HSBC Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme

HSBC kredi kartı sonradan taksitlendirme işlemi sayesinde alışveriş yaptıktan sonra, tutar olarak fazla olan alışverişlerinizi bankanın sunduğu limitler dahilinde taksitlendirebilirsiniz.


HSBC kredi kartı sonradan taksitlendirme yöntemi ile kredi kartı borcunuzu ödeyebileceğiniz daha makul bir seviyeye çekebilirsiniz. Kredi kartı türünüz veya kredi kartınızın özelliği ne olursa olsun kolaylıkla yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Yapılandırma veya taksitlendirme işlemiyle birlikte, aylık olarak ödeme tutarını kendi bütçenize göre güncelleyebilirsiniz.
 HSBC kredi kartlarında bulunan sonradan taksitlendirebilme özelliği sayesinde mağazadan alışveriş sırasında yaptıramadığınız taksitlendirmeyi banka aracılığı ile yapabilirsiniz. Böylelikle yüklü alışverişlerinizin ödemelerini düzenleyebilir, para akışınızı dengeleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra HSBC kredi kartında sonradan taksitlendirme ya da erteleme işlemi yapabilmeniz için bir alt limit miktarı uygulanır ve borcunuzun bu alt limiti karşılıyor olması gerekir.

HSBC Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı taksitlendirme işlemi birçok başvuru kanalı sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Kredi kartında sonradan taksitlendirme işleminin yapılabilmesi için yapmış olduğunuz alışverişlerde taksitli ödeme olmaması ve devam eden taksitin olmaması büyük önem taşır.
 
HSBC kredi kartı taksitlendirme işlemi için telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve banka şubelerini tercih edebilirsiniz. 0850 211 0 111 numaralı telefon bankacılığını arayarak telesekreter yardımı ile müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra taksitlendirilecek alışverişi ve tutarını temsilciye belirtebilir ve ardından taksitlendirme talebinizi resmi olarak bankaya iletebilirsiniz.
 
Bu işlemi internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapabilmeniz de mümkündür. Bunun için ilk olarak mobil uygulama üzerinden internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Giriş işlemleri sonrasında ana menü yardımıyla alışveriş ekstresi bölümüne ilerleyebilir, seçilen alışverişin yan bölümünde yer alan adımlar üzerinden taksitlendirme ya da erteleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu taksitlendirme  kanallarının dışında birebir hizmet alabileceğiniz banka şubelerini de tercih edebilirsiniz. Size en yakın HSBC banka şubesine ulaşarak gişe görevlilerine taleplerinizi iletebilir, taksitlendirme ya da erteleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Kart Taksitlendirme İşlemi Sırasında Ne Kadar Ücret Alınır?

HSBC kart taksitlendirme işlemi sırasında alınan ücret yapılan taksitlendirme miktarı ile doğru orantılıdır. Ayrıca kart taksitlendirme işlemi sırasında belirleyeceğiniz taksit sayısının taksit miktarına herhangi bir etkisi bulunmaz. Kart taksitlendirme işlemini telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da şubeler üzerinden gerçekleştirdiğinizde vergiler hariç %1.25 miktarı kadar faiz ödemeniz söz konusu olur. Kısacası ana tutar üzerine, ek olarak tutarın %1.25’lik kısmı eklenerek taksitlendirme işlemi gerçekleştirilir. ,
 
Taksitlendirme işleminde alt limit 100 TL olup faiz olarak eklenecek tutar ise 3 TL’dir. Taksitlendirme işleminde herhangi bir üst limit söz konusu değildir. Bu nedenle kredi kartı limiti doğrultusunda en üst limit harcamanızda dahi banka aracılığı ile sonradan taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Sonradan taksitlendirme işlemini yerine getirebilmek ve ekstrenize yansıtabilmek için, yeni ekstre döneminizin gelmemiş olması ve dönem borcunuzun kartınıza yansıtılmamış olması gerekir.

HSBC Sonradan Taksitlendirme İşleminde Kaç Taksit Yapılabilir?

HSBC sonradan taksitlendirme işleminde taksit sayısını alışverişinizin kategorisi değişim gösterir. HSBC kredi kartınız ile yapacağınız kozmetik ve gıda alışverişlerinde taksitlendirme söz konusu olmaz. Normal şartlarda diğer kategorilerde 3-12 ay arasında taksitlendirme mümkündür.
 
Sonradan taksitlendirme kapsamında hava yolları, seyahat ve konaklama alışverişlerinizde 3 taksit yapılabilir. Bunun yanı sıra elektronik kategorisinde yapılan tüm alışverişlerde 6, sağlık ürünleri alışverişlerinde 9, giyim ve diğer kategorilerde ise 12 aylık taksit sağlanabilir. Taksitlendirme sayısında artışın yapılması, faiz oranında farklılıkların oluşmasına neden olmaz. Faiz oranı %1.25 oranı üzerinden tutularak belirtilen tutar taksit sayınıza göre kartınıza yansıtılır.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler