından oluşturulan, üzerinde müşteriye ait bilgilerin ve numaraların yer aldığı bir kredi kartı taslağı hazırlanır. Hazırlanan taslak kredi kartı haline getirilir. Müşterinin kartı nasıl teslim almak istediği göz önünde bulundurularak kartın gönderim işlemi tamamlanır. Müşterilerin istediği doğrultusunda kredi kartları en yakın şubeye ya da direkt olarak adrese gönderilir. Bu işlem ortalama olarak 7-14 gün sürebilir. Gönderimi yapılan kredi kartı yalnızca başvurulan kişiye imzası karşılığında teslim edilir.

HSBC Kredi Kartı Başvuru Sonucu Hangi Durumlarda Olumsuz Sonuçlanır?

HSBC kredi kartı başvuru sonucu bazı nedenlerden ötürü olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Kredi kartı başvuru sonucunuzun olumsuz çıkmasına neden olan en önemli durumlardan bir tanesi gelir durumunuzdur. Gelir durumunuzun kredi kartı limitinin aşağısında kalması durumunda başvurunuz kabul edilmez. Bunun yanı sıra gelir durumunuz bulunuyor ancak SGK kaydınız bulunmuyorsa da sonucunuz olumsuz olabilir.
 
Bankaların son 6 aydır SGK kaydı aktif bulunan kişilere öncelik sağladığı bilinir. Kredi kartı başvurusu yaparken formda yer alan tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılması gerekir. Net cevaplar verilmemesi bankanın size olan güven duygusunun oluşmasını engelleyebilir. Daha önce aldığınız kredi ya da kredi kartı borçlarını ödememeniz, geciktirmeniz ya da yalnızca asgari tutarı ödemeniz başvurunuzun reddedilebilmesine neden olabilir. Kredi kartı başvurusunda kredi notunuzda önemli bir faktör olacağı için kredi notu düşüklüğünde en az 5 -10 yıl beklemeniz gerekebilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler