HSBC Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı

HSBC kredi kartı otomatik ödeme talimatı vererek hem kredi kartınızın ödemelerini otomatik yapabilir hem de fatura vb. birçok ödemeyi de otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.


HSBC kredi kartı otomatik ödeme talimatı ile sık kullandığınız kartınızın borcunu düzenli bir şekilde ödeyebilir, vakit kaybını ortadan kaldırabilirsiniz. HSBC bankasının müşterileri için yapmış olduğu kolaylıklar arasında otomatik talimatı gibi bir hizmet de bulunur. Günün büyük bir bölümünde aktif olarak kullanılan kredi kartlarının otomatik ödeme ile hiçbir vakit kaybetmeden, sistematik bir şekilde ödenebilmesi mümkündür. Zaman kaybetmeyi ortadan kaldırması sebebiyle sorumluluk yüklenmeden sevdikleriniz ile daha keyifli vakit geçirilebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermek isteyen müşteriler için birçok başvuru kanalı söz konusudur.

HSBC Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilebilir?

HSBC otomatik ödeme talimatı kredi kartı ya da diğer tüm faturalarınız için tercih edilebilir. Otomatik ödeme talimatı telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve şubeler aracılığı ile kolaylıkla verilebilir. Telefon bankacılığı için yurt içinden arıyorsanız 0850 211 0 111, yurt dışından arıyorsanız +90850 211 0 111 telefon numaralarını tercih edebilirsiniz. Telefon bankacılığını aradığınızda telesekreter üzerinden gerekli adımları takip ederek müşteri temsilcisine ulaşım sağlayabilirsiniz.
 Müşteri temsilcisine bildireceğiniz talep doğrultusunda, size sorulan soruları yanıtlayarak işleminizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek isteyen vatandaşların ise resmi web sitesi ya da mobil uygulamayı tercih etmesi gerekir. Her iki uygulamada da müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Ana menü üzerinden gerekli adımları takip ederek kredi kartı bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 
Kredi kartı bilgileri üzerinde yer alan otomatik ödeme talimatı butonuna tıklayarak işlemi onaylamanız yeterli olur. Tüm bu iletişim kanallarını tercih etmeyen kişilerin HSBC otomatik ödeme talimatı verebilmesi için banka şubelerine başvuru yapmaları gerekir. En yakın HSBC şubesine ulaşılarak gişe görevlileri sayesinde taleplerin tamamının yerine getirilmesi mümkün olur.

HSBC Otomatik Ödeme Talimatı İçin Herhangi Bir Ücret Alınır Mı?

HSBC otomatik ödeme talimatı birçok müşterinin en çok merak ettiği konular arasında yer alır. HSBC, otomatik ödeme talimatı verildiğinde herhangi bir ücret kesintisi yapmaz. Ancak otomatik ödeme talimatı yalnızca HSBC bankasına ait bir hesap ya da banka kartı üzerinden verilebilir. HSBC bankasının bu noktada diğer bankalar ile herhangi bir anlaşması bulunmaz. Otomatik ödeme talimatının düzenli bir şekilde yapılabilmesi için hesap ya da banka kartında, dönem borcu veya ödenecek fatura tutarı kadar meblağ bulunması gerekir.
 
Olmadığı takdirde müşterinin kart veya fatura ödemesi yerine getirilemez. Hesaba para geçtiğinde ise otomatik talimatta bulunan kartınızın ödemesi hemen gerçekleşir. HSBC bankası kredi kartınızın borcu ödendiğinde tarafınıza SMS ya da e-posta yolu ile bilgilendirme yapar. Bu bildirim mesajı içinde herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bunun yanı sıra ödemenin yapılmaması durumunda da banka tarafından müşteriye bilgilendirme mesajı gönderilir.

HSBC Otomatik Ödeme Talimatı İptali

HSBC otomatik ödeme talimatı iptali müşteri tarafından istenilen zamanda yapılabilir. Bunun için herhangi bir zaman dilimi ya da farklı bir koşul söz konusu değildir. Otomatik ödeme talimatı iptali için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şubelere başvurulması gerekir. İnternet bankacılığı ya da telefon bankacılığını kullanamayan vatandaşların en yakın şubeye ulaşımı sonrasında gişe görevlileri ile irtibat kullanılarak tüm işlemler yapılabilir.
 
Vakit bulamayacak kadar yoğun müşteriler için telefon bankacılığı ve internet bankacılığı alternatifleri söz konusudur. Resmi web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden yapılan giriş sonrası kredi kartı bilgilerine ulaşarak otomatik ödeme talimatını iptal etme adımını seçebilirsiniz. Yine telefon bankacılığı numarası olan 0850 211 0 111 numarasını arayarak, müşteri temsilcisine ulaşıp talebinizi iletebilir, otomatik ödeme sürecinizi sonlandırabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler