HSBC Kredi Kartı Kayıp ve Çalıntı Durumu

HSBC kredi kartı kayıp ve çalıntı durumu karşısında, ilk olarak HSBC müşteri hizmetleri aranmalı ve sonrasında kartın iptali sağlanıp, yeni kart talep edilmelidir.


HSBC kredi kartı kayıp ve çalıntı durumlarında direkt olarak kartın kullanıma kapatılmasına ilişkin aksiyonlar alınmalıdır. Bu tür durumlarda direkt olarak bankayla iletişime geçilmesi gerekir. Müşteri hizmetlerini arayarak kayıp ve çalıntı bildirimini yaptıktan sonra, kartla yapılacak herhangi bir işlemde müşteriler sorumlu tutulmaz. Kayıp çalıntı bildirimleri ise sesli yanıt sistemiyle bile rahatlıkla yapılacak bir uygulamadır. Bunun yanı sıra yapılacak en sağlıklı işlem, direkt olarak şubeye gidilip kartın iptalini yapmak ve yenisini talep etmektir.
 Kayıp ve şüpheli işlem bildirimleri için sıklıkla telefon bankacılığı kullanılır. Müşteri hizmetleri arandığında HSBC kart kayıp seçeneği tuşlanarak hızlı bir şekilde destek alınabilir. Kayıp ve çalıntı işlemleri için * (yıldız) tuşuna basılması yeterlidir. Bankacılık işlemleri böylece güvence altına alınarak, kart ile ilgili yapılan işlemlerden sorumlu olunmaz

HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kayıp ve şüpheli işlemlerden dolayı kartın iptalini sağlamak isteyen kişiler için birçok seçenek vardır. Genellikle bu konuda ”HSBC kredi kartı iptali nasıl yapılır? tarzında sorular sorulur. Kartın kaybolması veya çalınması durumunda en mantıklı seçenek iptal edilmesidir. İptal işlemi için 0850 211 0 111 numara aranarak bireysel telefon bankacılığı üstünden iptal işlemleri başlatılabilir. Bu numaradan ise sesli yanıt sistemine, ardından ise müşteri temsilcisine durum hakkında bilgi verilerek, iptal ile ilgili yönlendirmeler sağlanır.
 
Bu husustan sonra kart ile ilgili şahsi olarak yapılmayan işlemlerden kişi sorumlu tutulamaz. Kart iptalinin yapılacağı bir diğer yer ise şubelerdir. Bu işlem için müşteriler, kart iptali dilekçesi doldurularak ilgili birimlere iletir. Daha sonra genel merkez telefonla müşteriyi dönüş yapar ve iptal onayı alır. Böylece kart iptali gerçekleşmiş olur.

HSBC Kredi Kartı Alma

Kredi kartları son zamanlarda vazgeçilmez ödeme araçları arasında yerini almıştır. HSBC kredi kartı alma işlemi öncelikle başvuru süreciyle yerine getirilir. Bankanın sağladığı kolaylıklar arasında başvuru süreci de yer alır. Teknolojiyle iç içe olan kullanıcılar internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilirler. Onaylanan başvuruların ardından ise kredi kartı adrese teslim edilebilir ya da şubeden de alınabilir. Bununla birlikte tüketiciler 0850 211 0 111 numarası aracılığıyla da başvuru yapabilirler.

HSBC Kredi Kartı Kayıp Bildirimi

Kredi kartları zaman zaman kaybolabilir ya da şüpheli işlemler ile kötü niyetli kişiler tarafından da çalınabilir. Bu durumda sakin olunmalıdır ve öncelikle kartın iptalinin gerçekleştirilmesi için bankaya bildirim yapılmalıdır. HSBC kredi kartı kayıp bildirimi için şubeye yakın olmayan kişiler, müşteri hizmetlerini arayarak, bu durumu sesli yanıt sistemi yardımıyla bildirebilir. Sesli yanıt sistemi menülerinde verilen bilgiye göre ilgili menü seçilerek, müşteri temsilcisine bağlanılır. Daha sonra ürünler arasında hangi kredi kartı kayıp ya da çalınmışsa o kartın bilgisi müşteri temsilcisine verilebilir.
 
Bu gibi işlemle uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise direkt şubeler üzerinden kart iptali ile ilgili dilekçe verebilir. Bildirim işlemleri yapıldıktan sonra genel merkez bu durumu araştırıp inceler ve müşterilerine detaylı bir geri dönüş yaparak iptal işlemini yerine getirebilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler