HSBC Kredi Kartı Hesap Özeti ve Dönem İçi Ekstresi

HSBC kredi kartı hesap özeti ve dönem ekstresi, ay içerisinde kredi kartınızla yapmış olduğunuz harcamaları ayrıntılı bir şekilde size sunar.


HSBC kredi kartı hesap özeti ve dönem içi ekstresi hareketlerine farklı kanallar yoluyla ulaşılabilmesi mümkündür. Son yıllarda tüm bankaların anlaşması sonrasında çevreyi koruyabilme ve israfı engelleyebilme kapsamında faturalar adrese posta yöntemi ile gönderilmez. Bu durum bazı kullanıcılar için alışveriş takibi yapılamaması sebebiyeti ile mağduriyet oluşturabilir.
 HSBC müşterileri için sunduğu ayrıcalık ve hizmetler kapsamında farklı imkanlar sunarak ekstre ve hesap özetinize ulaşabilmenizi sağlar. Bu hizmet sayesinde kredi kartı borç bilgileri, taksitlendirmeler, son ödeme tarihi ve alışveriş detaylarına tamamen ulaşılabilmesi mümkündür.

HSBC Kredi Kartı Ekstre İçerisinde Yer Alan Bilgiler Nelerdir?

HSBC kredi kartı ekstre bilgileri içerisinde kredi kartının dönem içindeki hareketleri ve borçlarına dair tüm bilgilere ulaşılabilir. Kredi kartı hesap özeti, kartın hesap kesimi sonrasında oluşturulur. Hesap özeti içerisinde son dönem borç bilgileri yer alır. Müşteriler son dönem borç bilgileri ile borcunu yatırarak kredi kartını aktif olarak kullanmaya devam edebilirler. Ekstre içerisinde yer alan diğer bilgilerden bir tanesi de asgari ödeme tutarıdır. Asgari ödeme tutarı sayesinde tüm borcu ödemen, ufak bir faiz miktarıyla borcun miktarını düşünmek mümkün olur.
 
Bunun yanı sıra asgari miktarın ödenmesiyle birlikte kalan ekstre tutarı üzerinden bir miktar faiz işler . HSBC kredi kartı ekstre bilgileri içerisinde asgari ödeme tutarının ödenmesi nedeniyle işlenen faiz de not edilir. Faiz tutarı asgari tutarı ödenen ekstreye değil de bir sonraki ekstreye işlenir. Ekstre içerisinde belirlenen son ödeme tarihi ise kredi kartı borcunun ödenmesi gereken son tarihi olarak belirlenmiştir. Son ödeme tarihinin geçirilmesi durumunda banka tarafından gecikme faizi uygulanabilir.

HSBC Kredi Kartı Hesap Ekstresi Görüntüleme Nasıl Talep Edilir?

HSBC kredi kartı hesap ekstresi görüntüleme talebi oluşturmak için en kısa yol bankanın müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Telefon bankacılığı, internet bankacılığı, ATM ve şubeleri gibi birçok yöntemi kullanarak ekstre detaylarına ulaşabilirsiniz. Telefon üzerinden yurt içi 0850 211 0 111 ya da yurt dışından +90850 211 0 111 numaralı telefonu tuşlayarak, telefon bankacılığına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kredi kartı menüsünden, kredi kartı ekstre görüntüleme seçeneğini tuşlayarak ekstrenize ulaşabilirsiniz.
 
Telefon bankacılığı üzerinden talepte bulunulduğunda ekstre detayları e-posta üzerinden müşteri e-posta adresine yollanır. e-postanıza gelen ekstreyi görüntüleyerek tüm detayları inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. HSBC kredi kartı hesap ekstresi internet bankacılığında da yer alır. HSBC resmi web sitesi üzerinden ya da mobil cihazlara indirilen HSBC uygulaması ile öncelikle giriş yapılması gereklidir. Giriş sonrasında ana menü üzerinde ilerleyerek kredi kartı dönem ekstresine ulaşabilirsiniz.
 
ATM üzerinde ise giriş yaptıktan sonra kredi kartı borcu bilgileri butonunu tıkladıktan sonra kartınızın ekstre detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca ATM üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizde ortak ATM olarak kullanılabilen QNB Finansbank ATM’lerini de tercih edebilirsiniz. Tüm bu kanalları kullanmak istemeyen vatandaşların şubeler ile iletişim kurması gereklidir. En yakın HSBC banka şubesine giderek, gişe yetkilileri ile irtibat kurulduğu takdirde dönem hesap özeti ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir nüsha tarafınıza iletilir.

HSBC Kredi Kartı Ekstresi Talep Edilmesinin Herhangi Bir Ücreti Var Mı?

HSBC kredi kartı ekstresi ile ilgili detayları talep ettiğinizde herhangi bir ücret kesintisi yapılmaz. Tüm dönem özeti ve kart ekstresi işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ekstresi ile ilgili bilgilerden ziyade son dönem borcu ve son ödeme tarihi bilgilerini merak eden müşterilerin tüm bilgileri SMS bankacılığı ile anında öğrenebilmesi mümkündür. SMS bankacılığı üzerinden ‘’Ekstre’’ yazarak kartınızın son 6 hanesi girerek ve 4477’ye mesaj atılması durumunda ekstre bilgileri mesaj yoluyla gönderilir. SMS bankacılığı ücretlidir ve mesaj gönderimi sırasında normal mesaj ücreti kesintisi yapılır.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler