HSBC Mobil İşlem Limitleri Saatleri ve Ücretleri

HSBC mobil işlem limitleri, saatleri ve ücretleri, mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden yapacağınız işlemlerin dahilini belirleyen detaylardır.


HSBC mobil işlem limitleri, saatleri ve ücretleri ayrı başlıklar altında belirlenmiş ve standart değerlere sahip olan konulardır. Banka işlem limitleri ve ücretleri konusunda ise duruma göre aşağı ya da yukarı yönlü değişimler yapabilme hakkına sahiptir. İşlem limitleri genel olarak mobil bankacılık hizmetleri kapsamında ki hemen her hizmet ve işlem için ayrı olarak belirlenmiştir.
 Bunun nedeni kişilerin yaptıkları işlemler ve işlem süreçlerinde herhangi bir karışıklık yaşamamalarıdır. Bu noktada aynı durumun işlem ücretleri konusunda da tüketicilerin karşısına çıktığı görülür. Verilen hangi işlem için ne kadar bir ücret, komisyon ya da kesinti alınacağı işlem adıyla birlikte açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. İşlem saatleri konusu da diğer iki önemli konu gibi işlem türlerine göre özel olarak düzenlenmiştir. HSBC mobil işlem limitleri saatleri ve ücretleri konusu özellikle işlem yapmak isteyen kişiler açısından dikkatle öğrenilmesi gereken bir konudur.

HSBC Mobil Bankacılık İşlem Limiti Olan Hizmetler Nelerdir?

 HSBC mobil bankacılık işlem limiti olan hizmetler ise neredeyse bütün hizmetleri kapsar. İşlem limitleri, yaşanabilecek yasadışı işlemlerin önüne geçilmesi ve işlemlerin kontrol altına alınabilmesi adına büyük önem taşır. Limit işlemlerinde önemli olan bir başka nokta ise limitlerin hesap türleri olan bireysel, advance ve premier arasında farklılıklar göstermesidir. Bu hesapların her biri için her işlemde ayrı alt ve üst limitler belirlenir.
 
HSBC mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamaları için işlem limitleri, işlem ücretleri gibi konuları ortak olarak belirlemiştir. Yani internet bankacılığı ya da mobil bankacılık içinde yapılacak aynı işlemler aynı limitlere tabi tutulmuşlardır. Bu noktada HSBC mobil bankacılık işlem limiti olan hizmetler ise şu şekilde sıralanabilirler;
  • Para transferi işlemleri
  • Kredi kartları
  • Hesaplara ait yapılacak açma işlemleri
  • Ödeme ve fatura hizmetleri
  • Döviz alış verişleri
  • Yatırım hizmetleri
Bu başlıklar altında detaylandırılan bu işlemlerin tümünde farklı alt ve üst limitler söz konusudur.

HSBC Mobil Bankacılık Havale ve EFT Limitleri

Mobil bankacılık uygulaması ile gerçekleştirilebilen havale/EFT işlemleri de belirli alt ve üst gönderim limitlerine tabi tutulmuştur. HSBC mobil bankacılık havale ve EFT limitleri yine belirtildiği gibi hesabın türüne yani çeşidine göre farklılık gösterir. Havale limitleri ise hesaplar arası havale ve başka hesaba havale başlıkları içinde sınıflandırılmıştır. Bu nokta da HSBC mobil bankacılık havale ve EFT limitleri ise şu şekilde açıklanabilirler.
 
Havale limitleri;
Başka hesaba yapılacak havalelerde limitler, bireysel hesapta günlük- aylık olarak,  50.000 TL-600.000 TL, advance hesap türünde 75.000 TL- 750.000 TL ve premier hesapta ise 300.000 TL- 1.200.000 TL olarak belirlenmiştir.
 
Hesaplar arası yapılacak havale işlemleri ise limit dışı olarak tutulmuştur.
 
EFT limitleri: 
premier hesaptagünlük- aylık olarak,300.000 TL- 1.200.000 TL, advance hesap türünde 75.000 TL- 750.000 TL ve bireysel hesapta ise 50.000 TL-600.000 TL, olarak belirlenmiştir.

HSBC Mobil Bankacılık İşlem Ücretleri

Mobil bankacılık aracılığıyla yapılan bazı işlemler ve alınan kimi hizmetler belli miktarlarda ücrete tabidirler. HSBC mobil bankacılık işlem ücretleri başlığı altında belirlenmiş olan ücretler ise farklılık gösterebilirler. Genel anlamda her işlem tipine ve özelliğine uygun olarak belirlenen ücretlerin içinde, hizmet bedelleri, komisyonlar ve kesintiler gibi alt başlıklarda bulunur. Genel anlamda HSBC mobil bankacılık işlem ücretleri, internet bankacılığı ve şube bankacılığında alınan ücretlerle aynı ücretleri içerir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler