HSBC Kredi Kartını İnternete Açma

HSBC kredi kartını internete açma işlemleri sayesinde kredi kartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz.


HSBC kredi kartını internete açma ve kapatma işlemi için birçok işlem kanalı kullanılabilir. Son yıllarda çıkan kanun gereğince, kişilerin sanal ortamda alışveriş yapabilmesi için kartınızın internet işlemlerine açılması ya da kapatılması gerekir.
 Sanal ortam üzerinden alışveriş yapmayı seven müşterilerin kredi kartını internet ortamında alışverişe açması şarttır. İnternet ortamını kullanmak istemeyen kullanıcılar içinde kredi kartının sanal alışverişe kapatılması mümkün olur. HSBC kredi kartı ile sanal ortam üzerinden alışveriş 3D Secure yöntemi ile yapılması nedeniyle güvenli sayılabilir. Bunun yanı sıra kullanıcıların şifre ve kart bilgileri sitede kaydedilmesi kesinlikle söz konusu olmaz.

HSBC Kredi Kartını İnternete Açtırma İşlemi Nasıl Yapılabilir?

HSBC kredi kartını internete açtırma işlemi birçok yöntemle yapmak mümkün olur. Kredi kartları normal şartlarda internet kullanımına kapalı olarak teslim edilir. Müşterilerin sanal ortamdan alışveriş yapmayı istemesi durumunda birçok işlem kanalı üzerinden bankayla irtibata geçerek kartı kullanıma açtırması gerekir.
 
Telefon bankacılığı aracılığı ile bunun yapılabilmesi mümkündür ve 0850 211 0 111 numaralı hattı aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak bu talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri temsilciniz, talebiniz doğrultusunda kartınızın internet alışverişlerine açılmasına yardımcı olur. Böylece görüşme sonrasında direkt sanal ortamda kredi kartınızı kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden giriş yaparak ana menü üzerinden kredi kartı bilgilerinize ulaşabilir, kartınızın internete açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 
Şubelerde bulunan bireysel gişe görevlilerine talebinizi ileterek kartınızı sanal ortamda direkt olarak kullanabilirsiniz. HSBC kredi kartını internete açtırma işlemi SMS yoluyla da yapılabilir. SMS uygulaması sayesinde kolay ve vakit kaybetmeden internet alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken SANAL yazıp, kredi kartınızın üst kısmında yer alan numaraların son 6 hanesini girmek olacaktır. Yazdığınız mesajı 4498’e göndererek kartınızı açtırabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartını İnternete Kapattırma İşlemi Nasıl Yapılabilir?

İnternet alışverişini güvenli bulmayan müşterilerin HSBC kredi kartını internete kapattırma işlemini kolaylıkla ve kısa süre içerisinde yapabilirler. Yeni kullanıma açılan kredi kartları ve sanal alışverişe açılmasına dair herhangi bir talepte bulunulmamış kart tipleri, internet alışverişine kapalıdır.
 
Bu nedenle bu durumda olan kredi kartı müşterilerinin herhangi bir kapattırma işlemi yapmasına gerek yoktur. Ancak ilk olarak kullanıma açılmış bir kredi kartı da kapatılabilir. Bunun için telefon bankacılığını kullanabilirsiniz ve 0850 211 0 111 telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisine talebinizi iletebilirsiniz. Aynı şekilde size en yakın HSBC banka şubesine ulaşım sağlayarak gişe görevlilerine talebinizi iletebilirsiniz. Tüm bu iletişim kanallarını kullanmak istemeyen müşteriler internet bankacılığı üzerinden sanal alışverişe kapatabilirler. İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı bilgilerine ulaşım sağlayarak kredi kartınızı internete kapatma ve açtırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İnternete kapattırma işleminde herhangi bir şart bulunmamakta olup, kısa süre içerisinde talebiniz kartınıza tanımlanacaktır. Yeniden açtırmak istediğinizde iletişim kanallarını kullanarak bankaya açtırma isteğinizi iletebilirsiniz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler