HSBC Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Limit İşlemleri

HSBC kredi kartı borç sorgulama ve limit işlemleri, kredi kartınızın güncel borcu hakkında bilgi sahibi olmanıza, limit artış talebinde bulunmanıza ve güncel limitinizi öğrenmenize olanak sağlar.


HSBC kredi kartı borç sorgulama ve limit işlemleri için internet bankacılığı, HSBC Bank şubeleri, ATM’ler veya telefon bankacılığı gibi birçok seçeneği tercih edebilirsiniz.
 Kredi kartı borç sorgulama ve limit işlemleri, kredi kartınızın ekstra dönemi veya ekstre döneminden kalan borçlarını öğrenmenize yardımcı olur. Aynı zamanda kredi kartınızın güncel limitini ve dönem içi harcama tutarınızı de öğrenebilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Ekstre Görüntüleme ve Borç Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı ekstre görüntüleme ve borç sorgulama birçok kanal üzerinden yapabilmek mümkündür. Bununla birlikte HSBC Bank borç sorgulama konusunda tarafınıza mail yoluyla veya SMS yoluyla otomatik olarak bilgilendirme yapar. Bunun dışında siz de kendinizce farklı yollar vasıtasıyla bu işlemleri yapabilirsiniz. Müşterilerin talepleri doğrultusunda e-posta yolu ile detaylı ekstre bilgilerinin yer aldığı fatura içeriği gönderilir. Borç sorgulama işlemleriniz için kullanabileceğiniz ilk iletişim kanalı müşteri hizmetleridir. 0850 211 0 111 telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek borç sorgulaması yapabilir, ekstrenizin mail adresinize e-posta yolu ile gönderimini talep edebilirsiniz.
 
HSBC kredi kartı ekstre görüntüleme ve borç sorgulama işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmenizde mümkündür. Cihazlarınızdan HSBC mobil uygulamasını indirerek telefonunuz üzerinden internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Sistem üzerinden üyeliğinizi tamamladıktan sonra kart bilgileriniz üzerinden kredi kartı borcunuza, son ödeme tarihine, limit bilgilerinize ve detaylı ekstreye birkaç saniye içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığını kullanamayan vatandaşların ise banka şubeleri üzerinden bilgi alması gerekir. En yakın banka şubesine ulaşım sağlanarak kimlik kartı ile birlikte bireysel gişe görevlilerinden bu konularda destek alabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı limit arttırma işlemi son derece kolay yapılır ve ekstra evrak işlemlerine veya prosedürlere takılmanıza yol açmaz. Limit arttırma zaman için olumlu bir şekilde sonuçlanmaz. Bireyin gelir bilgisi, geçmiş ödemeleri ve talep ettiği tutar gibi birçok bilgi ışığında limit artırım işlemi gerçekleşir.
 
Gelir durumunuzun çok üstü miktarlarda limit verilebilmesi mümkün olmaz. Limit arttırma işlemleriniz için 0850 211 0 111 telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi ile irtibat kurabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi doğru yanıtlamanız durumunda müşteri temsilciniz talebinizi bankaya iletir. Mobil uygulama üzerinden müşteri numaranız ile giriş sağlayarak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinde bulunan kredi kartı işlemleri üzerinden talebinizin iletilebilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra kullanıcıların en yakın şubeye ulaşarak görevliler yardımı ile limit değişikliği talebinde bulunabilirler. Bankaya yollanan limit arttırma talebiniz onaylandığında tarafınıza bir onay mesajı gelir. Onay mesajı üzerinden en geç 72 saat süre sonrasında yeni limit güncellemesi kartınıza tanımlanır.

HSBC Kredi Kartı Limit Düşürme İşlemleri Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı limit düşürme talebi için yine limit artırım işlemlerinde kullanılabilen her türlü başvuru kanalını kullanabilirsiniz. Müşterilerin herhangi bir neden belirtmeksizin güncel limit miktarında değişiklikler yaparak limitini azaltabilmesi mümkündür. Limit düşürme talebi için herhangi bir gelir belgesine ya da başka bir şarta ihtiyaç duyulmaz. Kullanıcıların talebi doğrultusunda istenilen limite iniş yapılabilir.
 
Kredi kartı limit düşürme işlemi için banka şubelerine giderek talebinizi bildirebilirsiniz. Banka şubesine ulaşım sağlayabilmenizin mümkün olmadığı durumlarda ise telefon ve internet bankacılığı müşteriler için kolaylık sağlayacaktır. İnternet bankacılığı üzerinden giriş yaparak kart işlemlerinden limit düşürme talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Tüm bu iletişim kanallarını tercih etmediğiniz durumlarda ise 0850 211 0 111 üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilir, dilediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Kart limit düşürüm talebiniz kısa süre içerisinde yanıtlanarak, güncel limitiniz kartınıza yansıtılacaktır. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler