HSBC Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Öğrenme

HSBC hesap kesim tarihini öğrenme işlemi ile kredi kartınızın güncel hesap kesim tarihini yani, güncel borç ödeme gününü öğrenebilirsiniz.
HSBC kredi kartı hesap kesim tarihini öğrenme ya da değiştirme işlemi birçok müşterinin merak ettiği işlemler arasında yer alır. Kredi kartı hesap kesim tarihi dönem borcunun belirlenmesi adına her ay belirli günlerde tüketicilere iletilir. Hesap kesim işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte kredi kartı borcunun belirlenmesini mümkün olur, hesap kesim tarihinden sonra yapılan alışverişlerin diğer döneme aktarılmasını sağlanır. Kredi kartı hesap kesim tarihi genellikle müşterinin isteği doğrultusunda banka tarafından belirlenir. Müşterilerin belirtilen hesap kesim tarihinde değişiklik yaptırabilmesi mümkündür. Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan HSBC bankası müşterilerin bu tarz değişiklikleri kolaylıkla yapabilmesi için farklı iletişim kanalları söz konusudur.

HSBC Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Öğrenme ve Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı hesap kesim tarihini öğrenme işlemini yapabilmek için telefon bankacılığı, internet bankacılığı, ATM ve şubeleri tercih edebilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanabilmek için yurt içi hatlarından 0850 211 0 111, yurt dışı hatlarından ise +90850 211 0 111 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Telesekreter yönlendirmesi ile işlem adımlarını uygulayarak müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.
 Müşteri hizmetlerine bağlanmanız durumunda temsilcinin soracağı sorulara eksiksiz ve doğru yanıtlar vererek talebinizi iletebilirsiniz. HSBC kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme ve öğrenme işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise internet bankacılığıdır. İnternetin kullanılabildiği cihazlar üzerinden HSBC web sitesi ya da mobil uygulamaya girerek müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ana menü bölümünden kredi kart bilgilerine ulaşarak hesap ekstreniz üzerinde yer alan hesap kesim tarihini öğrenebilirsiniz. Değişiklik yapmak için talepte bulunarak, yetkililerin size bu durum için ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 
ATM üzerinden hesap kesim tarihini öğrenebilmeniz de mümkündür. ATM üzerinden giriş yaparak kredi kart hesap özeti bilgilerinize ulaşabilir, hesap kesim tarihini diğer detaylar ile birlikte öğrenebilirsiniz. Ancak ATM üzerinden hesap kesim tarihi değişikliği yapabilme olasılığınız bulunmaz. Tüm bu iletişim kanalları üzerinden işlem yapması mümkün olmayan kullanıcıların ise şubelere gitmesi zorunludur. Müşteri en yakın HSBC banka şubesine giderek gişe görevlileri yardımı ile hesap kesim tarihini öğrenme ya da değişiklik oluşturabilme gibi taleplerini iletebilirler.

HSBC Hesap Kesim Tarihini Değiştirme Hangi Durumlarda Yapılamaz?

HSBC hesap kesim tarihi değiştirme işleminde herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bunun yanı sıra müşterilerin hesap kesim tarihinde değişiklikler yapabilmesi için taksitli alışverişinin bulunmaması gerekir. HSBC hesap kesim tarihinde değişiklikler herhangi bir engel durum söz konusu olmadığı takdirde yılda üç kez değiştirilebilir. Bu durum esnasında müşterinin 10 gün sonrasına kadar ödeme yapabileceği göz önünde bulundurularak seçim yapması gerekecektir. 3. Kez değişiklik yaptıktan sonra tekrar bir değişikliğin yapılabilmesi için 1 yılın doldurulmuş olması şartı söz konusudur. Ayrıca kredi kartı hesap kesim tarihinde değişiklik yapılması müşterilerin kredi notuna etki etmez.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler