HSBC Kredi Kartı Nakit Avans Çekme

HSBC kredi kartı nakit avans çekme işlemi sayesinde kredi kartınızın güncel limit tutarının belirli bir kısmını nakit olarak çekebilirsiniz.


HSBC kredi kartı nakit avans para çekme işlemi sayesinde kredi kartınızdan para çekebilir, nakit ihtiyacınızı kolay ve kısa yoldan karşılayabilirsiniz. Tüm bankaların kredi kartlarında olduğu gibi HSBC Bank kredi kartlarında da nakit avans özelliği yer alır. Nakit avanstan para çekerken, belirli bir faiz oranı karşılığında kartınızın limitini nakde dönüştürebilirsiniz.
 HSBC bünyesinde bulunan 4 farklı kredi kartı ile bu işlemi yerine getirebilirsiniz. Kredi kartında yeterli limitin bulunması halinde nakit çekim işleminiz mümkün olur. Bunun yanı sıra kredi kartı ile para çekmek istenildiğinde uygulanan faiz oranı ve sunulan nakit avans limiti, kart türüne göre değişim gösterebilir.

HSBC Kredi Kartı Nakit Avans Faizi Ne Kadardır?

HSBC kredi kartı nakit avans faizi çekilecek miktara göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra kredi kartından çekilen para miktarının taksitli ya da taksitsiz olarak ödenebilmesi de faiz oranında değişikliklerin ortaya çıkmasına neden olur.
 
HSBC kredi kartı nakit avans faizi kredi kartı çeşidine göre değişiklik gösterebilmekte olup, genel anlamda %1 olarak tüketicilerin karşısına çıkar. Seçilen miktarın %1’i çekilen tutara yansıtılarak bir sonraki ekstrede ödenecek tutar belirlenir. Taksitli olarak nakit avans çekmek isteyen tüketiciler için faiz oranı %1.25 olarak belirlenmiştir.
 
Bunun yanı sıra taksitli nakit avans çekebilmek için alt limit 200 TL’dir. Çekilecek tutar üzerine %1.25 faiz miktarı yansıtılarak ödeme tablonuz oluşturulur. Taksitli nakit avans işleminde 3,4,5,6 9 ve 12 aya vade seçeneği bulunur. Taksit miktarının artırılması faiz oranında değişikliklerin oluşumunu engeller.

HSBC Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Ne Kadar Olarak Belirlenmiştir?

HSBC kredi kartı avans limiti günlük olarak uygulanır ve sonraki gün tekrar sıfırlanır. Nakit avans çekmek isteyen müşteriler için herhangi bir alt limit uygulaması bulunmaz. Bunun yanı sıra üst limit olarak 12.000 TL belirlenmiştir. Bu miktarın üzerinde nakit avans çekimi aynı kart üzerinden yapılmaz. 12.000 TL maksimum limit için belirlenen faiz oranı ise 120 TL’dir.

HSBC Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilebilir?

HSBC kredi kartından nakit avans çekimi oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. En çok tercih edilen yöntemler arasında internet ve telefon bankacılığı yer alır. 0850 211 0 111 numaralı telefon bankacılığına ulaşarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin sizden istediği bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde yanıtlayarak talebinizi iletebilirsiniz.
 
Talebinizin olumlu karşılanması ve limitinizin yeterli olması durumunda kartınızdan nakit çekebilmeniz mümkün olacaktır. Telefon bankacılığı üzerinden nakit avans çekebilmek için mobil uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Ana menü üzerinden kredi kartı bilgilerine ulaşarak nakit avans çekme seçeneğine tıklayarak talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Karşınıza bir form çıkar ve formu doldurarak hesabınıza talep ettiğiniz nakit avans tutarını aktarabilirsiniz. Ardından talep ettiğiniz nakit avansınızı banka ATM’leri ya da şubelerini kullanarak çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra ATM üzerinden şifrenizi girerek menüler arasında ilerleyebilir, ‘’ Nakit avans çekme’’ sekmesinden nakit avans çekimi yapabilirsiniz.
 
Belirlediğiniz nakit tutarınızın limiti aşmaması durumunda ATM üzerinden anında nakit avans çekebilmeniz mümkün olur. Söz konusu nakit avans çekimi kanallarını kullanmak istemeyen tüketiciler ise en yakın HSBC banka şubesine giderek nakit avans çekim işlemini yerine getirebilirler. Gişe görevlileri üzerinden nakit avans talebinde bulunulabilir ve hesaplarınıza veya kartınıza dair herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde avansınızı direkt olarak çekebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler